bu gece lpg'ye zam var

Kodla Büyü
Arabam yok ama İETT nin yeni uygulamaya geçen zammı da LPG ninkinden farklı olmadı.
Zamdan önce öğretmen kartıyla ilk biniş 1,20 TL 1. aktarma 60 kuruştu. 3,60 TL ye okula gidip geliyordum.
Şimdi ilk biniş 1,35 TL 1. aktarma ise 75 kuruş olmuş. Sadece okula gidip dönüşüm 4,20 TL ye çıktı.
Maaşa %4+4 yola %16,6 zam :verymad:

daha bir ay önce 1.97 - 1.99 aralığındaydı şimdi 2.39 - 2.45 aralığına çıktı kışın 3 tl yi görürüz iddaya giren varmı

rafineriye yakın olan yerlerde daha ucuz olur genelde. mersinde kömür parasıda olmaz yakıt parasıda az olur. taşınabiliriz. :mrgreen:

tayinci42' Alıntı:
aydansiii' Alıntı:
bu nedir arkadaş ya agustos ayının sonunda taktırmıstım lpg yi 1.96 iken yarın 2.30 üzeri olacak. böyle böyle IMF borcunu bende öderim. dolar 1.50 yi gördü ya hemen sığın arkasına daya zammı,ama 1.40 gördüğünde hiç indirim yapma.bu nasıl iş gerçekten anlamıyorum.

2 yıl öncenin lafı..

2010 da dolar 1,50 lpg 1,96
2012 de dolar 1,80 lpg 2,13

2,13 değil 2,36, uzun yolda 2,56'dan açılış

Bu sayılar kandırır sayın hocam, dolar fiyatı etkili, başka nelerin fiyatı etkili

Mesela dolar olarak aldığımız maaşın arttığını söyleyen arkadaşlar otursun bir de altın olarak aldığımız maaş hesaplasınlar,

Dolara göre evet kardayız ama altına göre zarardayız

Ben bugünki alım sabrıma göre değerlendiririm

Ayrıca lpg hayatımıza gireli kaç yıl oluyor? Elbette bir teknoloji, bir ürün ilk piyasaya çıktığında pahalıdır, seneler geçtikçe daha kolay alınabilir olmalıdır.

TV ilk satıldığında 1 senelik maaş ile alınabiliyordu, şimdi 1 aylık maaşla alınabiliyor, bu hükümetin başarısı mı? Yoksa teknolojinin mi?

Her teknoloji insanların hayatına ilk girdiğinde pahalıdır, sonra ucuzlar, daha hızlı, daha verimli, daha gösterişli olduğu halde daha ucuza alırsın yıllar geçtikçe

denize gitsek deniz kuruyacak.
o kadar puanla bt öğr. olmaktan dolayı yaşanilan mutsuzlugun yanısıra bir de
altını en düşük değerden bozdurup araba alip lpg taktırmis olmak.
iyiden iyiye hayatta basarisiz olduğumu kabul etmeye başladım. oysa ki ne kadar başarılı bir öğrenciydim.

Söylenti değil hocam litrede 30 kuruş vergi kitlemişler yine Benzin - lpg - mazot . Daha 1 hafta içerisinde benzine 20 kuruş indirim yapılmıştı.
Şimdi yine bindirdiler. Bindirip indirme bu olsa gerek .

halkına elektiriği suyu doğalgazı bedavaya verenler diktatör bizimkiler gibi k.mızdaki donu bile almak isteyenler demokrat

arkadaşlar zam geldi mi... bu gece mi gelecek... gelmediyse gidip fulleyelim bari... bilgisi olan var mı ...

ya bide o kadar da bedelliden gelir elde edildi -kelle başı 30 binden;o paralar nereye gitti???????yeni yeni DUBLE YOLLARA MI?maaş ödemesine mi??FAİZE mİ???onu da öğrensek!!!??belli ki ordan gelene kaynakta kuruyuvermiş...

Arkadaşlar depolarını doldurmayanlar için söylüyorum Full hala lpg ve benzin e zam yapmamış bu gece yansıtacakmış pompaya. 2.32 lpg 4.28 de benzin alarak bir aylık yakıt ihtiyacımı karşıladım.

Geri