BT Sınıfı Kapatma Şartları

Kodla Büyü

miracle1985

Aktif Üye
Okul müdürümüz okulda sınıf yeterli olmadığı için bt sınıfını kapatmak istiyor. BT sınıfı olmayan bir okulda da formatörlük nasıl olacak? Ayrıca canım istedi kapatıyorum deyip kapatabilir mi sınıfı? Bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen çok canım sıkıldı...

Bugün benim müdürüm de hemen hemen aynı şeyleri söyledi. Ancak daha önceden okula gelip heryeri ölçüp biçtiler. Sırf sınıf açmak için bt sınıfını kaldırmazlar herhalde hocam. Tabi bt sınıflarındaki bilgisayarlar eskidi hadi bakalım biz bu sınıfı kapatıyoruz derler mi orasını bilmem. Anlaşılan bu konu da bilinmezlikte dolanacak bir süre ve en sonunda "hayır kapatmıyoruz, yok öyle birşey. aklınızdan geçirmeyin bt sınıfını kapatmayı" diyecekler :) Saygılarımla...

Umarım dediğiniz gibi olur hocam ama ben pek ümitli değilim. Sadece hadi kapattık gitti demekle oluyor mu onu merak ediyorum.. :x

Arkadaşım BT sınıflarını kaldırmak için öncelikle Bakanlıktan izin alınması gerekir. Çünkü sistemde tüm BT sınıflarının kayıtları var. Faz durumları bilgisayar sayısı v.s. Zor kapatması.

Hocam bizim müdürde aynı şeyi söyledi, İl eğitici formatörü aradım, Oda:Bakanlık dışında kimse kapatamaz dedi, ancak eğer istenirse bütün alt yapısıyla beraber başka bir sınıfa taşıyabilirsiniz dedi. Yani müdür kapatamaz, arkadaşların dediği gibi mebbbsite sınıfın kaydı var, kimse karışamaz.....

Aynı Şeyi izim müdürde bugün kurul toplantısında söyledi.
BT sınıfını kapatacağız dedi. BT sınıfı olmadan formatör olacak mışım?
Ne yapayım şaşırdım, :scared:
Millete sınıf lazım diye bakanlık falan dinlemez bunlar kapatırlar. Sen derdini kime anlatırsan anlat kapandıktan sonra

benim müdürde aynı kafadan. zaten iki senedir kapatacam kapattım bir türlü kapatamamıştı şimdide derslik laızm diye kapatacam diyo bende ne halin varsa gör dedim zaten ilkokul oldu okul
normalde kapatamaz diyor herkes ama derdimizi anlatacağımız kimse yokki.

bizimki de kütüphameyi bt sınıfına taşıyacağım diyor. bt de askı bile yok yer bulup koyamadığımız için çocuklar montlarını masanın üzerine sıkıştırıyor o kadar küçük yani sınıfımız bir de kütüphane dolaplarını nereye koyacak merak ediyorum doğrusu.

Bizim bey de kapatacağız, sınıf lazım diyordu. Geçen toplantıda, ilçeye sordugunu ve ilçenin bt sınıfı kesinlikle kapatılamaz dediğini söyledi. Kapatılamaz genelgesi hala geçerli.

bizim müdür yardımcısı da öyle bir şey söylüyor arkadaşlar. ben de ne yapacağımı bilmiyorum artık gücüm kalmadı mücadele için. ama yine de içim elvermiyor öyle bir durumda kime ne söylenebilir acaba?

Arkadaşlar bu sınıflar olmadan Seçmeli dersi diye bir şeyde kalmayacak. Bence bu durumla ilgili gerekirse mail yoluyla, dernek ve sendikalar yardımı ne gerekiyorsa yapalım. Daha neyi bekliyoruz. Sınıf olmayınca derste olmayacak,Müdürler kafasıına göre Bt yatırımını nasıl dağıtabilir.

hocam samsunda yaklaşık 2-3 ay önce valilikten yazı geldi özellikle BT sınıflarının dağıtılmaması ve şahsen benimde tek dayanağım bu.. çek senet saklar gibi saklıyorum o yazıyı.. :D

yazı vardı samsun mebden gönderilen bt sınıfından hiç bir şey dışarı çıkmayacak diye ... nasıl kapatıyor sizinki .......

O iş öyle kolay değil. Bu yazıyı gösterin. Bakanlığı arayın, arayacağınızı söyleyin, daha olmadı şikayet edeceğinizi söyleyin...

Genellikle de okul ağ yapılarının merkezi o laboratuarlar olduğu için kapatılması, taşınması öyle kolay iş de değil. Bilgisayarlar eskimiş bile olsa ağ yapısı v.s. var oralarda, elektrik tesisatı var, çalışan bilgisayarlar illa ki var. Yazık değil mi.

Ekli dosyalar

• 26.08.2011 - Bilişim Teknoloji Sınıfları demirbaştan düşme ve dağıtılma.jpg
    26.08.2011 - Bilişim Teknoloji Sınıfları demirbaştan düşme ve dağıtılma.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 2,391
Kapatamaz hocam. Bizim okulda 2 tane Bt sınıfı vardı, birini kapatıp normal sınıf yapayım dedi. Ben olur vermeyince yazdığı yazılar hep geri döndü. Endişe etme, sadece tuzağına düşme yeter

eya' Alıntı:
O iş öyle kolay değil. Bu yazıyı gösterin. Bakanlığı arayın, arayacağınızı söyleyin, daha olmadı şikayet edeceğinizi söyleyin...

Genellikle de okul ağ yapılarının merkezi o laboratuarlar olduğu için kapatılması, taşınması öyle kolay iş de değil. Bilgisayarlar eskimiş bile olsa ağ yapısı v.s. var oralarda, elektrik tesisatı var, çalışan bilgisayarlar illa ki var. Yazık değil mi.

bizdeki valilik yazısı, ama sizdeki direk bakanlıktan gelmiş, daha bağlayıcı.. inşallah sınıf ben askerdeyken fırsattan istifade yağmalanmaz..

gmaslan' Alıntı:
Kapatamaz hocam. Bizim okulda 2 tane Bt sınıfı vardı, birini kapatıp normal sınıf yapayım dedi. Ben olur vermeyince yazdığı yazılar hep geri döndü. Endişe etme, sadece tuzağına düşme yeter
hocam bizi kim takar.
Bizde 2 tane BT sınıfı vardı biri kapandı benden olur falan istemediler şimdi 2.yi kapatmak istiyolar.

Arkadaşlar, 2000 yılında kurulmuş BT sınıfındaki bilgisayarların hiçkimseye faydası yok. Boşuna kandırmayalım kendimizi. Sırf formatörlük devam etsin diye çalışamaz durumdaki bilgisayarların okulda bulunmasına nasıl razı oluyorsunuz? Amacınız, bilgisayarlar çalışmasa bile BT sınıfı olsun, formatör olarak kalalım düşüncesi olmasın..
Ben, ihtiyaca cevap veremeyen bilgisayarların bulunduğu BT sınıflarının kapanması taraftarıyım. Kapatanlar oldu. Selamlar...

esen5252' Alıntı:
Arkadaşlar, 2000 yılında kurulmuş BT sınıfındaki bilgisayarların hiçkimseye faydası yok. Boşuna kandırmayalım kendimizi. Sırf formatörlük devam etsin diye çalışamaz durumdaki bilgisayarların okulda bulunmasına nasıl razı oluyorsunuz? Amacınız, bilgisayarlar çalışmasa bile BT sınıfı olsun, formatör olarak kalalım düşüncesi olmasın..
Ben, ihtiyaca cevap veremeyen bilgisayarların bulunduğu BT sınıflarının kapanması taraftarıyım. Kapatanlar oldu. Selamlar...

(Yanılmıyorsam 1998'de kurulan) Faz1'lerden oluşan 2 tane laboratuarımız var kadromun olduğu okulda, iki laboratuar da 20+1 çalışır hale getirildi, velilerin ve okul idaresinin katkılarıyla. 512 Ram yapıldı hepsi, Windows XP ile mevcut müfredatın tüm etkinliklerini yapabiliyoruz. Yenilenmesini yıllardır bekliyoruz ama bakanlık göndermedikten sonra yapabilecek bir şey yok. Biz mevcudu çalışabilir tutmak için elimizden geleni yaptıktan sonra, okul idaresi (hele de bakanlığın yazısı ortada iken) laboratuarı kaldırmaya teşebbüsüne göz yumacak değiliz hocam. O laboratuarlara biz de sahip çıkmazsak kimse çıkmaz...

Müdürle konuştuk bugün.Milli eğitime gidip sormuş.Sınıfım yetmiyor sınıf öğretmenim açıkta kalıyor diye.Hiçbir sınıf öğretmeni açıkta bırakılmayacak demişler.Kaç öğretmen varsa o kadar sınıf aç demişler.Bt sınıfını ve kütüphaneyi kapattığımda da bt öğretmenim açıkta kalıyor demiş.Btyi kapat bt öğretmeninin ders saatini sıfır olarak belirt demişler.Kısacası ne hali varsa görsüne getirmişler.Zaten sınıf öğretmeni öğretmendir.Bizler ameleden öteye geçemeyiz.Bt sınıfı olmayınca dersini de seçemem dedi müdür.Bt sınıfı olmadan o okulda formatör olmamın da bir anlamı yok.
Formatörlük diye direten arkadaşlar..bugün benim başıma geldi.Yarın öbür gün eskiyen tüm sınıflar kapatılacak ve dersiniz kalmayacak. Okulda orda burda vasıfsız olarak dolaşacaksınız.Ne öğretmenler ne de öğrenciler saygı duyacak size...Bugün hiçbir sınıf öğretmenini mağdur etmeyin deyip bizi bu hallere düşürebiliyorlarsa sırf bizim bu ohh ne güzel formatörüm derse girmiyorum full ek ders alıyorum mantığındandır.Sonra gelip sakın öğretmen bana tamirci dedi müdür bana hakaret etti öğrenci benle dalga geçti diye ağlanmayın.Bugün benim başıma geldi.3 yıla kalmaz hepimiz aynı duruma düşeceğiz.Diğer öğretmenlerin saygısını kaybettik bu çok dokunmuyor olabilir ama insanın kendine olan saygısını kaybetmesi kadar zor birşey yokmuş bugün bunu anladım...

miracle1985' Alıntı:
Müdürle konuştuk bugün.Milli eğitime gidip sormuş.Sınıfım yetmiyor sınıf öğretmenim açıkta kalıyor diye.Hiçbir sınıf öğretmeni açıkta bırakılmayacak demişler.Kaç öğretmen varsa o kadar sınıf aç demişler.Bt sınıfını ve kütüphaneyi kapattığımda da bt öğretmenim açıkta kalıyor demiş.Btyi kapat bt öğretmeninin ders saatini sıfır olarak belirt demişler.Kısacası ne hali varsa görsüne getirmişler.Zaten sınıf öğretmeni öğretmendir.Bizler ameleden öteye geçemeyiz.Bt sınıfı olmayınca dersini de seçemem dedi müdür.Bt sınıfı olmadan o okulda formatör olmamın da bir anlamı yok.
Formatörlük diye direten arkadaşlar..bugün benim başıma geldi.Yarın öbür gün eskiyen tüm sınıflar kapatılacak ve dersiniz kalmayacak. Okulda orda burda vasıfsız olarak dolaşacaksınız.Ne öğretmenler ne de öğrenciler saygı duyacak size...Bugün hiçbir sınıf öğretmenini mağdur etmeyin deyip bizi bu hallere düşürebiliyorlarsa sırf bizim bu ohh ne güzel formatörüm derse girmiyorum full ek ders alıyorum mantığındandır.Sonra gelip sakın öğretmen bana tamirci dedi müdür bana hakaret etti öğrenci benle dalga geçti diye ağlanmayın.Bugün benim başıma geldi.3 yıla kalmaz hepimiz aynı duruma düşeceğiz.Diğer öğretmenlerin saygısını kaybettik bu çok dokunmuyor olabilir ama insanın kendine olan saygısını kaybetmesi kadar zor birşey yokmuş bugün bunu anladım...

Hocam üzüldüm adınıza. Madem bu kadar dibe vurmuşsunuz yukarıda eğitekin yazısını müdürün ve ilçenin önüne koyun, şikayet edeceğinizi söyleyin ve edin de... Neden sessiz kalıyorsunuz ki. Kaybedecek birşeyiniz zaten kalmamış.

miracle1985' Alıntı:

Yukarıdaki yazıyıya istinaden resmi bir şekilde işlem yaptırmazsanız yazık size.O ilçedeki adam sınıf öğretmenini daha fazla değerli görüyor diye neden siz gidiyormuşsunuz anlamıyorum.benim okuldaki 3üncü bt sınıfını kapatmak istiyor müdür(eski olduğu için aslında ben de istiyorum).Ama araştırmış kapatırsa suçlu duruma düşermiş diye kapatmayacakmış.Ancak sınıf yetmezse bt sınıflarfını dağıtabilirsiniz gibi bir resmi yazı gelirse dağıtırmış.

Şube müdürüne gittik kapatacaksın sınıf yapacaksın dedi. Bana da ders vericekmiş müdür, normal sınıfta derse girecekmişim. Bilgisayar olmadan da derse girebilirmişim. Benim 6 saat dersim var ki deyince şube müdürü sen merak etme ben seni başka okula da görevlendiririm dedi. 6 saatten hergün 5 okula gidicem herhalde bu dediğine göre.İl formatörüyle konuştum 4+4 yüzünden bişey yapamıyoruz kapatırlar doğrudur sizi bt sınıfı olan bi okula formatör olarak görevlendirelim dedi.Hani diyorsunuz yaa oo yazıyı göster kapattırma.. Kime ne anlatayım arkadaşlar? Şube müdürü dinlemedi bile bizi.Bilmeden etmeden sınıfı kapat bu öğretmene de ders ver tamam sorun çözüldü.İnsanlara derdimi anlatamıyorum.Sanki türkçe öğretmeniyim 30 saat dersim var da okul beğenmiyorum muamelesi görüyorum.
Bir de verdiğiniz linkteki yazı samsun iline ait. Ben bunu müdüre göstersem bana bu bizi ilgilendirmez samsuna ait bu demez mi?

miracle1985' Alıntı:
Şube müdürüne gittik kapatacaksın sınıf yapacaksın dedi. Bana da ders vericekmiş müdür, normal sınıfta derse girecekmişim. Bilgisayar olmadan da derse girebilirmişim. Benim 6 saat dersim var ki deyince şube müdürü sen merak etme ben seni başka okula da görevlendiririm dedi. 6 saatten hergün 5 okula gidicem herhalde bu dediğine göre.İl formatörüyle konuştum 4+4 yüzünden bişey yapamıyoruz kapatırlar doğrudur sizi bt sınıfı olan bi okula formatör olarak görevlendirelim dedi.Hani diyorsunuz yaa oo yazıyı göster kapattırma.. Kime ne anlatayım arkadaşlar? Şube müdürü dinlemedi bile bizi.Bilmeden etmeden sınıfı kapat bu öğretmene de ders ver tamam sorun çözüldü.İnsanlara derdimi anlatamıyorum.Sanki türkçe öğretmeniyim 30 saat dersim var da okul beğenmiyorum muamelesi görüyorum.
Bir de verdiğiniz linkteki yazı samsun iline ait. Ben bunu müdüre göstersem bana bu bizi ilgilendirmez samsuna ait bu demez mi?

Sayın hocam bakanlıktan çıkan yazıyı paylaştım yukarıda. Tekrar paylaşıyorum. Bunu şube müdürünün önüne koyun bakalım, o zaman ne diyecek. Hiç olmadı arayın bakanlığın bu yazıyı çıkaran birimini, okulum kapatmak istiyor, sizin böyle böyle yazınız var, ne yapabilirim, okuluma, ilçeme anlatamıyorum derdimi diye...

Ekli dosyalar

• 26.08.2011 - Bilişim Teknoloji Sınıfları demirbaştan düşme ve dağıtılma.jpg
    26.08.2011 - Bilişim Teknoloji Sınıfları demirbaştan düşme ve dağıtılma.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 2,288
Norm kadro yöneteliğinde bulunan
2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin,

3) Taşımalı eğitim kapsamında öğretmenlerin okul ve kurumlara taşınması halinde bu eğitim kurumlarında görev alacak öğretmenlerin,

4) Yaygın eğitim enstitüsü, hizmet içi eğitim enstitüsü, mesleki ve teknik açık öğretim okulu, açık lise ve açık ilköğretim okulu, 1 inci, 2 nci ve 6 ncı akşam sanat okulları, halk eğitim merkezleri, kız teknik öğretim olgunlaşma enstitüleri, bilim sanat merkezleri ile benzeri kurumların eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfından bu Yönetmelikte düzenlenmeyen yönetici ve öğretmenlerin,

norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.

bu maddelere bakılarak bilgisayar öğretmenlerinin norm kadrosunu okullar değiştiremez. bunu ancak maliye bakanlığı yapar dolayısıyla aynı şey bt sınıfları içinde geçerlidir . bt sınıfı kapatılsa dahi ööğretmenin norm kadrosunu okul değiştiremez. benim okul müdürüm bana kendine okul ara dedi tehdit etti . madde yi söyledim sesi çıkmadı. bence hakkınızı arayın.

Geri