Bu Reflü öldürecek beni

Kodla Büyü
tayinci42' Alıntı:
obsearchverim' Alıntı:
aringosa26' Alıntı:
Genelde gunde bi tane zeytin cekirdegi yutmanin faydalı olduğunu soylerler gecmis olsun

Tabi apandisit olmak için çok "gerekli" bir yöntem.

Yok hurma çekirdeği, yok zeytin çekirdeği! Bırakın millete çekirdek yutmayı tavsiye etmeyi.

En azından içinde varsa bir faydalı madde toz haline getirip, bir şekilde öğütüp tozu yutulabilir.

Faydalı diyen kişiler bir de içindeki etken maddeyi açıklasalar, şu madde var da yutunca iyi geliyor deseler. Yok, yok, yok.

Allah yutulacak şekilde yarattıysa bence yutmak faydalıdır. ama zeytin, şeftali gibi meyve çekirdekleri yutulmamalı.. üzüm,karpuz çekirdeği gibi çekirdeklerin ise yararlı olduğunu düşünüyorum. özellikle üzüm çekirdeklerini üzümle birlikte çiğneyerek yerim..

Yutulacak şekilde yaratılan çekirdekler hangileridir hocam.

Zeytin ve hurma çekirdeği bence o sınıfa girmez. Siz de söylemişsiniz zeytinin yutulmaması gerektiğini. E, ben de onu söyledim zaten.

Elbette çiğneyebildiğiniz çekirdiği yutun, üzüm gibi. Ama insanlara hurma ve zeytin çekirdeğini yutmayı da tavsiye etmeyelim. İlle faydalı diyorlarsa bir şekilde öğütüp tozunu yutsunlar. Kur'an'da geçiyor diye bazı arkadaşlar bunlarınçekirdğini yutmayı tavsiye ediyor. Kur'an'da çekirdeğini yut demiyor ki, bu arkadaşlar nereden uyduruyorlar.

socrates31' Alıntı:
aynen çözümü arkadaş yazmış - Gaviscon diye bir ilaç var, 1 hafta kullanıyorsunuz yemekten sonra, yanma manma kalmıyor midede.

Ben de yıllarca mide yanmasından ( reflü ve gastrit) çok çekmeme rağmen , doktora gitmedim, en son her gün yemekten sonra mide yanınca gitmek zorunda kaldım. Endoskopi olayı biraz sinir bozucu, ben uyutulmadan endoskopiye girdim, 5 dakika midenize bakılıyor ama size bir ömür geliyor o süre, bazı hastanelerde uyutularak yapılıyormuş- seçme şansınız var ise oralara gidip yaptırın.

Neyse sonuca göre doktor 3 tane ilaç verdi, ama tahminime göre bu gaviscon benim yanmayı bitirdi.
Şu anda çok şükür sıkıntı yok pek fazla. Tavsiyem: baharatlı şeyler ( misal :sucuk ), hamur işleri( poğaça, börek), soğan, çok fazla acı, tereyağı, yemeyin. Bu saydıklarıma dikkat edin, yiyorsanız da az yemeye çalışın. Bir de yemek yiyip - hemen yatmayın mideyi yorar

arkadaşım hakiki organik,katkısız dut pekmezi bulacaksın. hergün bir tatlı kaşığı yiyebilirsin.suyla karıştırıp şurup gibi içebilirsin. yanma başladığında da yersen çok iyi gelir.marketlerden alınan dut pekmezlerinde pek iş yok.köyden bildiğin birilerinden alman lazım organik bir dut pekmezi gerekiyor. bu şekilde kardeşim tamamen mide probleminden kurtuldu.

Arkadaşlar sağolun ilginiz için, inanın tüm söylediklerinizi uygulamaya çalışıyorum. Çok şükür % 70 oranında azaldı diyebilirim. 10 gün içerisinde oldu tüm bunlar.

Sayın hocam öncelikle geçmiş olsun. Forumdaki arkadaşlar gerekli tavsiyelerde bulunmuşlar zaten fakat benim size önerim sakın ola hastalığınızı boş vermeyin. 3 yıl kadar önce bende de aniden başladı. Fakat iş temposu ve yaşam koşuşturması yüzünden ben pek aldırış etmedim. Dengesiz bir şekilde beslenmeye(daha doğrusu beslenmemeye) ve aç karnına çay, kahve, sigara kullanımına devam ettim. 2 - 3 hafta içerisinde yanma şiddetlendi ve kendimi hastanede buldum. 1,5 günde acımı ancak dindirebildiler. Ardından endoskopi yapıldı. Safra Reflüsü ve gastrit çıktı. Artık ister istemez dikkat ediyorum. İlk 1 ay verilen diyete harfiyen uydum. Neredeyse her öğün hafif gıdalar(örneğin az tuzlu, yağsız ve salçasız çorba gibi) ile beslendim. Gavisgon şurup, Ursofalk Kapsül kullandım. Sonra normal yaşantıma geri döndüm fakat hala dikkat ediyorum. Her insanda farklı yiyecek ve içecekler hastalığı tetikleyebiliyor. Bunları belirleyip bu yiyeceklerden uzak durmak sizin işiniz. 1 aydan sonra Gavisgonu bıraktım fakat Ursofalk'ı rahatsızlık hissettikçe içiyorum. Çaresi yok, tek çare dikkat etmek...

yalcinbayrakci' Alıntı:
Sayın hocam öncelikle geçmiş olsun. Forumdaki arkadaşlar gerekli tavsiyelerde bulunmuşlar zaten fakat benim size önerim sakın ola hastalığınızı boş vermeyin. 3 yıl kadar önce bende de aniden başladı. Fakat iş temposu ve yaşam koşuşturması yüzünden ben pek aldırış etmedim. Dengesiz bir şekilde beslenmeye(daha doğrusu beslenmemeye) ve aç karnına çay, kahve, sigara kullanımına devam ettim. 2 - 3 hafta içerisinde yanma şiddetlendi ve kendimi hastanede buldum. 1,5 günde acımı ancak dindirebildiler. Ardından endoskopi yapıldı. Safra Reflüsü ve gastrit çıktı. Artık ister istemez dikkat ediyorum. İlk 1 ay verilen diyete harfiyen uydum. Neredeyse her öğün hafif gıdalar(örneğin az tuzlu, yağsız ve salçasız çorba gibi) ile beslendim. Gavisgon şurup, Ursofalk Kapsül kullandım. Sonra normal yaşantıma geri döndüm fakat hala dikkat ediyorum. Her insanda farklı yiyecek ve içecekler hastalığı tetikleyebiliyor. Bunları belirleyip bu yiyeceklerden uzak durmak sizin işiniz. 1 aydan sonra Gavisgonu bıraktım fakat Ursofalk'ı rahatsızlık hissettikçe içiyorum. Çaresi yok, tek çare dikkat etmek...
Teşekkür ederim hocam, aynısn uyguluyorum bende.

teşhis konmadı ama kbb doktoru bende de olabileceğini söylemişti, yemek borunun etrafı kırmızı demişti..bendeki daha çok boğaz reflüsü gibi, midemde yanma olmuyo ama geri gelen mide asitleri boğazımı etkiliyo sanırım..sesim sürekli kısılıyor, özellikle 2 ders üst üste ders yaptığımda ses mes kalmıyo ortada, öksürüyorum, sesim çatallaşıyo sürekli.. ben de bundan bıktım valla..faranjit de var ikisi birleşince böyle oluyo herhalde.. :(

Geri