CİTROEN C4 Ü NASIL BİLİRSİNİZ

Kodla Büyü

simpleLife

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu araç son zamanlarda çok dikkatimi çekmeye başladı eskiden pek görmezdim ama şimdi her yerde var gibi geliyor en azından vanda çok görmeye başladım dizeli yakıt olarakta çok iyi gibi fiyat aralığıda 25 30bin civarına güzel bi araç gibi duruyor kullanan var mı forumda

C4 konusunda keşke imkanınız olsada sizi bir hocamızla konuşturabilsem. En son aldığı arabanın arkasına "KESİNLİKLE CİTROEN ALMAYIN, ÖZELLİKLE C4" yazdıracaktı. Sıfır almasına rağmen arıza konusunda başına gelmeyen kalmadı :mrgreen:

2007 model c4 picasso mcp 5k sahibiyim. Citroen genel manada; servis ücretleri canını yakmayacaksa lüks bir araçtır, konforludur. Ben bu konforu henüz başka bir araçta yaşamadım. Ne ww, ne toyota, ne de ford. Sadece bir şey dikkatimi çekti. Yerden yükseklik diğer araçlara göre biraz daha fazla olduğu için, çukurlu yollarda sarsıntıyı biraz daha fazla hissediyorsun. Yeni asfaltlanmış bir yol veya tem de citroen konforu bariz üstündür. Dediğim gibi servis ücretleri el yakar :(

citroen c4 2007 SXPK kullanıyorum. araç oldukça konforlu. bir arkadaş fiat puntoyu önermiş punto B segment bir araba C4 ise C segment bir arabadır. B segment bir araba düşünürseniz fiat punto ile aynı segmentteki diğer arabaları karşılaştırarak karar verebilirsiniz. C segment düşünüyorsanız ozaman punto işi yatar.

fransız arabası falan sorunlu vs şeyleri okumak çok anlamsız. Herkes sorunsuz diye önerdiği markayı yazsın o marka ile ilgili yüzlerce şikayet bulalım internetten. almayın falan gibi söylemleri komik buluyorum. arıza çıkabilir bu tüm araçlar için geçerli örneğin toyota 2010 yılında 10 milyon aracını geir çağırmak zorunda kaldı. türkiyede ise 57 bin araç geri çağrıldı. bu toyota kötü bir araç anlamına mı geliyor?

Size tavsiyem c4 ü teknik özellikleri ile incelemeniz. SXPK modelinde ön yan hava yastıkları, hız limitleme, hız sabitleme, yağmur sensörü, far sensörü, otomatik kararan iç dikiz aynası, kol dayama, isofix, dijital çift bölmeli klima, çelik jant, park sensörü, yol bilgisayarı, kokulandırma sistemi v.s bulunmakta ayrıca dizel modelleri 110 beygir sanırsam. araç sert süspansyon sahibidir. uzun yolsa yol tutuşunu arttırır.

Aynı fiyatlarda aynı segmentte arabaları ve teknik özelliklerini karşılaştırmanızı öneririm.

sahsen ben bir kç arkadasımdan söyle bilirim alıken pahalı satarken ucuz :| alıcı bulmadıgı için

neşem' Alıntı:
sahsen ben bir kç arkadasımdan söyle bilirim alıken pahalı satarken ucuz :| alıcı bulmadıgı için

Bunu tuttum hocam :D ama anlamadığım alırken pahalı ise o satan nasıl pahalı satıyor. onun da ucuza satması gerekmez mi dediğiniz şekilde olursa :D C4 zaten emsallerine ucuzdur pahalı olanını görmedim.

bende bi aralar C4 incelemiştim. nosTRa hocama katılıyorum. Bahsettiği aracın en dolu modeli diye biliyorum. Ama tabii o fiyata daha modelsiz ama sağlamlığıyla ün yapmış birkaç model var (opel, wv) onlara da bakabilirsiniz..

Hocam Honda civic , Ford Focus, Volkswagen golf, Opel Astra eğer 20000-25000 tl aralığında araba bakıyorsan bu markalara bakmanı tavsiye ederim pişman olmazsın (Tabi temizini bulmak kaydı ile kazalı olmamasına dikkat et)

2 senedir c4 kullanıyorum. Fiyat konusunda; Konforu ve özellik bakımından diğer aynı segment araçlarına göre çok daha iyidir. Bana göre aracımdaki tek kusur, aslında kusur da değildir, süspansiyon sisteminin sert olması. Çok iyi yol tutuşu sağlar ama küçük bi çukura girdiğinizde araçta normalden fazla ses çıkar. Ama zamanla sese alışıyorsunuz.

Araç lüks olduğu iin parçalarıda pahalıdır. Bunun içinde citroen pahalıdır diyemeyiz.

Araçlarda direksiyonun orta bölümü sabittir. İlk zamanlarda tuhaf gelir. Alışınca diğer araçlar tuhaf gelir :)
2011 öncesi araçlarda hız göstergesi digital di, sanırım yeni c4 lerde digital değil.

Özellik ve konfor bakımından kıyasladığınızda bu fiyata alınabilecek en iyi arabalardan diyebilirim.

Hocam ben kesinlikle tavsiye ederim 2 yıldır c4 kullanıyorum çok memnunum. Lakin nakit ihtiyacından dolayı satmak zorundayım.
Yol tutuşu, gidişi, çekişi herşeyi çok güzel. Aynı özelliklere sahip focus megane vb almak isteseniz 5-6 bin tl daha fazla verirsiniz. Satış konusunuda kafanıza takmayın aracı bilenler türkiyenin her yerinden arıyor. Yakıt olarak düşünürseniz şehir içinde 60 lt ile 800 km civarında şehir dışında 90-100-110 km aralığında 1200 km gidersiniz.
Sormak istediğiniz birşey olursa her zaman yardımcı olurum.
Bu arada satışdaki aracım
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 507/detay/

:-1: :-1: :-1:
2-3 lira fazla ver yada bir kaç model alt olsun opel al hyundai al ford al ama citroen almaaaaaaa

konforlu bir araç... tavsiye ederim ama şunuda unutmamak gerek araba alma işi birazda şans işidir, kimi dökük diye alır sağlam çıkar kimi sağlam diye alır dökük çıkar..nekadar ustayada gösterseniz şans faktörü etkili..arabayı görünce için ısınıyorsa al hocam,kaçırma

2 ay önce arkadaşım c4'e arkadan dokundurdu, Arkadaşın plaka düştü, c4 arka GÖÇTÜ... :scared:

ben toyota-mazda-honda 3lüsünden şaşılmasını öneririm...ama paranız yeterliyse audi-bmw-mercedes hatta porsche :++: de olur tabi..

4×4 ve 4×2 çekiş alternatifleri ile 2012′nin ilk yarısında satışa sunulması beklenen yeni C4 Aircross, 4.34 metre boya, 1.79 metre ene ve 1.63 metre yüksekliğe sahip. Oda yakın rakibi 4008 gibi dört farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. Benzinli motor seçeneklerinde 1.6 ve 2.0 litrelik olmak üzere iki farklı alternatif yer alacak, bu motorlar sırasıyla 115 ve 150 beygir gücünde olacak. Dizel motor seçenekleri ise 1.6 ve 1.8 litrelik iki farklı alternatifle satışa sunulacak bunlar sırasıyla 110 ve 150 beygir gücünde olacak.

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    18.5 KB · Görüntüleme: 1,689
  • c4_aircross.jpg
    c4_aircross.jpg
    53.8 KB · Görüntüleme: 1,689
Geri