bt sınıfımdaki yazıcıya şifre nasıl konulur?

Kodla Büyü

aytduman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okula geldiğimde sınıftaki yazıcıyı kullanıp 80 sayfa çıktı almışlar ve belli ki yanlış çıkarmışlar,kağıt sıkışıp kalmış öylece bırakıp gitmiş pek değerli öğretmenlerimiz :verymad: sınıfımdaki yazıcıyı kullanmalarını istemiyorum en azından çıktı alırken şifre ekranı çıksa iyi olur,bu mümkün müdür?

ben varsayılan yazıcı dopdf yaptım kendi yazıcımı da cevırımdısı yaptım o şekilde önüne geçtim ama bu özellik olsa süper olur

gerçekten çok sinirim bozuldu ya,80 sayfa yanlış çıkar,yanlış çıkardıklarını at oraya,kağıdı sıkıştır....artık içimden bişey yapmak gelmiyo :((

hocam şifre koyun bilgisayarınıza girmesin kimse yazıcı paylaşımını da kapatın bu da çözüm olabilir

kizilt07' Alıntı:
hocam şifre koyun bilgisayarınıza girmesin kimse yazıcı paylaşımını da kapatın bu da çözüm olabilir
bilgisayarımda bi kendi hesabım var şifreli,bi de misafir kullanıcı var,misafir kullanıcının yazıcıyı kullanmasını nasıl engelleyebiliriz,çevrimdışı yaptım ama onu çevrimiçi yaparlar:D

Başlat çalıştıra
Net start spooler yazdığınızda yazıcı kuyruklamasını açar ve yazdırma servisi aktif olur.
Net stop spooler yazdığınızda ise servis kapanır ve yazdırma işi gerçekleşmez.

Ayrıca başlat çalıştıra services.msc yazdığınızda yazıcı kuyruklama servisini orada da görebilirsiniz. Çift tıkladığınızda açılışta aktif et / açılışta kapatmaya zorla gibi seçenekler var bunlardan birini de seçebilirsiniz. Doğrudan yukarıda verdiğim kodu bi programcık yazarak görsek hale de getirebilirsiniz.
Kolay gelsin.

burhansenyuva' Alıntı:
Başlat çalıştıra
Net start spooler yazdığınızda yazıcı kuyruklamasını açar ve yazdırma servisi aktif olur.

Ayrıca başlat çalıştıra services.msc yazdığınızda yazıcı kuyruklama servisini orada da görebilirsiniz. Çift tıkladığınızda açılışta aktif et / açılışta kapatmaya zorla gibi seçenekler var bunlardan birini de seçebilirsiniz. Doğrudan yukarıda verdiğim kodu bi programcık yazarak görsek hale de getirebilirsiniz.
Kolay gelsin.
bunu deneyeyim bi,tşkler :)

aytduman' Alıntı:
burhansenyuva' Alıntı:
Başlat çalıştıra

Kolay gelsin.
bunu deneyeyim bi,tşkler :)
çok teşekkürler süper oldu:) yazıcı ve fakslarda hiçbir yazıcı görünmüyor,istediğim buydu :+1:

@burhansenyuva hocamın dediği komutun görsel :) hali kolay gelsin

Ekli dosyalar

• YAZICI ENGELLEME - ENGEL KALDIRMA.rar
    191 bayt · Görüntüleme: 74
burhansenyuva' Alıntı:
Başlat çalıştıra

Kolay gelsin.

:+1:

kanadalı bir hasta için acil printlock programının ilacı lazım...ilacı olanlar beri gelsin :shock:

bu konudan muzdarip biri olarak denetim masasındaki yazıcıya, sağ tık>özellikler> bağlantı noktaları. normalde "usb" olan bağlantı noktasını "send to microsoft..." seçiyorum. biri gelip yazdırmaya çalıştığında ingilizce olarak yazıcı bağlantı hatası veriyor. sorana da bozuk diyorum.

Geri