BTR Görevi- İkinci Okul

Kodla Büyü
hocam beni de aynı şekilde 5. eğitim bölgesinden 3. eğitim bölgesine maaş karşılığını doldurmam icin resen görevlendirdiler. üstüne üstük kendi okulumda btr görevim de var. bu duruma itiraz edebilir miyim? bari kendi eğitim bölgemde maaşımı tamamlatsinlar en azından. ta uzakta başka bir okulda çalışmak istesem zaten tayinimi oraya isterim.
milli eğitimde özel buro-fotoğrafçılık-arge-kitapkomisyonu-özlük-atama gibi yerlerde görevlendirilen öğretmenlerde 18 saat ek ders alıyor hemde btr ile aynı maddeden önce onlar kendi okullarındaki maaş karşılıklarını doldursunlar hele bir btr en azından günde en az 10bin TL devlete katkı sağlıyor bugün bir servis çağırdığımızda okula hiç birşey yapmasam 2500 TL servis ücretini alıp giderim diyor bunu hiç kimse bakanlık bile görmüyor bizim okulda her gün en az 2 bilemedin 3 tahta yeniden kurulur ayarları yapılır sebebi 60 tan fazla sınıf var, okulun bütçesi yetmez servis çağırmaya kalksa garanti bitmiş vs.vs...
sene başında beridir en az 20 tane tahtayı kurduk gereken bütün programları ihtiyaçları yükledik vs...en az 5-10 bilgisayarı elden geçirdik, en az onlarca öğretmene rehberlik ettik.. bunları ücrete vurduğumuz zaman sadece 20 gün için devlete katkımız 200bin TL civarıdır.

Son düzenleme:
Gördüm ki bu BTR olayında fantazinin sınırları yok arkadaşlar.
Denk geldiğiniz il, ilçe, okula göre bambaşka maceralar söz konusu. Bazılarını iletişim kabiliyetinizle, mental enerjinizle ve tecrübelerinizle aşmanız mümkün. Bazen harika bir düzeniniz oluyor. Bazen öyle bi ortama denk geliyosunuz ki böyle aşkın ızdırabını diyebiliyorsunuz.
Son yıllarda gördüğüm kadarıyla iller arasında BTR konusunda sinekten yağ çıkarma yarışı var. Ötekinin yaptığını duyan valilik/ il mem iştah kabartıp arttırıyorum diyerek bir fazlasını kendisi yapıyor.
Onurlu duruşlarıyla hukuk çerçevesinde hak arayan arkadaşları saygıyla selamlıyor, motivasyonlarını kaybetmemelerini diliyorum.
Liyakatın dip yaptığı, akıl tutulmasının terfi aldığı şu “dümdüz” dünyada, haklılığını ispatlamanın tarifsiz yıpratıcılığına herkes dayanamayabiliyor.
Don lastiğine dönen bu BTR mevzuatsızlığı karşısında çoğu zaman gelinen nokta:
“İşine gelmiyorsa BTR olma kardeşim”oluyor.
BTR olmasan BT Öğretmenisin! O ne olacak? Bu iş böyle nereye varacak?
Bilmiyorum.
Bir şekilde her türlü keyif almanın yolunu bulmak gerekiyor sanırım.
hocam işin ilginç yanı bu adaletsizliklerden kaçtığımız yerlere bir kaç sertifikalı hemen talip olabiliyor ve büyük bir çoğunluğu tahtanın iyi veya kötü açılabiliyor olması dışında hiç bir işe el sürmüyor haklı olarak kısa cevap haa onu bilmiyorum e niye geldin çünkü müdürün kankasıdır veya bilgisayarcıların yetmediği yere biz gidiyoruk vs salla gitsin...

Artık btr lik almıyorum. Btr yönetmeliği düzelene kadar. Şartlar iyileşene kadar düşünmüyorum. O kadar tüketti ki BTR lik. Yazıcı tamirinden tören fotoğrafından herşeye yetişmemiz bekleniyor. Almayınca da bir dizi sorun. Eskiden yaptıklarını yapmayınca bir dizi sorun çıkıyor. Yapınca da artık eskisi gibi hemen servis gelemiyor. Parayla olanlara idare yanaşmayınca tahta arızalı kalıyor. Beceremeyeceksen yapma BTR lik bile dendi. Artık bıraktım. Gerçekten mental olarak da yoruldum. Ne diyeyim herşeye eyvallah dediğimiz için bu haldeyiz. En yazılmayacak branşmış. Üstelik zamanında tıpla yarışan puanlar ile girdik. Bir gün düzelir inşallah.

Arkadaşlar tasarruf tedbirleri uygulayayım derken tam anlamıyla kaş yapayım derken göz çıkarma işlemi yapmaları baya bir canımı sıktı bu yıl. Ülkede o kadar yolsuzluk varken bu tarz şeylerle uğraşmaları çok anlamsız.
Şube müdürleri öncelik ders olacak diye bastırıyor... Değişip yeni gelen Müdürün mevzuata uyup kendini de garantiye almak için seni dersi az diye ilçeye bildiriyor... (ama ne hikmetse risk alanlar bildirmiyor) kabak bizim başımıza patlıyor.... Bunu yapan merkez ilçe arkadaşlar, diğer 2 büyük merkez ilçede böyle bir görevlendirme yok. Ayrıca bir kaç küçük ilçe daha var ama çok az.
Ben ders verilmesine kızmıyorum aslında. Asli görevimiz bu ama bana önce bir okula görev verildi o okul beni istemedi kendi içerisinden benim gibi başka okula görevlendirilmesin diye kendi müzik öğretmenini kullanarak bu ihtiyacı karşılamak istediler.
Sonra Fatih Projesi ilçe Koordinatörlerleri ilçe atama ile koordineli olarak diğer okullara görevi olmayanlardan listeden Bakarak belirleyip ikinci okulu vereceğiz dedi tamam dedim. Valiliğe başvuruları ve bu ikinci okul(btr için) görev onayları için listeleri gönderdiler. İlçedeki şube müdürü baskısı ve ders ihtiyacı doğmaya devam ettiği için bizim olurlar çıkmadan okulun birisi ders öğretmeni talebinde bulunmuş. Bizim olurlar valilikte beklerken bana diğer okulu verdiler. Mem deki atamaya bakan işgüzar kardeşim sen koordinatör ile konuşmuşsun ve bana 2 okul btr görevi verilmiş vali oluruna gitmiş zaten. Neden havuzdan bana tekrardan görev olarak seçip verirsin bu dersi... İptal edin diyorum biz yapamayız diyorlar öncelik ders btr değil diyorlar. İl fatih p. Koordinatörümiz ile yarım saat konuştuk bari btr için 2.okul iptal olsun diye. Valilik olurlarının oyuncak olmadığı valinin bu tarz şeylere kızdığı gerekçesi ile iptal olmayacağını söyledi.. Yani benzer durum iptal talepleri geçtiğimiz dönem olmuş vali bana görev talebi olmuş daha göreve başlamadan neden iptal Oluyor diye kızmış reddetmiş. 1 dönem böyle devam edeceksin hocam dediler Koordinatör...ilçeye birşey diyemiyorum artık onlar kafasına göre takılıyor... Allaha havale... Yani ok yaydan çıkmış, btr nin de suyu cıkmış.. Böyle 3 okula hem ders hem 2 okul a ne şartlar altında verimli olunur... Yeğitekin el atması lazım..

Son düzenleme:
Arkadaşlar ilk defa bu sene bu işin b.ku çıkmış olduğunu anladım. Okul müdürleri okulda btr olsun istiyor ama aslında istemiyor. Yani kıskanıyorlar btr'leri. O yüzden ne iş varsa yaptırma derdindeler. Böyle giderse okullarda BTR öğretmeni bulamazlar. Tahta başı 2 bin liraya format attirinca anlarlar ama iş işten geçmiş olur. Ödenek filan da yok bozulan tahta öylece kalır.

Arkadaşlar ilk defa bu sene bu işin b.ku çıkmış olduğunu anladım. Okul müdürleri okulda btr olsun istiyor ama aslında istemiyor. Yani kıskanıyorlar btr'leri. O yüzden ne iş varsa yaptırma derdindeler. Böyle giderse okullarda BTR öğretmeni bulamazlar. Tahta başı 2 bin liraya format attirinca anlarlar ama iş işten geçmiş olur. Ödenek filan da yok bozulan tahta öylece kalır.
sade formatla kalsa iyiydi.o işin en en en en basit kısmı dışarıdan bakınca sadece bazı çok bilmişler hıh format deyip dudak silkiyorlar

Yönetmelik onemsiz yani, valla ilçede ilde yazi havale etmekte kolay o kadar memur, sb md, md yrd gerek yok
aynen dediğin gibi hocam adamlar istediği atı oynatıyorlar :( verdiğimiz dilekçe ne oldu diye araya adam sokup sorduruyoruz ya biz onlara hiç bakmıyoruz ki diyolar bi ara cevaplarız diyolar

Tekit yazısı var ve dilekçe cevaplama süresi. Cogu yazı havale etmekten öteye gidemiyor

bence il sorumluları ne yapacaklarını iyice şaşırdılar... bizim bi arkadaş 4 gün kendi okulunda dersi var, 1 gün köy okuluna gidiyor. müdürü ek ders ödemem dio, köy müdürü buraya gelsin dio.. adamı yer bezi yaptırlar resmen

bence il sorumluları ne yapacaklarını iyice şaşırdılar... bizim bi arkadaş 4 gün kendi okulunda dersi var, 1 gün köy okuluna gidiyor. müdürü ek ders ödemem dio, köy müdürü buraya gelsin dio.. adamı yer bezi yaptırlar resmen
gitmeme iptal etme hakkı var hatta mahkemeye verme hakkı bile var.mahkemeden kesin ceza çıkar bu şekilde angarya ve mobbing tarzı görevlendirmeye zaten yasaya yönetmeliğe aykırı, bizim tek sorunumuz harekete geçmiyoruz harekete geçseniz sendika avukatları vs ortalığın tozunu attırırız.

Geri