BT Sınıfı Kapatma Şartları

Kodla Büyü
İlçe Milli eğitim Müdürlüğüne bakanlık yazısını verdim. ilgi tutarak tüm okullara yazacaklar..bt sınıflarının ne sebeple olursa olsun kapatılmaması konusunda...

Ancak şöyle bir durum var. Bt sınıfı kapatılmamasına rağmen , müdür seçmeli olarak BTyi seçmiyorum derse ne yapabiliriz?????

eya' Alıntı:
miracle1985' Alıntı:
Şube müdürüne gittik kapatacaksın sınıf yapacaksın dedi. Bana da ders vericekmiş müdür, normal sınıfta derse girecekmişim. Bilgisayar olmadan da derse girebilirmişim. Benim 6 saat dersim var ki deyince şube müdürü sen merak etme ben seni başka okula da görevlendiririm dedi. 6 saatten hergün 5 okula gidicem herhalde bu dediğine göre.İl formatörüyle konuştum 4+4 yüzünden bişey yapamıyoruz kapatırlar doğrudur sizi bt sınıfı olan bi okula formatör olarak görevlendirelim dedi.Hani diyorsunuz yaa oo yazıyı göster kapattırma.. Kime ne anlatayım arkadaşlar? Şube müdürü dinlemedi bile bizi.Bilmeden etmeden sınıfı kapat bu öğretmene de ders ver tamam sorun çözüldü.İnsanlara derdimi anlatamıyorum.Sanki türkçe öğretmeniyim 30 saat dersim var da okul beğenmiyorum muamelesi görüyorum.
Bir de verdiğiniz linkteki yazı samsun iline ait. Ben bunu müdüre göstersem bana bu bizi ilgilendirmez samsuna ait bu demez mi?

Sayın hocam bakanlıktan çıkan yazıyı paylaştım yukarıda. Tekrar paylaşıyorum. Bunu şube müdürünün önüne koyun bakalım, o zaman ne diyecek. Hiç olmadı arayın bakanlığın bu yazıyı çıkaran birimini, okulum kapatmak istiyor, sizin böyle böyle yazınız var, ne yapabilirim, okuluma, ilçeme anlatamıyorum derdimi diye...
bizim yazı ya bu :))))

Benim normumda sorun yok arkadaşlar.. müdürün seni başka okula göndericem normunu sıfır göstericem gibi bir derdi de yok. ona da ilden söyledikleri bu. normal şartlarda btyi kapatmak zordu evet. kendi ilim ve tanıdığım diğer illerdeki il formatörlerine de sordum. 4+4 işleri çok karıştırdı gerekirse müdürün odasını kapatın sınıf yapın demişler. neyin ne olduğu belli değil ki birkaç yıl içinde tüm btler kapanacak dediler. yani derslerimize el sallayıp teknik servisliğe merhaba diyebiliriz.
bana sunulan çözümler il formatörümün dediği yani ben seni bt olmasa da o okula görevlendiririm formatör olarak sorun değil dedi. ama okulda müdür yardımcısıyla rehber öğretmeni bile aynı odada. okulda oda yok sınıf yok. bt olmadıktan sonra formatör olmanın anlamı da yok bana göre. bütün gün öğretmenler odasında oturduğumda öğrencilerin gözünde ne olarak görünürüm siz düşünün. öğretmen olmayan ama bt sınıfı olan başka bir okula da görevlendiririm sorun değil hangisini istersen dedi il formatörü.
4. yılımı bitirdim öğretmenlikte.. görevlendirmelerle birlikte bu yıl da başka okula gidersem 7. okul olacak. çok yoruldum. emekli olana kadar böyle savrulacak mıyım onu da merak ediyorum. birgün bu ülkede matematik ya da türkçe dersini bile kaldırsalar onlar mağdur edilmez. bir şekilde çözüm bulunuz. ama bizim durumumuza çözüm bulacakları konusunda artık ümitsizim...

müdürlerin odası 35m^2 den büyükse kapatalıcak falan dendi.Ona göre ayarlamalar yapıldı.

siz okulunuzda kalmak istiyorsanız ,bt sınıfınızda bakımlı ve yeni ise kapattırmamaya çalışın.Sözle değil tabi.yukarıdaki yazıya ilgi tutup dilekçe yazıp idareye teslim ediniz.siz Şube müdürünün sözüyle hareket ediyorsunuz ama kimse sizin sözünüzle hareket etmez.Sınıf yoksa yapsınlar.Sınıfın olmaması sizin sorununuz değil.Gerekirse sınıf yapsınlar.yada ne bileyim bu kadar radikal değişimler yaparken bi zahmet düşünsünler.Ayrıca sizin okuldaki durum biraz farklı neymiş sınıf öğretmeni mağdur edilmesinmiş.(mağdurluk herhalde diğer okula gitmek demek).O sınıf öğretmeni mağdur edilmesin diye beni mağdur edecekler.ben okul okul gezicem.valla olacak iş değil.
Valla elinizde yapabileceğiniz birşey var.Deneyin dilekçenizi verin.Buna rağmen kapatırlarsa kapatırlar.Denemeden bu kadar razı olmayın hemen hocam.ha ben gitmek istiyorum zaten diyorsanız o ayrı tabi.

malesef artık btler kapatılıyor bakanlığın umrunda pek değil çünkü sınıf öğretmenlerinin sesinin çıkmaması için onlara sınıf açılıyor.

BİŞEY Çıkmaz ama bimere başvuruda bulundum arkadaşlar hayırlı olsun..

Bt sınıfını sınıf öğretmenleri norm fazlası olmasın diye normal sınıfa dönüştürüyorlar. Yazın bizim bt sınıfı toplanmış, bilgisayarlar dağıtılmış oraya buraya. Müdür bilişim teknolojileri yerine sportif faaliyetleri seçti seçmeli ders olarak. Bursa'dayım formatörlüklerde iptal edildi. Bir sonraki aşamada ne olacak merak bile etmiyorum artık.

Bilgi teknolojilerinin ilerlediği bir dönemde ilçemizde Bilişim Teknolojileri sınıfları, Bakanlık ve EGİTEK yazılarına rağmen B.T. sınıfları dersliklere dönüştürülmektedir. Para ve emek harcanarak kurulan bilişim teknolojileri sınıflarının her yaştan öğrencinin, öğretmenin ve halkımızın yoğun olarak kullanımına sunulduğu, okullar hayat olsun projelerinin devam ettiği bir süreçte, B.T. sınıflarının derslik yapılması biz B.T. öğretmenlerini madur etmektedir. Bakanımızın, “müdür odaları derslik olacak” açıklamasına rağmen müdür odaları yerine B.T. sınıfları bertaraf edilmektedir. B.T. ile ilgili 5 yıllık bir süreçte sürekli çalışmalar devam etmektedir cevabı aldık. Acil olarak çalışmaların tamamlanması B.T. öğretmenlerinin norm kadro sorunlarının çözülmesi ve B.T. sınıflarının kapatılmaması için okul müdürlüklerine ilgili yazıların tekrar gönderilmesi hususunda Sayın Başbakanımıza gereğini arz ederim.

ben bu yazıyı gönderdim arkadaşlar isteyen arkadaşlarda başvurabilir.

evet sonunda benimde başıma geldi.adam tutturdu derslik yetersizliği var ben sınıfı kapatıcam die.
daha bu sene geldim bu okula ne diye kadro açtınız madem dedim.şartlar değişti diyor pişkin pişkin.Bilgisayarları sınıflara dağıtacak bende tek bilgisayarla ders işliycem! Ki okulda hiç bir sınıfta projeksiyon yok. :verymad:
kafasına göre nasıl kapatabilir biri akıl versin lütfen :( bilgisayarları ben zar zor toplamıştım bu sene.Zaten sınıflarda telef olmuş çoğu kurtarabildiğimi kurtardım.switc başka okula göndermişler onu getirttim tekrar internet çektirdim bilgisayar sınırfına.sandalyeleri yeniledik.çıldırıcam yaa :( o kadar harcdama klavye fare bi dolu donanım.........
13 bilgisayarı tıkır tıkır çalıştırdım sağdan soldan derlemeyle.akıl verin nolur

Sınıfların kapatılmamasına dair güncel bir yazı var mı arkadaşlar?

işleyen sorunsuz klavye mouse eksiksiz çalışan bt sınıfı kapatılabilir mi?

arkadaşlar bt sınıfının bir okulda olup olmaması bt rehberliği görevini etkilemeyecekmiş. geçen bizi eba ile ilgili bi toplantya çağırdılar. orada laf dondu dolaştı bt rehberliğine görev ve sorumluluklarına geldi. il koordinatörünün dediğine göre ocak ayında BT REHBERLİĞİ için yeni bir yönetmelik yayınlanacakmış. hatta bu sene başında olacakmış ama yetişmemiş.kendisinin öğrendiği bazı bilgilere göre bt öğretmeni ders saati 15 den fazla ise o öğretmen o okulda bt rehberi olamayacakmış.hem ders hemde bt rehberliği bir arada yürümüyor öğretmene zor oluyormuş. bt rehberliği görevlendirmesi olması için okulda akıllı tahta olup olmamasına bakılacakmış ( yani bt sınıfının olması tek başına yetmiyor). biz okulda 4 bt öğretmeniyiz biri md yrd.sı ve 74 saat ders var dedim.o zaman o okulda görevlendirme olmayacak mı dedim evet olmayacak dedi. peki okulda akıllı tahta var dedim , o zamanda baska bi okuldan dersi az olan bi arkadaş varsa o görevlendirilecek dedi.bir arkadaş nöbet konusunu dile getirdi. arkadaş kendi okulunda 10 saat başka okulda 6 saat derse giriyormuş ve kendi okulunda nöbet tutuyıormuş. yönetmeliğe göre bt rehberine nöbet verilemez dedi .verilen cevap ise bt rehberi olduğun okulda nöbet tutmazsın ama diğer okulda tutarsın dedi. bende dedim ki hocam biz kaç saat derse girersek girelim 18 saat ek ders almıyormuyuz , alıyoruz. peki ocaktan itibaren nöbet tutan öğretmene 2 saat ek ders verilecek.sizde 18 saatten fazla ek ders veremeceksınız o zaman arakadaşın tuttugu nobetin ücreti ne olacak dedim.verdiği cevap ; ocak ta yönetmelik yayınlansın ondan sonra konuşuruz , yayınlanmayan yönetmelkik üzerinden fikir yürütmeyelim dedi.

"kendisinin öğrendiği bazı bilgilere göre bt öğretmeni ders saati 15 den fazla ise o öğretmen o okulda bt rehberi olamayacakmış.hem ders hemde bt rehberliği bir arada yürümüyor öğretmene zor oluyormuş."

eğer bu ifade doğruysa 15 saatten fazla dersi olan öğretmen ki bu öğretmen 4er 5er şubeli 5. ve 6. sınıflara sahip bir okulda öğretmenlik yapıyordur.5 ve 6 larda zorunlu ders var.15 saati geçiyor ve görevlendirme alamayacak.benim anladığım bu.görevlendirme alamayacak öğretmen ek ders nasıl alacak?

ben şu an 14 saat derse giriyorum.geri kalan tüm zamanımda anadolu lisesinde görevliyim.derse girdiğim okul kadromun bulunduğu okul ve 2li öğretim var.akşam 7 de çıkıyoruz.haliyle sabahtan anadolu lisesine gidip gecenin bi yarısı diğer okuldan çıkıyorum.oranın da işlerini yapıyorum.kendi okulum.mesai 9-10 saati buluyor.şimdi sistem beni korumaya çalışıyorsa! ek dersimi nasıl verecek?

okulumuz yıkılıp yeniden yapıldı.2.dönem taşınacağız.yeni yapılan okulumuzda bt sınıfımız yok.zorunlu ders var.buna nasıl bir çözüm bulacak?oraya ben varken nasıl başkasını görevlendirecek?
o zaman
ya dersi iptal edeceksin.ya bt sınıfı yapacaksın.ya da adamın görevlendirmesine karışmayacaksın.ya da hiç bir öğretmene 15 saat üzeri ders vermeyeceksin.bu nedir ya :-1:

merhaba arkadaşlar bt sınıfını kapatmamız gerekiyor, bununun için toplanan komisyonun yazdığı resmi yazı örneği var mı elinizde ? birde kapatmak için başka neler gerekiyor

2 yıldır bizim bt labda atıl duruyor. müdür düşelim nasıl yapılıyor bak demişti. bizim okulda yer çok sınıf olması gibi birşey söz konusu değil. sınıflar 34 kişi çalışan pc sayısı sağdan soldan 9 tane verimli ders yapılamıyor. bende 2 yıldır sınıfta ET da ders yapıyorum. düşülmesi ve kapanması; en azından var denmez yeni bir bt lab çalışması olursa gönüllü vs yeniler gelir diye ümit ediyorum. kapatılması süreci nasıl oluyor?

2 yıldır bizim bt labda atıl duruyor. müdür düşelim nasıl yapılıyor bak demişti. bizim okulda yer çok sınıf olması gibi birşey söz konusu değil. sınıflar 34 kişi çalışan pc sayısı sağdan soldan 9 tane verimli ders yapılamıyor. bende 2 yıldır sınıfta ET da ders yapıyorum. düşülmesi ve kapanması; en azından var denmez yeni bir bt lab çalışması olursa gönüllü vs yeniler gelir diye ümit ediyorum. kapatılması süreci nasıl oluyor?
biz bitmişiz

Geri