BT sınıfı technopc sorunları

Kodla Büyü

enginkara

Üye
BT sınıfındaki pikdes kapsamında gelen technopc markaları bilgisayarlar ara ara açılışta biosa buluşmasında bulunuyor. İşletim sistemi başlamıyor. Tekrar kurulum korumalarında normal açılıyor. Ara ara her bilgisayar da bu sorunla karşılaşıyorum. Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı ?

evet yeniden kurulum yaparak çözmeye çalışıyorum genelde.
kurulumda ssd görmezse ssdyi servise gönderiyorum. deşip geliyor

Tam olarak bu günlerde bende aynı sorunları görmeye başladım, acaba gönderdikleri bazı donanımların ömrü doldu da gümlemeye mi başladı, hiçbir sebep yokken işletim sistemi boot etmek yerine bios a atıp duruyor, şu anda 2 bilgisayarımda birden aynı sorun var. Baya sorunlu donanımları itelemiş gibiler bu Piktes sınıflarına...

Son düzenleme:
Kesinlikle kronik bir sorun. Ben de 4 adet bilgisayarı servise gönderdim, henüz gelmeden biri daha aynı hatayı vermeye başladı. Maalesef çok kötü bilgisayarlar.

maalesef aynı sorunlar bizdede var kronik problem görünüyor.
geçtiğimiz hafta kendi öğretmen bilgisayarım bios'a düşüp tamamen gitti maalesef hiren's boot cd ile baglanıp verileri alıp imaj atmak zorunda kaldım.

Bizdede bir bilgisayarda aynı sorun var. Öyle olduğunda güç kablosunu çıkarıp taktığımda düzeliyor.

BT sınıfındaki pikdes kapsamında gelen technopc markaları bilgisayarlar ara ara açılışta biosa girip kalıyor. İşletim sistemi başlamıyor. Tekrar kurulum yaptığımda normal açılıyor. Ara ara her bilgisayar da bu sorunla karşılaşıyorum. Aynı sorun ile karşılaşan arkadaşlar var mı ?
Sorun çıkartanları direk garantiye gönderiyorum. firmayı arayıp kargo kodu alın . Çıkardıkları sorunu yani arızayı A4 kağıda yazıp , üzerine yapıştırın . Pc ler kötü.Anasınıfımıza 10 bin okul projesinden bi pc geldi.o daha kötü.o da atom bilişim.

Her hafta farklı bilgisayarlar sorun veriyor. bugün format atıyorum 2 gün sonra boot hatası veriyor. Bıktırdı gerçekten. Sırayla hepsini garantiye göndereceğim.

Servisle konuştum ssd yi gönderebilirsiniz dediler SSd yi gönderiyorum.
son gönderide kasanın yanında yazan seri noyu istediler.
HDD ye kurulum yapıyorum. SDD gelene kadar

Hocam bu şekilde cihaz garantiden çıkmış olmuyor mu siz içini açıp ssd yi çıkarınca?

Bizim de e-sınav merkezini o marka kurdu. Daha faaliyete geçmeyen sınıfta bir bilgisayar ssd arızası ile ssd değiştirdi. Sonra aynı pc ethernet kartı arızalandı. O da değişti. Şimdi de bugün bir başka pcde ssd arıza verdi. Daha faaliyete geçmedik yani. Sdd servis görevlisi açarken bakmıştım hk vision marka. Ucuz ssd ondan çabuk bozuluyor sanırım.

aynen ssd yi kasadan çıkarıp göndermede sonradan garanti kapsamı dışına çıkmasın bilgisayarlar

Tekno PC 0850 533 39 99

bizim garantiler bitti neredeyse tüm bilgisayarları 2şer 3 er gönderdik. ramlar sdd ler değişti. şuanda garanti yok arızalara devam.

bizim garantiler bitti neredeyse tüm bilgisayarları 2şer 3 er gönderdik. ramlar sdd ler değişti. şuanda garanti yok arızalara devam.
bizimki de bitmek üzere . Hiç kullanılmayan labaratuarda en az 5 pc göndermişizdir garantiye . Bi daha sorun çıkarsa para isticekler muhtemelen .

benim sınıfta da sürekli SSD ve Ram sorunları yaşadım bu 2 yılı aşkın sürede, garantiye gönderdiklerim oldu ama sorunlar devam ediyor garantisi de bitti. Bilgisayarlar elimizde patladı. bu bilgisayarları okullara itelediler, Kimse de bu technopc şirketine bir hayrıdır siz ya diyemedi...

Merhaba arkadaşlar teknopc bilgisayarlarda bazen monitörden görüntü gelmiyor. entering the power saving mode shortly yazıyor. Monitörün ayarlar kısmı pasif halde. Bu sorunu çözebilen arkadaşımız var mı acaba.

arkadaşlar 21 şubat 2024 de teknopc lerin garantisinin doldugunu söylediler ve göderdiğim 2 tane arızlı ssdsi bozuk bilgisayarı kargo parası karşı tgaraf ödemeli geri gönderdiler. genelde ssd ler arızlaı sürekli hata veriyorlar. 35 usd +15 usd ve kdv fiyat çıkardılar saedece bir bilgisayar için bende yapmayın dedim. 258tl kargo parası ödedik. bence arayıp sorun göndermeden önce garantisi dolmuş mu diye . 2 yıl dolmuş deiler

büyük ihtimal bizim garanti de doldu. ne yapacaksınız peki hocam arızalı pclere

Bizimde aynı 2023 Aralık'ta dolmuş süreleri aramıştım. Belki ssd lerin 10ununu gönderdim yenisi geldi. Yine 2 tane arızalandı. , yaklaşık 1000 TL 240 GB SSD lerin tabiki parası ile alınacak firma değil HDD ile idare edeceğiz bakalım

Geri