bmwkazan.info adresine sakın tıklamayın

Kodla Büyü

hergunsince83

Aktif Üye
ayşepamiroglu982681@hotmailcom diye birisi ekledi beni! "Allah Allah" dedim! Kabul ettikten sonraki konuşmalar:

*slm. adresini bir arkadaşımdan aldım. (ayşe olduğunu iddia eden)

-slm. arkadaşın kim? (ben dedim)

*bmw veriyorlar pek bilen yok kazanma olasiligi yuksek. bmwkazan.info adresine tıkla (tıklamadım tabiki :wink: )

-Sen kimsin, arkadaşının adı ne? söylemezsen 10 saniye sonra seni silerim (Sen kimsin yanlış soruydu aslında ama neyse :D )

...10 saniye sonra cevap yok!

-ciao (italyanca "çav" diye söyleniyo ya :wink: )

ben yine de bir 10 saniye daha bekledim. Baktım uçtu gitti, ben de hemen kişi listemden silip engelledim. Büyük bilgeye sordum -Google'a yani- bmwkazan neymiş diye... karşıma çıkan sonuçlarda linkteki siteye tıklandığında bilgisayara virüs bulaştırıldığını öğrendim. Hatta elemanın biri printscrren yapmış.Nerdeyse aynı şeyler!!! Buradaki mail adresi standart nerdeyse! X-Yoglu123456@hotmailcom
Şurası çok hoşuma gitti: "Ama bu site sana ahiretini kazandırabilir: saidnursi.de" :D

Çözüm çok basit. Yıllardır söylenen, ama uygulaması nedense çok zor (!) olan: Tanımadığınız kişileri listenize eklemeyin :!: :!:
Üstünüze alınmayın ama hala tanımadığı kişileri listesine ekleyen, saçma başlıklı ve kullanıcısı genelde hoş bir bayan adı olan kişilerden gelen mailleri açan kişiler kalmış mıdır diye merak ediyordum...

Kalmış :wink: :lol:
Yalnız bu mesajda sadece bir bayan ismi yok, soyadı da var! :lol:
Buna ilaveten erkek ismi de nadir de olsa oluyor.

Hocam msnyi kaldırıp tekrar kurun virüs programyla taramayıda unutmayın.

Geri