BTR Öğretmeni Bilsem'de derse girerse ekstradan kaç saat ek ders alabilir.

Kodla Büyü

uysal_rockci

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba,
A okulunda kadrosu olan , B okulunda BTR olan bir BT öğretmeni ;
Hafta içi akşam veya haftasonu Bilsem'de derslere girerse maksimum kaç saat ek ders alabilir.
Halk Eğitimlerde 10 saat sınırı vardı galiba Bilsemde de böyle bir durumda 10 saat sınırı mıdır ?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Soru yanlış anlaşılmış olabilir düzelteyim, A okulunda dersi, B okulunda BTR olan bir öğretmen ekstradan Haftaiçi akşam veya Hafta sonu ek ders ücreti karşılığı Bilsem'e görevlendirilirse Bilsem'den kaç saate kadar ek ders alabilir.

Son düzenleme:
Btr olarak bilsem lere ve halk eğitimlere görevlendirilemezsiniz
Bunun bir dayanağı var mı, Türkiye geneli bir çok BT öğretmeni BTR olarak görev yapıyor ve aynı zamanda Haftasonu Halk Eğitim kursu açabiliyor.
Bunun önünde bir engel de olduğunu zannetmiyorum.

Bunun bir dayanağı var mı, Türkiye geneli bir çok BT öğretmeni BTR olarak görev yapıyor ve aynı zamanda Haftasonu Halk Eğitim kursu açabiliyor.
Bunun önünde bir engel de olduğunu zannetmiyorum.
Yanlış anladınız hocam. Halkeğitimlerde akşamları veya haftasonları kurs açabilirsiniz ama btr görevi yapamazsınız. Yönetmeliği açıp okursanız yazıyor

Derse nerde girersen gir hocam farketmez eger btr olacaksan bilsem de olmaz. Baska bir okulda btr gorevin olur. Btr olursan; full ekders alirsin ne kadar fazla derse girersen gir 30 saate kadar ekders alamazsın. Yalniz bilsemlerde saat 18.00 den sonra girdigin derslere ve hafta sonu girdigin derslere +10 saate kadar ekders yazılır hepsi bu kadar. Bir ogretmen 40 saate kadar ekders alir . Egzersiz ve nobetle, kulup ile birlikte 18+6+3+2 ve 10 saate kadar da bilsem saat 18.00 den sonra yada haftasonu girdiğini düşünürsek 39 saat haftalik ekders yazilir.Iyi gunler hocam.

Soru yanlış anlaşılmış olabilir düzelteyim, A okulunda dersi, B okulunda BTR olan bir öğretmen ekstradan Haftaiçi akşam veya Hafta sonu ek ders ücreti karşılığı Bilsem'e görevlendirilirse Bilsem'den kaç saate kadar ek ders alabilir.

Derse nerde girersen gir hocam farketmez eger btr olacaksan bilsem de olmaz. Baska bir okulda btr gorevin olur. Btr olursan; full ekders alirsin ne kadar fazla derse girersen gir 30 saate kadar ekders alamazsın. Yalniz bilsemlerde saat 18.00 den sonra girdigin derslere ve hafta sonu girdigin derslere +10 saate kadar ekders yazılır hepsi bu kadar. Bir ogretmen 40 saate kadar ekders alir . Egzersiz ve nobetle, kulup ile birlikte 18+6+3+2 ve 10 saate kadar da bilsem saat 18.00 den sonra yada haftasonu girdiğini düşünürsek 39 saat haftalik ekders yazilir.Iyi gunler hocam.

Ben de bunu sormuştum zaten hocam, başlık yanlış anlaşıldı herhalde kusura bakmayın. Kadrosu A okulunda olan ve A okulunda derse giren BT öğretmeni, B okulunda BTR olursa ; hafta içi akşam veya hafta sonu Bilsem de derslere girerse Bilsem'den kaç saate kadar ekders alabilir. Haftaiçi Akşam + Hafta sonu = maksimum 10 saat mi. yoksa 10 saati aşabiliyor mu.

10 saate kadar derse girebilirsin,
Diğer okullarda nöbet görevin yoksa 3 saat te nöbet görevinden dolayı ek ders alırsın, ek dersler zamlı olur- diğer okullara göre

10 saate kadar derse girebilirsin,
Diğer okullarda nöbet görevin yoksa 3 saat te nöbet görevinden dolayı ek ders alırsın, ek dersler zamlı olur- diğer okullara göre

10 saat sınır kesin mi hocam . Bunda hafta içi hafta sonu ayrımı vs. yok değil mi. Mesela 10 saat hafta içi akşam , 10 saat hafta sonu ders varsa hepsine birden girilemiyor o zaman.
girilse bile ücretsiz , gönüllü girmiş oluyoruz.

Evet hocam, 10 saatten fazla giremezsin. +3 saat te nöbet görevi yaparsan alırsın. 10 saat ister haftaiçi gir - ister haftasonu.
18 saat BTR + 10 Bilsem + 3 nöbet =haftalık 31 saat ücret alırsın. Bilsem de girdiğin derslerin ek dersi %25 fazla ödenir. yani 10 saat girip 12 saat ekders alıyormuşsun gibi düşün. Mutemete sen yine hatırlat bilsem in ekdersini ayrı hesaplasın

oziie hocam gayet güzel cevaplamış. lakin şunu unutmayın okulunuzda DYK kursu açarsanız onu da 10 saatlik ders saati dilimi içinde hesaplamanız lazım. yani 2 şube DYK açtınız bu 4 saat ders yapar. 10-4 = 6 saat derse girebilirsiniz bilsem de.

Evet hocam, 10 saatten fazla giremezsin. +3 saat te nöbet görevi yaparsan alırsın. 10 saat ister haftaiçi gir - ister haftasonu.
18 saat BTR + 10 Bilsem + 3 nöbet =haftalık 31 saat ücret alırsın. Bilsem de girdiğin derslerin ek dersi %25 fazla ödenir. yani 10 saat girip 12 saat ekders alıyormuşsun gibi düşün. Mutemete sen yine hatırlat bilsem in ekdersini ayrı hesaplasın
Teşekkürler hocam, net bir açıklama oldu. 10 saat sınırına takılıyoruz o zaman.

oziie hocam gayet güzel cevaplamış. lakin şunu unutmayın okulunuzda DYK kursu açarsanız onu da 10 saatlik ders saati dilimi içinde hesaplamanız lazım. yani 2 şube DYK açtınız bu 4 saat ders yapar. 10-4 = 6 saat derse girebilirsiniz bilsem de.
DYK 'nın bu 10 saate dahil olduğunu düşünmüyorum hocam, Halk eğitim ve BİLSEM belki aynı kategoridedir ama DYK farklıdır diye düşünüyorum. çünkü çevremde 16 -18 saat DYK açanlar var.

DYK 'nın bu 10 saate dahil olduğunu düşünmüyorum hocam, Halk eğitim ve BİLSEM belki aynı kategoridedir ama DYK farklıdır diye düşünüyorum. çünkü çevremde 16 -18 saat DYK açanlar var.

DYK da aynı kategoride hocam. şöyleki hafta 40 (30+10) saat ders yükü üzerinden hesap yapılır(nöbet, kulüp ve egzersiz hariç). öğretmen 24 saat derse giriyorsa geri kalan 16 saati DYK dan tamamlayabilir.

Araştırmalarım sonucunda sorunu yönetmeliklerde ilgili maddeleri buldum.

1. Önce DYK kitapçığına inceleyelim.
link : https://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_10/21032712_tanitimktapiidyk1.pdf
DYK Kitapçığı.png

DYK kitapçığında ek ders ödemelerinin , Ek ders yönetmeliğinin hangi maddelerine göre yapıldığına baktığımızda ( sayfa 28 ) ilk olarak istenen bir görüş yazısını ve ona verilen cevabı görüyoruz.

28.10.2015 tarihli ve 28892082-840-E.11033602 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Ek Ders Ücreti konulu yazısına istinaden soru cevaplarla belirtilen görüş yazısı:
diye başlayan kısımda da görebileceğimiz üzere , 28.10.2015 tarihli ve 28892082-840-E.11033602 sayılı yazıya göre görüş yazısı düzenlenmiştir.

2. 28.10.2015 tarihli ve 28892082-840-E.11033602 sayılı yazı
link : http://ulas.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_10/03155346_dyk_ek_ders_ucreti_gorus_1.pdf

görüş.png
İstenen görüş yazısındaki cevabı incelediğimizde ücret ödemeleri Ek ders yönetmeliğinin 8. Maddesine göre yapıldığını görmekteyiz.

Destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında yapılacak ek ders ücreti ödemeleri konusunda bilgi talebini içeren ilgi yazı incelenmiştir. Bilindiği üzere Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 8’inci maddesinde; "(1) Bu Kararla belirlenen azami ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;

Madde 8
madde 8.png
Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları
MADDE 8- (1) Bu Kararla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;
a) Ders yılı içinde;
1) İlgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılamadığı günler için dönem içinde veya dönem sonunda düzenlenen eğitim faaliyetleri ve yetiştirme programları ile ikinci yarıyıl sonunda bazı derslerden yetersizliği görülen öğrenciler için düzenlenen yetiştirme kurslarında veya programlarında,
2) Tam gün tam yıl eğitim yapılan meslekî ve teknik okul ve kurumlarda bu programlar için,
3) (Değişik Alt Bent-BKK 2017/10010) Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çocukları, ortak dil ve kültür birliği bulunan soydaşlarımız ile ülkemizde geçici koruma altında bulunan yabancı uyrukluların toplumumuza ve eğitim sistemimize uyumlarını sağlamak amacıyla açılan kurslarda
4) Okuma-yazma kurslarında,
5) İşsizlikle mücadele projesi çerçevesinde yapılan beceri kazandırma ile ilgili eğitim programlarında,
6) Açık öğretim kurumları öğrencilerinin, örgün eğitim kurumlarında gördükleri yüz yüze eğitim uygulamalarında,
7) (Ek Alt Bend C.K. 2018/51-RG 31.08.2018/30521) İlkokul 4 üncü veya 3 üncü sınıfta bulunmakla birlikte Türkçe ve Matematik derslerinden Bakanlıkça belirlenen asgari kazanımları edinememiş olduğu tespit edilen öğrencilerden; 4 üncü sınıfta bulunanlar için bu alt bendin yayımı tarihinden itibaren 2018-2019 ders yılı süresince, 3 üncü sınıfta bulunanlar için ise bu alt bendin yayımı tarihinden itibaren, bu dersler için her öğretim yılında toplam 160 saati geçmemek ve 10 öğrenciye kadar bir öğretmenin görevlendirilmesi kaydıyla yapılacak eğitimler kapsamında,
görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar,

b) Yarıyıl ve yaz tatillerinde;
1) Eğitim yapılan her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında,
2) (a) bendinin 3 ve 4 numaralı alt bentlerinde sayılan kurslar ile 6 numaralı alt bendinde sayılan eğitim faaliyetlerinde, görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerden alanı atölye, laboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.
(2) Bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde cumartesi ve pazar günleri ile yarıyıl ve yaz tatillerinde fiilen yerine getirilen ders görevleri, ek ders ücreti karşılığında verilir.
(3) Cumartesi ve pazar günleri, bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde görev yapan okul/kurum yöneticilerinden birine fiilen görev yaptıkları anılan günler için 2 saat ek ders ücreti ödenir. Yöneticilere, fiilen ders okuttukları süreler hariç olmak üzere yönetim görevine bağlı olarak bunun dışında bu madde kapsamında ayrıca ek ders ücreti ödenmez.
3. Ek Ders Yönetmeliği
link : http://mevzuat.meb.gov.tr/dosyalar/469.pdf
Şimdi Bilsem için ödemelerin Ek ders yönetmeliğinin hangi maddesine göre yapıldığına bakarsak
madde 26.png
Diğer okul ve kurumlarda ders görevi
MADDE 26-
(1) Bu Karar kapsamında bulunan yönetici ve öğretmenlere, aslî görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı ders görevlerini tamamlamak kaydıyla; Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda, diğer kurumlara bağlı okullar ile yüksek öğretim kurumlarında, ücretleri görev aldıkları okul veya kurumca ödenmek üzere ek ders görevi verilebilir. Ancak, bu tür görevlendirmelerde verilecek ek ders görevi, kendi okullarında veya dengi okullarda haftada aylık ve ücret karşılığı okuttukları ek ders saati sayısı toplamını dolduranlar bakımından haftada 10 saati geçemez.

(2) Bu maddenin birinci fıkrasında belirtilen yönetici ve öğretmenlere, bu Kararın 7, 8 ve 9 uncu maddelerine göre verilen ek ders görevleri istisnadır.

Kadrosu A okulunda olan bir kişi BİLSEM de akşam veya haftasonu ders görevi verildiğinde Maksimum 10 saat olacak şekilde Ek Yönetmeliğinin Diğer okul ve kurumlarda ders görevi maddesine göre ek ders alacağı düşünülürse aynı maddenin 2. bölümünde Bu maddenin birinci fıkrasında belirtilen yönetici ve öğretmenlere, bu Kararın 7, 8 ve 9 uncu maddelerine göre verilen ek ders görevleri istisnadır.
dediği için DYK kursları ve BİLSEM ek dersleri birbirinden bağımsız olarak hesaplanmalıdır.

Örneğin 6 saat DYK olan bir öğretmen bu durumda BİLSEM kurumunda da DYK'dan bağımsız olarak maksimum 10 saati aşmamak üzere derse girebilir.

Sahsi görüşüm;
Özet olarak BİLSEM ve DYK ek dersleri ayrı ayrı hesaplanmalıdır.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
Araştırmalarım sonucunda sorunu yönetmeliklerde ilgili maddeleri buldum.

1. Önce DYK kitapçığına inceleyelim.
link : https://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_10/21032712_tanitimktapiidyk1.pdf
Ekli dosyayı görüntüle 65211

DYK kitapçığında ek ders ödemelerinin , Ek ders yönetmeliğinin hangi maddelerine göre yapıldığına baktığımızda ( sayfa 28 ) ilk olarak istenen bir görüş yazısını ve ona verilen cevabı görüyoruz.

diye başlayan kısımda da görebileceğimiz üzere , 28.10.2015 tarihli ve 28892082-840-E.11033602 sayılı yazıya göre görüş yazısı düzenlenmiştir.

2. 28.10.2015 tarihli ve 28892082-840-E.11033602 sayılı yazı
link : http://ulas.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_10/03155346_dyk_ek_ders_ucreti_gorus_1.pdf

Ekli dosyayı görüntüle 65212
İstenen görüş yazısındaki cevabı incelediğimizde ücret ödemeleri Ek ders yönetmeliğinin 8. Maddesine göre yapıldığını görmekteyiz.

Madde 8
Ekli dosyayı görüntüle 65213

3. Ek Ders Yönetmeliği
link : http://mevzuat.meb.gov.tr/dosyalar/469.pdf
Şimdi Bilsem için ödemelerin Ek ders yönetmeliğinin hangi maddesine göre yapıldığına bakarsak
Ekli dosyayı görüntüle 65214

Kadrosu A okulunda olan bir kişi BİLSEM de akşam veya haftasonu ders görevi verildiğinde Maksimum 10 saat olacak şekilde Ek Yönetmeliğinin Diğer okul ve kurumlarda ders görevi maddesine göre ek ders alacağı düşünülürse aynı maddenin 2. bölümünde Bu maddenin birinci fıkrasında belirtilen yönetici ve öğretmenlere, bu Kararın 7, 8 ve 9 uncu maddelerine göre verilen ek ders görevleri istisnadır.
dediği için DYK kursları ve BİLSEM ek dersleri birbirinden bağımsız olarak hesaplanmalıdır.

Örneğin 6 saat DYK olan bir öğretmen bu durumda BİLSEM kurumunda da DYK'dan bağımsız olarak maksimum 10 saati aşmamak üzere derse girebilir.

Özet olarak BİLSEM ve DYK ek dersleri ayrı ayrı hesaplanmalıdır.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Ödemeyi bilsem değil de okulun yapacaksa DYK ve BİLSEMtoplam 10 saati geçemez. Bu madde özel okullar gibi yerlerde derse girenler için. Ödemeyi derse girdiğin kurum yapıyorsa sorun yok.

Ödemeyi bilsem değil de okulun yapacaksa DYK ve BİLSEMtoplam 10 saati geçemez. Bu madde özel okullar gibi yerlerde derse girenler için. Ödemeyi derse girdiğin kurum yapıyorsa sorun yok.
Hocam özel okulların yönetmeliği farklı . Bununla alakası olmadığı kanaatindeyim.

Link : https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5580.pdf

Hatta özel okullarda 10 saat değil de maksimum 8 saat derse girilebilir.

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI KANUNU
Kurumlarda çalıştırılacak personel
MADDE 8 – Kurumların eğitim-öğretim ve yönetim hizmetlerinin, asıl görevi bu
kurumlarda olan yönetici ve eğitim-öğretim elemanları ile yürütülmesi esastır.
Bir kurumun öğretime başladığı tarihten itibaren mevcut ders saati sayısının, kuruluş
sırasında üçte birinin, kuruluşundan üç yıl sonra da en az üçte ikisinin asıl görevi bu kurumlarda
olan öğretmen, uzman öğretici veya usta öğreticiler tarafından okutulması zorunludur.
Kurumların yöneticilik ve eğitim-öğretim hizmetlerinde, en az dengi resmî öğretim
kurumlarına atanabilmek için gerekli nitelik ve şartları taşıyanlar, resmî dengi bulunmayan
kurumların yöneticilik ve eğitim-öğretim hizmetlerinde ise yönetmelikle belirtilen nitelik ve
şartları taşıyanlar görevlendirilir.

İhtiyaç halinde, resmî okullarda görevli öğretmenlere asıl görevlerini aksatmamak ve
aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve
çalıştıkları kurumların izni ile sadece okullarda, aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu
haftalık ders saati sayısının yarısı kadar ücretli ders verilebilir
. (Mülga ikinci cümle: 1/3/2014-
6528/14 md.)
Uzman öğretici, usta öğretici ve öğretmenlik yapma nitelik ve şartlarını taşıyan diğer
Devlet memurlarına, ilgili birimlerin izniyle haftada on saati geçmemek üzere ücretli ders görevi
verilebilir.
Ders saati ücretli olarak görevlendirileceklerle ilgili diğer hususlar yönetmelikle belirlenir.
Kurumların müdürleri, kurucu/kurucu temsilcisi tarafından; diğer yönetici ve öğretmen,
uzman öğretici ve usta öğreticileri ise müdürlerince seçilir ve çalışma izinleri valiliğin iznine
sunulur. Valiliğin izni alınmadan müdür ile diğer yönetici, öğretmen, uzman öğretici ve usta
öğreticiler işe başlatılamaz.
Gerekli şartları taşıyan yönetici, öğretmen, uzman öğretici ve usta öğreticiler için valilikçe
çalışma izni düzenlenir. Çalışma izninin iptali yine valilikçe yapılır.
Bu Kanun kapsamında çalışacak yabancılar, 4817 sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri
Hakkında Kanun hükümleri doğrultusunda görevlendirilir.
Türkçe'den başka dille öğretim yapan ve yabancılar tarafından açılmış bulunan okulların
kurucuları ile müdürleri, Türkiye Cumhuriyeti uyruklu, Türkçe veya Türkçe kültür dersleri
öğretmenliği yapma niteliğini taşıyan ve öğretim dilini bilenlerden birini, Türk müdür
başyardımcısı olarak çalışma izni düzenlenmek üzere valiliğe önerir.
Öğretim dilini bilen Türkçe veya Türkçe kültür dersleri öğretmeni bulunmaması hâlinde,
okulun öğretim dilinde özel alan eğitimi görmüş, Türkiye Cumhuriyeti uyruklu öğretmenlere de
bu görev verilebilir.
Bu öneriyi, uyarıya rağmen bir ay içinde yapmayan okulların Türk müdür
başyardımcılarını, yukarıdaki şartları taşıyan öğretmenler arasından valilik seçer ve işe başlatır

dyk dahil toplam haftada 40 saati geçemezsiniz hocam. aynı durum eşimde yaşandı 40 saatin üstünün ücretini alamayacağı için doğum iznine ayrılan zümresinin derslerini 1,5 gün ders programında boşluk olduğu halde alamadı çünkü dyk ile 40 saati geçiyordu.

Haftalık toplam 40 saat diye biliyorum ben de.Kendi kurumunuzda 30 saat , başka kurumda da 10 saat derse girebilirsiniz.Toplam haftada 40 saat fiili derse girebilirsiniz.Btr de kalan sürede yine okulda görevli olduğunuz için 30 saatti doldurmuş sayılıyorsunuzdur.yine 10 saat kalıyor.Kalan 10 saatte ister dyk aç ister egzerisz aç falan filan..

Son düzenleme:
dyk dahil toplam haftada 40 saati geçemezsiniz hocam. aynı durum eşimde yaşandı 40 saatin üstünün ücretini alamayacağı için doğum iznine ayrılan zümresinin derslerini 1,5 gün ders programında boşluk olduğu halde alamadı çünkü dyk ile 40 saati geçiyordu.
Haftalık toplam 40 saat diye biliyorum ben de.Kendi kurumunuzda 30 saat , başka kurumda da 10 saat derse girebilirsiniz.Toplam haftada 40 saat fiili derse girebilirsiniz.Btr de kalan sürede yine okulda görevli olduğunuz için 30 saatti doldurmuş sayılıyorsunuzdur.yine 10 saat kalıyor.Kalan 10 saatte ister dyk aç ister egzerisz aç falan filan..

Diğer okul ve kurumlarda ders görevi
2. bölümünde Bu maddenin birinci fıkrasında belirtilen yönetici ve öğretmenlere, bu Kararın 7, 8 ve 9 uncu maddelerine göre verilen ek ders görevleri istisnadır.

Yazıyor hocam. Burada bahsi geçen istisna maddesi yani 8. Madde DYK kursunun maddesi.

Yazı gayet açık . Burada çelişki bile yok aslında.
Neden iki tarafın toplamı 40 diye hesapliyorsunuz. Devletin dili yazıdır. Yönetmelik ayrıdır diyor. Ben mi yanlış okuyorum maddeleri.

Diğer okul/kurumlardaki ders görevleri ile dyk kurs görevleri ayrı hesaplanmalı.
Hatta bu kurs görevlerinin içinde iyep de var.

Son düzenleme:
hocam ilçe il ekdersi ödemiyor insanlara laf anlatamıyorsun resmi olarak hakkını arayabilirsin belki evet o da zaten dönemin sonunu bulur

hocam ilçe il ekdersi ödemiyor insanlara laf anlatamıyorsun resmi olarak hakkını arayabilirsin belki evet o da zaten dönemin sonunu bulur

Benim bu tarz bir problemim yok su an için ama
Zzararın neresinden dönülse kârdır diye düşünüyorum.

Hakki yenen var ise geçmişe dönük ek ders hataları düzeltilip ödeme alınabiliyor.

Ilk başta nöbet sorunu vardi çözüldü.
DYK sorunu vardı çözüldü.
Sosyal kulüp sorunu vardı çözüldü.
Vb...
Önemli olan sorunların çözülebilmesi. Netlik kazanması.
Herşey adım adım. Inşallah BTR normu oluşturulur ve nokta atışı bir BTR maddesi eklenir ek ders yönetmeliğine de tüm dertlerden kurtuluruz.

Madde 26da
"ücretleri görev aldıkları okul veya kurumca ödenmek üzere ek ders görevi verilebilir."

cümlesi madde 8e göre olmadığını açıklıyor.

Diğer kurumdan kastı: Üniversite, belediye, özel okul vs.

Madde 26da
"ücretleri görev aldıkları okul veya kurumca ödenmek üzere ek ders görevi verilebilir."

cümlesi madde 8e göre olmadığını açıklıyor.

Diğer kurumdan kastı: Üniversite, belediye, özel okul vs.

Halk eğitim bünyesinde verilen eğitimlerin ek dersleri yine halk eğitim tarafından ayrıca ödeniyor hocam.

Son düzenleme:
Halk eğitim bünyesinde verilen eğitimlerin ek dersleri yine halk eğitim tarafından ayrıca ödeniyor hocam.
Halk eğitim kursları ek ders yön. madde 8e bağlıysa, dyk ile birlikte değerendirlir, madde 26ya bağlıysa ayrı değerlendirilir.

Bilsem görevlendirmesi, ek ders karşılığı yapılıyorsa ve kadrosunun olduğu kurum ek dersinden ödeniyorsa Dyk ve bilsem beraber değerlendirilir. Bilsem ayrı bir kurs ve ödemeyi bilsem kurumu yapıyorsa dyk ve bilsem ayrı değerlendirilir.

Öğrendiğim kadarıyla Halk eğitim kursları madde 26ya göre ödeniyormuş. Bu nedenle BTR, madde 8e göre 10 saate kadar DYK, madde 26ya göre 10 saate kadar HEM kursu alabilir.
Bilsem hangi maddeye göre ödendiğini bilmek lazım...

Geri