BP Gaz iyiymiş :) Tavsiye Ederim

Kodla Büyü

horozerk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar önceleri BP gaz kullanırdım ama uzun süredir kullanmıyordum, geçen tesadüfen bir istasyondan tam depo gaz aldım, km olarak çok fark etti. Ondan sonra denemek için Aytemiz Gaz ve İpragazdan bir kez daha tam depo aldım sonuç BP gibi olmayınca tekrar BP yi deneyim dedim ve tam depo gazda şehir içi km rekorunu kırdım :)

Tamamı şehir içi 34,3 lt LPG ile 344 km yol gittim son seferde, BP istasyonuna sordum BP'nin gazı her istasyonda aynı mı yoksa sizin buradaki gaz farklı mı diye o da BP her istasyonunda kendi gazını satıyor başka gaz satamaz dedi.

Otomobil: 99 Ford Focus 1.6
Değerler: 1 Lt LPG ile 10,03 km
LPG lt fiyatı 2,43, yaklaşık olarak 2,43/10,03= 24,2 Kuruş/km

Hocam her istasyonda kendi gazını satıyor ama tanklar aynı temizlikte olmuyor malesef...
Ben sürekli Opet kullanıyorum, kışın konya'dan Opetten aldım araç yaklaşık 100 km sonra arıza verdi, gitmez oldu...
Siz temizine denk gelmişsiniz...

Araclar eskidikce tuketimleride artiyor. Ben gazli arac kullanmiyorum ama kayin Valide nin arabadan biliyorum 50 lt gazla 700 km gittim. Yani cok iyi degil verdiginiz miktar

her_dem' Alıntı:
Araclar eskidikce tuketimleride artiyor. Ben gazli arac kullanmiyorum ama kayin Valide nin arabadan biliyorum 50 lt gazla 700 km gittim. Yani cok iyi degil verdiginiz miktar
.

her_dem' Alıntı:

hocam şehir dışı yaptınız sanırım bu yolu, bende normal bi kullanımla 42 lt gazla 600 km yol gitmiştim.

şehir içi ortalama 1lt gazla 9 km civarı gidiyor arabalar.

bende opet ten alıyorum
bir kere petrol ofisinden aldım rezaletti
bir kerede totalden aldım o daha beterdi
aynı istasyondan alıyorum aygaz iyi bence

formator2006' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

hocam şehir dışı yaptınız sanırım bu yolu, bende normal bi kullanımla 42 lt gazla 600 km yol gitmiştim.

şehir içi ortalama 1lt gazla 9 km civarı gidiyor arabalar.
Sehirdisiydi evet. Bu kiyaslari yaparken araba ve kullanici farkinida goz onune koymak laxim. Arkadas civicle sehir ici 7.2 lt ortalamasi yaptim dedi gecenlerde. Ama bu icanadoluda. Karadenizde bayirlari cikarken bunu yapamazsin. Ya da aracini inciltmeden kullanan biriyle umursamayan biri arasinda bile ayni araca ayni yerde degisir.
Bpden memnun kalinmis ve tavsiye edilmis olay aslinda o. Yoksa ortalamalar degisi

hocam aynı markalardaki iki istasyon bile fark ediyor yani tamamen işletmecinin temizliğine kalıyor iş ben taktırdığım yere sordum shellin bir şubesini ve opetin bir şubesini söyledi arabanı seviyorsan başka yerden alma dedi..

ben 2 yıldan beridir aygaz alıyordum. yeni PO geçtim. bakalım memnun kalırsam devam edicem olmazda aygaz a geri dönerim

Re: Ynt: BP Gaz iyiymiş :) Tavsiye Ederim

s_kajmeran' Alıntı:
Dizel için tavsiyeniz nedir?
Bp ultimate, Opet eurodizel, yoksa Total
Geçen yaz kampanya için Petrol Ofisi nden mazot aldım, % 10 fark etti, ortalama 450 500 km giden araba 400 zor gördü

Bu biraz kasap misali hocam, hani derler ya "bildiğin kasaptan al, ne kestiğini bilirsin."
semtinde iyi bir petrol bul, bunun marka ile ilgisi yok, temiz depo ve yoğunluk sorunu olmayan pompa, sonra sürekli ordan al,

7 sene Balıkesir ve Çanakkale den tüm opetlerden sırası ile düzenli gaz aldım ammaaa iki senedir BP deyim hem fiyat olarak hem performans olarak hem de hizmet olarak çok memmunum.

Bp auto gas satiyor degil mi? Shell de satiyor bu gazdan. Bendede ford focus 2001 model var ortalama 1 lt gaz ile 10 km gidiyorum sehirici. Bazen aygaz bazen yurt gaz aliyorum. Sehir disi 27,5 lt ile 360 km gidiyorum

her_dem' Alıntı:
Bpden memnun kalinmis ve tavsiye edilmis olay aslinda o. Yoksa ortalamalar degisi

Demek istediğim buydu aynı araç, "şehir içi" gazlar farklı... Ya değilse farklı araçlar yada şehir içi, şehir dışı tabiki de ortalamaları değiştirir.

horozerk' Alıntı:
Arkadaşlar önceleri BP gaz kullanırdım ama uzun süredir kullanmıyordum, geçen tesadüfen bir istasyondan tam depo gaz aldım, km olarak çok fark etti. Ondan sonra denemek için Aytemiz Gaz ve İpragazdan bir kez daha tam depo aldım sonuç BP gibi olmayınca tekrar BP yi deneyim dedim ve tam depo gazda şehir içi km rekorunu kırdım :)

Tamamı şehir içi 34,3 lt LPG ile 344 km yol gittim son seferde, BP istasyonuna sordum BP'nin gazı her istasyonda aynı mı yoksa sizin buradaki gaz farklı mı diye o da BP her istasyonunda kendi gazını satıyor başka gaz satamaz dedi.

Otomobil: 99 Ford Focus 1.6
Değerler: 1 Lt LPG ile 10,03 km
LPG lt fiyatı 2,43, yaklaşık olarak 2,43/10,03= 24,2 Kuruş/km

Hocam sana katılıyorum, bende 1 ay önce bp gaz ile tanıştım. gerçekten çok iyi. 2009 yılından beri lpg'li araç kullanıyorum. bir sürü firma denedim. deneyimlerime göre;

EN İYİ 3 GAZ;

1. BP
2. TOTAL
3. AYGAZ/ GÜVENAL GAZ (BULABİLİRSEN TABİ)

EN KÖTÜ 3 GAZ;

1. MİLANGAZ
2. PO
3. SHELL

Mr.Spermata' Alıntı:
LPG en ucuz neredeyse oradan alin bence kar marji geniş bir yakit.

Hocam öyle deme 2,56'ya aldığım Mogaz ile 30 krş yakarken, 2,65'e aldığım Bp ile 27 krş yaktım. Yani ucuz gazda daha fazla zararın oluyor.

Benim araba 26 litreye şehir içi 320 km yapiyor. LPG yeni taktirdim keşke önceden taktirsaydim

s_kajmeran' Alıntı:

bende peugeot 207 dizel var opet, bp, shell, total denedim. benim araçta en en uzun giden ve motor sesini diğerlerine göre belirgin ölçüde azaltan yakıtı totalde buldum, başka yerleri denemiyorum bile artık

Aygazdan kesinlikle almayın! geçen sene ben dahil eşim bile fark etti Bp farkını, BP den gaz aldığınızda 60 km fazla götürmüye başladı arada, bu olay uzun yolda oldu ,2 günlük seyahatte anladık olayı. kampanya var diye aygazdan aldık, sonra Bp den fulleyince fark ortaya çıktı. Farkındaysanız aygaz her 50km zırt bırt karşınıza çıkıyor. Çok yaygın olmasından belli değilmi, yoda durum tuvatetini kullanın :)) başka bir işe yaramaz.

150 tl ile 470 km yol karışık sadece Benzin. Tüp yok taktırmayı düşünmüyorum. :lol: 2012 skoda fabia :++:

gunglet' Alıntı:
150 tl ile 470 km yol karışık sadece Benzin. Tüp yok taktırmayı düşünmüyorum. :lol: 2012 skoda fabia :++:
LPG ile 75 TL te yaparsın o araba ile eğer yılda 10 bine yakın km yapiyorsan hic durma tak LPG bos yere paralarını benzine verme.

s_kajmeran' Alıntı:

hocam dizel için total ve bp den şaşmayın.
hele hdi motorlar için en iyisi total bence. (motor 1,6 hdi)
ben banka kampanyalarına göre bp veya total tercih ediyorum.
bu ay maximum bp kampanyası var, bp den alıyorum bu ay.
kampanya ile 4 tl civarına geliyor litresi.

aygaz katkılı otogaz, sıralı sistemli enjektörlü lpg lerde önerilmiyor
lpg ci göstermişti yağ gibi birşey var içinde enjektörü tıkıyor
onun dışında her bayi farklı emin değilim ama içine hava basan bile olabilir bazıları çok farkediyor
birde alpet deneyin fiyatına göre en iyilerden diyebilirim tabi iyi bi bayiden

dndd' Alıntı:
aygaz katkılı otogaz, sıralı sistemli enjektörlü lpg lerde önerilmiyor
lpg ci göstermişti yağ gibi birşey var içinde enjektörü tıkıyor
onun dışında her bayi farklı emin değilim ama içine hava basan bile olabilir bazıları çok farkediyor
birde alpet deneyin fiyatına göre en iyilerden diyebilirim tabi iyi bi bayiden

+1111111111111111111111111

eski aracımda lpg yi sürekli opetten katkılı almıştım, siz yazınca o lpg sistemindeki yağın nereden geldiğini şimdi anladım

Geri