BTR için nöbet ücreti verilebiliyormu

Kodla Büyü

mayhem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar eşimin okulu zorla nöbet vermeye devam ediyor.
Devamlı hocam öğretmen eksiğimiz çok fazla hamileler yaşlı hocalar vs.
Bir dönemdirde tutuyo zaten ve hala devam ediyo.
Nöbet ücreti verilcek muhtemelen bu ay oda kesin değil tabi.
5 günde btr olduğu için daha sonra faiziyle felan geri alma gibi bir risk olurmu yada bir sıkıntı felan çıkarmı acaba ?

bir güne full ders koydurup, nöbeti de o güne verdire bilirseniz hiç bir sıkıntı olmaz.

bidene' Alıntı:
bir güne full ders koydurup, nöbeti de o güne verdire bilirseniz hiç bir sıkıntı olmaz.
Aynen, bu şekilde yapın. Yönetmeliğe uygun olmuş olur.

teşekkürler hocam
ama ek1 dışında nöbet görevide dahil olmak üzere görev verilemez felan denmesi
tenefüs aralarındada işi olabilir manasına geliyo sanmıştım ben
birde 20 saat ders olduğundan ful olan bir günü yok bir sınıfı bölmeleri lazım

müdür yardımcıları alabiliyorsa bizde hayli hayli alabiliriz. aynı ücret sistemine tabiyiz sonuçta..

mayhem' Alıntı:
teşekkürler hocam
ama ek1 dışında nöbet görevide dahil olmak üzere görev verilemez felan denmesi
tenefüs aralarındada işi olabilir manasına geliyo sanmıştım ben
birde 20 saat ders olduğundan ful olan bir günü yok bir sınıfı bölmeleri lazım

Hocam bölmeye gerek yok sanırım. Hergün 6 saat dersten haftalık 30 saat oluyo.Yani bizim okulda kimse 30 dan fazlaya zaten girmiyo. Eşinizin dersleri pazartesi,salı,çarşamba 6 saat,perşembe 2 saat olsa 20 ediyo. perşembenin kalanı ve cumada 4 + 6 şeklinde 30 a tamamlanmazmı. Aynı durum bende de var çünkü, ben böyle olur diye düşünüyordum.

BDT görevi olan nöbet tutmaz. tutulmayan nöbetin ücretide olmaz. ama ben uydurum alırım derseniz oda sizin vicdanınıza kalmıştır. dürüstlükten bahsedip işin üç kağıtına kaçmak öğretmen yakışmaz

son yönetmeliği okursan eğer olduğunu görürsün. gayet açık kapı bırakmışlar nöbetle ilgili hocam.

FP-Btr olarak Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir.
(Kaynak: Yegitek 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazının 3. maddesi)

bu durumda 7 saat dersin olduğu gün ders görevini yerine getiren kişi rehberliğinide başka zaman yapacaktır.
Necdet Sarı'nında nöbet görevi yapılabileceği ile ilgili beyanı vardı forumda.

bidene' Alıntı:
FP-Btr olarak Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir.

bu durumda 7 saat dersin olduğu gün ders görevini yerine getiren kişi rehberliğinide başka zaman yapacaktır.

Hocam arkadaşımızın demek istediği şey 2+2+2 saatten günlük 6 saat oluyo ders. Bu şekilde tutulurmu. Tutulmazsa bir sınıfın dersinin tek saati ertesi günemi sarkacak. atıyorum bir saati salı 7. saat öteki çarşamba ilk saat gibimi bölüncek nöbet tutabilsin diye.

benim dersim 1+1 palnlanmış durumda. açıkcası ben 6 saat derse girenin de sorun yaşayacağını sanmam. yada anlaşım bir arkadaşınızla haftanın bir günü sabah diğer günü öğleden sora yada iki gün sabah olacak şekilde ayarlayın.

burhaneren' Alıntı:
bidene' Alıntı:

Hocam arkadaşımızın demek istediği şey 2+2+2 saatten günlük 6 saat oluyo ders. Bu şekilde tutulurmu. Tutulmazsa bir sınıfın dersinin tek saati ertesi günemi sarkacak. atıyorum bir saati salı 7. saat öteki çarşamba ilk saat gibimi bölüncek nöbet tutabilsin diye.
Hocam bu arada ben bu maddeyi nobet ucreti kursatin yazisina istinaden koydum

Kürşat_58' Alıntı:
BDT görevi olan nöbet tutmaz. tutulmayan nöbetin ücretide olmaz. ama ben uydurum alırım derseniz oda sizin vicdanınıza kalmıştır. dürüstlükten bahsedip işin üç kağıtına kaçmak öğretmen yakışmaz

ne demek istediğini anlamadım ben kendi okulumda zaten tutmuyorum hatta istersen tut ücret veririz dediler kalsın dedim düşünmüyorumda tutmayı
ama eşimin okulunda adamlar 50 kere yazmayın desekte yazıyorlar bundan dolayı burada fikir almaya çalıştık
yardımcı olmaya çalışan hocalarıma teşekkür ediyorum

Geri