buz temizleme

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar arabanın camları bazı sabahlar donmuş oluyo, kalın bi tabaka olmadığı için bahçede çeşme var su doldurup döküyorum..o şekilde eriyo buzlar..geçenlerde ev arkdşımı okula götüren taksi var şoförü görmüş su döktüğümü, su dökmesine gerek yok, bi düğme var ona bassın buzlar erir zaten filan demiş..öyle bi düğme var da benim mi haberim yok acaba :D

alkollü cam suyu mu hımm evet onu duymuştum..peki su dökmek zararlı mı olur ??

ozlem22' Alıntı:
alkollü cam suyu mu hımm evet onu duymuştum..peki su dökmek zararlı mı olur ??

çok soğuk havalarda döktüğünüz su da donabilir :D
ayrıca camda buzlanma varken silecek çalıştırmayın. zira lastikler buzda çok aşınıyor.

antifrizli cam suyum var zaten ama silecek suyu deposunda arıza var, daha doğrusu borusunda sorun var, su kaçırdığı için sürekli eklemem gerekiyo suyu..onun dışında camlara püskürtülen fısfıs varsa ondan da aliyim barii ben :)

@alperre: neden şaşırdınız kiii? :)

easytr' Alıntı:
ön cama doğru fan açıldığında bazı araçlar otomatik klimayı çalıştırır ve buz çözülür. fakat soğuk motorda klima çalıştırmak iyi değildir. en güzeli akşamdan cama karton koymak. yada alkollu cam sularından alıp sabah fıslayacaksınız.

sabah sabah alkollü su dökmek caiz mi hocam :) malum yola çıkıyoruz :)

otherm' Alıntı:
easytr' Alıntı:
ön cama doğru fan açıldığında bazı araçlar otomatik klimayı çalıştırır ve buz çözülür. fakat soğuk motorda klima çalıştırmak iyi değildir. en güzeli akşamdan cama karton koymak. yada alkollu cam sularından alıp sabah fıslayacaksınız.

sabah sabah alkollü su dökmek caiz mi hocam :) malum yola çıkıyoruz :)

içmedikten sonra caizdir :)

arabanın kitapçığı varsa onda yazıyor olabilir buz eritici düğmenin nerede olduğu :)

arka cam buz çözücü düğmesi var evet ama ön cam için ben de olmadığını biliyorum..adam uğraşmasın boşuna diyince acaba var mı öyle bi düğme diye şüphe ettim :D tavsiyeler için teşekkürlerr..

hocam birde direksiyonun altında bir düğme var, ona sakın basmayın, acil durumlar için ;)

@ozlem22,
genelde biner giderler,vursalarda araba gidiyosa sorun olmaz:)
böyle arabaya su dökmek arabama zarar verir mi diye arabasını düşünenle pek karşılaşmadığımızdan:)

aşırı buzlu ise cam suyu kullanma ve silecek çalıştırma bozabilir çünkü. aşırı buzda en iyisi buz çözücü sprey al iki fıs fıs sık cama hemen çözüyo

alperre' Alıntı:
@ozlem22,
böyle arabaya su dökmek arabama zarar verir mi diye arabasını düşünenle pek karşılaşmadığımızdan:)

ya sonuçta acemiyim ve ilk arabam, korkuyorum orasına burasına bişey olucak diye...vukuatlarım oluyo benim de oraya buraya vurduğum, dokundurduğum tırsıyorum birazcık sonra geçiyo :D

ozlem22' Alıntı:
alperre' Alıntı:
@ozlem22,

ya sonuçta acemiyim ve ilk arabam, korkuyorum orasına burasına bişey olucak diye...vukuatlarım oluyo benim de oraya buraya vurduğum, dokundurduğum tırsıyorum birazcık sonra geçiyo :D

havamı da atarım diyosunuz yani :) hocam cam buzluyken sabah cama şöyle bir bakın o çözer zaten ;) ben bakınca çözmüyo pek :) siz bakınca da çözmüyosa arabayı değiştirin. nasıl fikir ?

HOCAM YENİ ARABALARDA VAR ÖN CAM REZİSTANSI ARABANIZIN MARKASI NEDİR BİLMİYORUM AMA BAZI ESKİ AMA D SEGMENTİ ARABALARDA DA BULUNOYOR CAMA LİMON DA SÜRERSENİZ AKŞAMDAN DONMA OLAYINIZ AZALIR
TABİ KESİP DE SÜRMEK LAZIM :)
KENDİME GÜLDÜM YAHU

BİR DE HABERİNİZ VARDIR BELKİ CAMA İÇ TARAFTAN SIKILAN BİR SPREY YAPMIŞLAR ÖN CAMDA OLUŞAN CAN SIKAN
BUĞULANMAYI ÖNLÜYORMUŞ
SHELL İSTASYONUNDAN ALMIŞ BİZİM ARKADAŞ İŞE YARAYABİLİR

otherm' Alıntı:
havamı da atarım diyosunuz yani :) hocam cam buzluyken sabah cama şöyle bir bakın o çözer zaten ;) ben bakınca çözmüyo pek. siz bakınca da çözmüyosa arabayı değiştirin. nasıl fikir ?

heheh bakıyorum ama çözülmüyo valla..arabamı değiştiremem seviyorum kiiii :)

@whisper4141: hocam benimki 2005 ford fiesta..ön cam rezistansı var mıdır yok mudur d segmenti filan ne anlamam ben öyle şeylerden :D ben en iyisi shelle uğriyim bugün..teşekkürler

SİZİN Kİ D DEĞİL BİRAZ DAHA ÇALIŞMANIZ LAZIM ÖRNEK D SEGMENTİ PASSAT
SHELL DE Kİ ÜRÜN İÇERİDEKİ BUĞULANMA İÇİN DIŞARIDAKİ BUZA ETKİ ETMEZ AMA HOCAM BİLGİNİZE
DEDİĞİM GİBİ LİMON VE ELMA KABUĞU SÜRÜLMESİ İYİ GELİYOR MANTIK SUDAN GEÇ DONAN
BİR MADDEYİ ORDA BULUNDURMAK :)

whisper4141' Alıntı:
SİZİN Kİ D DEĞİL BİRAZ DAHA ÇALIŞMANIZ LAZIM ÖRNEK D SEGMENTİ PASSAT
SHELL DE Kİ ÜRÜN İÇERİDEKİ BUĞULANMA İÇİN DIŞARIDAKİ BUZA ETKİ ETMEZ AMA HOCAM BİLGİNİZE
DEDİĞİM GİBİ LİMON VE ELMA KABUĞU SÜRÜLMESİ İYİ GELİYOR MANTIK SUDAN GEÇ DONAN
BİR MADDEYİ ORDA BULUNDURMAK :)

ben dışardan sıkılan çözücülerden alıcam elmayla limonla uğraşamam :D

ayyy sabahın en büyük kabusu buzlar

ben direk kazıyorum erimesini beklersem uzun sürer diye

bir de geçenlerde akşamdan arabayı yıkatıp bırakmıştım sabah bi baktım hiç bi kapı çaılmıo kapıların lastikerinde kalan su donmuş meğersem
kapıyı açana kadar öldüm siz siz olun yıkatıp bırakmayın arabayı buzlanma ihtimali olan havalarda :D

ehliyet araba sürdürmez boşa dememişler,ehliyeti olanlar böle ufak sorunları çözemezse arabayı nasıl sürüolar hayret bişi,bayanların elinden alacaksın arkadaş ehliyetlerini,,trafik canavarları sizi :p

bote_sevinc' Alıntı:
ayyy sabahın en büyük kabusu buzlar

ben direk kazıyorum erimesini beklersem uzun sürer diye

bir de geçenlerde akşamdan arabayı yıkatıp bırakmıştım sabah bi baktım hiç bi kapı çaılmıo kapıların lastikerinde kalan su donmuş meğersem
kapıyı açana kadar öldüm siz siz olun yıkatıp bırakmayın arabayı buzlanma ihtimali olan havalarda :D

kazıyacak kadar çok buzlanma olmadı burda..ince bi tabaka olduğunda su döküyorum hemen eriyo..yıkatma konusunda uyarmışlardı zaten benii :) ama akşamdan yıkatmadığım halde bi sabah donmuştu yine kapılar çeke çeke zor açmıştım :D

by_katliam' Alıntı:
ehliyet araba sürdürmez boşa dememişler,ehliyeti olanlar böle ufak sorunları çözemezse arabayı nasıl sürüolar hayret bişi,bayanların elinden alacaksın arkadaş ehliyetlerini,,trafik canavarları sizi :p

sürüyoruz sen merak etme ;)

by_katliam' Alıntı:

valla hocam kusura bakma ama misler gibi de sürüyoruz :) canavarların hepsi kendini f1 pilotu zanneden erkekler

5 litrelik su bidonuna ılık su doldurulur. Bütün buzlar çözülesiye kadar olmak şartıyla sırasıyla ön, sol ön, sağ ön ve arka camlara dökülür. Boş su bidonu akşam eve dönüşte alınmak üzere arabaya konulur ve hemen ön cam silecekleri çalıştırılır. Sorunsuz ve güvenli yolculuk başlatılır. Zahmetli gibi görülen bu işlem bana göre buz kazımaktan daha kolaydır. Gerisi size kalmış.

Geri