btr istemezse nöbet tutmama hakkı var mı?

Kodla Büyü
Hocam n'aptınız?
BTR olarak görevlendirilen günler bellidir.
Ders görevinin olduğu günlerde(saatlerde değil) BTR olmaz. Boş ders olsa da.
Benim iki gün ders görevim vardı kendi okulumda(BTR başka okuldaydı ama), iki gün de boş dersim vardı, nöbet yazıyorlardı.
Sizin dediğinize bakarsak o boş saatte de BTR olarak görevlendirildiğimiz okula gitmemiz gerek o zaman?
hocam ben de aynen sizin gibi düşünüyorum, hem yönetmelikte dersin az olduğu gün nöbet verilir gibi bir çıkar yol var, dolayısıyla bir problem yaşanmaz. Sanki durmadan tahtalar bozuluyor da onlarla ilgileniyoruz gün boyu.

Döndük gene aynı yere tiksindim artık. Okul idaresi durduk yere nöbet görevi vermemiş. Yeter artık her yeni gelene yönetmelik mi anlatacağız. Yok resmi yazıyı gönder. Bu seneye kadar nasıl tuttum ben bu nöbeti.

btr öğretmeni istemediği takdirde nöbet tutmama hakkı var mı? yoksa btr görevinin olmadığı gün kesinlikle nöbet tutar mı? yani idare btr gorevinin olmadığı güne nöbet yazmak zorunda mı?
BTR görevinin olmadığı gün planlanır ve nöbet görevi verilir. Öğretmenin istememe gibi bir durumu söz konusu değildir. Ayrıca ücretini alır.

Şu tatminsizlikler hiç çözülmeyecek kanımca... Kişiye özel yazılsın bence yazılar artık. Yerçekimsiz ortamda erik yiyeyim ama muz tadı gelsin.😅

Geri