Btr dyk açıp nöbet alabilir mi?

Kodla Büyü

emirkazim

Aktif Üye
Arkadaşlar merhabalar ben haftaiçi 4'ten sonra(4'te okulumuz bitiyor.) Dyk açmak istiyorum. Herhangi bir sorun ile karşılaşan oldu mu ? Bir de çarşamba günleri nöbetim var. ama çarşamba günü 4 saat dersim 3 saat boşum mevcut (2-3-4. saatler boş) bu herhangi biir sorun teşkil eder mi? teşekkürler

Dyk açarsın hocam 35 saat okulda duruyorsun.
Ek dersin hesaplanırken BT rehber öğretmen olarak giriliyor sisteme, tıpkı rehber öğretmenler gibi haftada 18 saat ek ders alıyorsun mesai saatlerinde okulda durduğun için.
Kursunu da mesain yani okuldaki normal ders saati bitince yapar ek dersini alırsın. Hafta içi girdiğin ders saatinin bir önemi yok.

normalde nöbet tutamazsınız. 7 saatin de dolu olması lazım. dyk için de maaş karşılığını dolduruyorsanız hafta içi sorun olmaz doldurmuyorsanız önce maaş karşılığına sayılır diye biliyorum.

Hafta içi dyk önce maaş karşılığı sayılır dediler bana da. O yüzden haftasonuna açtım ben Dr.

nöbet tuttugumuz güne btr görevi yazmıyoruz hocam, haftalık ders programı hazırlarken btr görevlerinizi girdiğimiz derslerle toplam 30 saat olacak şekilde yerleştirip okul müdürüne onaylatıyoruz bu şekilde zaten nöbetle 30 saatten fazla okulda kalmış oluyorsunuz. Kurs ücretini alabiliyorsunuz. Denizli de böyle uygulanıyor.

Dyk ile ilgili kesin bir karar yok anladığım kadarıyla. Bazi yerlerde maaş karşılığını doldurmali diyorlar, bazi yerlerde btr oldugundan maaş karsiligina gerek yok diyorlar.
Mantıken btr olduğumuz ve mesai saatlerinde 30 saatin üzerinde okulda bulunduğumuz için maaş karşılığının dolmasına gerek olmaması lazım. Ya da btr görevi için verdiğimiz kurs saati kadar eksik girmemiz lazım. Bu durumla ilgili okul müdürlüğüne dilekçeyle başvurdum. İlçeye gönderdiler sonucu bekliyorum.

Dyk ile ilgili kesin bir karar yok anladığım kadarıyla. Bazi yerlerde maaş karşılığını doldurmali diyorlar, bazi yerlerde btr oldugundan maaş karsiligina gerek yok diyorlar.
Mantıken btr olduğumuz ve mesai saatlerinde 30 saatin üzerinde okulda bulunduğumuz için maaş karşılığının dolmasına gerek olmaması lazım. Ya da btr görevi için verdiğimiz kurs saati kadar eksik girmemiz lazım. Bu durumla ilgili okul müdürlüğüne dilekçeyle başvurdum. İlçeye gönderdiler sonucu bekliyorum.

Gelecek cevabı ben de merak ettim hocam. Ama maaş karşılığına kesilir diye bir cevap gelmesi muhtemel .
Bir cozemediler su Btr olayini

2 sene önce bimerden sordum bakanlık bile net cevap vermiyor, 3 sayfa yazı göndermişler net bir şey yok.

arkadaşlar bu konuyu ne kadar çok resmi yazıyla sorarsanız işimiz o kadar zora girer.
Şimdi bir il veya ilçe tutar bir yazı yayınlar der ki;
maaş karşılığı doldurmanız gerekir kurs için
veya hafta açamazsınız der sonra bütün iller bu yazıyı dikkate alır düzeltmek için aylarca uğraşırız.
Geçen yıllarda çok örneğini yaşadık, kurslarımız bile kapatıldı.
Rica ediyorum kendi işinizi zorlaştırmayın.

Arkadaşım devletin dili yazıdır. Bugün sen kafadan işlem yaparsın yarın bir müfettiş gelir inceler, hatalı ödeme olmuş der ve faiziyle aldığın ücreti geri ödemek zorunda kalırsın. Zaten haftaici ders saatleri dışında kurs açılabilir diye yazı var. Bizim öğrenmek istediğimiz maaş karşılığı ders dolmadan btr görevi olanların durumu.

Kurs ücretleri konusunda her il kendine göre uygulama yapıyor. 15 saat dolmayınca bizde haftaiçi dyk ücreti vermiyorlar. Haftasonu açacaksınız deniyor.
Nöbette btr yazmamalı o günde. Okulum nöbet tutmamı istiyor, nöbetçi eksik geliyor.
Dyk ve nöbet konusunda netlik yok. Dyk konusunda ciddi sorunlarımız var. Kurs isteyen 7,8 ve lise öğrencilerim var ve kurs açamıyorum

Kurs ücretleri konusunda her il kendine göre uygulama yapıyor. 15 saat dolmayınca bizde haftaiçi dyk ücreti vermiyorlar. Haftasonu açacaksınız deniyor.
Nöbette btr yazmamalı o günde. Okulum nöbet tutmamı istiyor, nöbetçi eksik geliyor.
Dyk ve nöbet konusunda netlik yok. Dyk konusunda ciddi sorunlarımız var. Kurs isteyen 7,8 ve lise öğrencilerim var ve kurs açamıyorum
Öğretmenim kaç saat dersiniz var? Maaş karşılığı dolmuyor mu?

yönetici olarak çalışıyorum net bir şekilde söylüyorum kurs açarsın , dersinin en çok olduğu gün btr görevin olmaz ve nöbette tutarsın net!
Dersin çok olduğu gün diye birşey yok hocam 7 saat dersi varsa nöbet tutabilir sadece. 6 saat bile dersi olsa o gün 1 saat BTR olur nöbet tutulmaz.

Benim eski okulda nöbet tuttuğum günde hiç dersim yok toplam 6 saat dersim var, nöbet günümde de BTR yapıyordum lazımsa yapılacak birşey yapyordum btr demek sürekli üretim bandından ürün çıkarmak demek değildir yanlış anlaşılma olmasın.

Dyk açar, okulda nöbet tutar ve pansiyonda belleticilik yapabilir ek dersini alırsınız. Dyk larınız btr saatleri içinde olmaz. Sınıf rehberliği ve kulüp rehberliğinden ek ders alamazsınız. 15 saat ders üzerindeki dersleriniz içinde ek ders alamazsınız.

Dersin çok olduğu gün diye birşey yok hocam 7 saat dersi varsa nöbet tutabilir sadece. 6 saat bile dersi olsa o gün 1 saat BTR olur nöbet tutulmaz.

Hocam bu net mi? Yegitek Btr olduğu zaman nöbet tutamaz demiş. Benim nöbet günüm iki saat boşluğum var. Çalışma planimda BTR olarak göstermedim. Hali hazırda zaten BTR ve derslerim planda 35 saat

HOCALARIM İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜRLER :)

Bu arada benim 16 saat dersim var. 8 saatte dyk açmayı düşünüyorum. Şu an nöbetle ilgili bir sıkıntı yaşamadım umarım yaşamam

Geri