Casper NIRVANA 15.4" CPM-T960-4L15 sizce nasıl ?

Kodla Büyü

baharr

Site Gezgini
arkadaşlar bu günlerde bir laptop almak istiyorum. Bu laptoun özellikleri gercekten cok uygun gibi gözüküyo. Ama markadan dolayı karar veremiyorum.
Casper kullananınız var mı?
-ısınma sorunu oluyo mu ?
-servis sorunu yaşanıyo mu?
-Sizce nasıl özellikleri bu özelliklere sahip başka bir laptop önerebilir misiniz?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Casper NIRVANA 15.4" CPM-T960-4L15
• Intel® Centrino® 2 İşlemci Teknolojisi
- Intel® Core ™ 2 Duo İşlemci T9600
- İşlemci hızı 2.80 GHz, 6MB L2 cache, 1066 MHz FSB
- Intel® PM45 Chipset
- Intel® PRO/Wireless 5100 Kablosuz Ağ Bağlantısı
• Orijinal Windows Vista® Home Premium
• 4 GB DDR2 800 MHz Bellek
• 400 GB SATA Harddisk
• 15.4" WXGA (1280x800) TFT Renkli Ekran
• 1 GB Nvidia Geforce 9600GS Ekran Kartı (512MB Ayrılmış Bellek)
• 2.0MP Web Camera
• DVD ± RW DUAL
• Bluetooth
• PCI-e Mini Card
• Multi Card reader (MS/MS PRO/MMC/SD)
• 3X USB 2.0 port, 1X eSATA Combo, 1X HDMI
• Li-ION smart battery
• Casper Mouse, Casper Notebook Çantası, NOD32 Antivirus, Antispam&Firewall Programı Hediye
FİYAT=1.600 TL

4_573.jpg

arkadaşlar sizden yorum bekledim ama yorum alamadım. bende bugün ötv indirimleririn son günü diye aldım bu ürünü. şuan elime gecmedi ama inşallah iyidir..

baharr' Alıntı:
arkadaşlar sizden yorum bekledim ama yorum alamadım. bende bugün ötv indirimleririn son günü diye aldım bu ürünü. şuan elime gecmedi ama inşallah iyidir..
Hocam öncelikle HAYIRLI OLSUN. Fiyatına göre gerçekten çok iyi bir makine(aynı özellikte diğer markalar yaklaşık 2500-3000TL vb. arasında fiyatları var), hocam bu model laptop için 15 Ekim'e kadar kampanya var; eğer deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirseniz ürünü almak isteyen arkadaşlar için çok iyi bir fırsat olur. Özellikle "ısınma , kullanım, tasarım, batarya süresi vb." konularında...

hocam ben geçen sene pek de istemeyerek casper laptop aldım.. başlarda çok önyargılıydım ama ortalama bi marka.. servis sorunu olmaması casper'ın avantajı.. ısınma problemi yaşanıyor.. ama buna pek fazla aldanmamak lazım.. casper'ın kullandığı kasanın pek kaliteli olmaması bu sorunun başlıca sebeplerinden..

benim casper'da en sevmediğim özellik ise sesinin nerdeyse hiç çıkmaması.. ek bi donanım illa gerektiriyor..

Ama beklediğimin baya üstünde perfomanslı makineler.. hayırlı olsun hocam...

hocam casper'ı araba ile kıyaslarsak...Casper=Toyota Sorunsuz ve Masrafsız demek oluyor:) Saygılar:)

bi kıyaslamada bide ben yapayım:) toshiba renault ise casper dacia'dır.. motor aynı gövde farklı... bide soğuk bir yerde yaşıyorsanız ısınmak için uygun bi laptop:)) tabiki bunlar benim hayal ürünüm:))))))..

aslında düzgün kullandıktan sonra markanın da çok bi önemi yok.. biraz ilgi istiyor casper laptoplar o kadar:)))

dacia=toyota ile eşit olduğu zaman casper falan kalmaz zaten:)))))) doğanın kanununa aykırı :D

hocam donanım olarak güzel gözüküyor. Ama tecrübelerim monster,hp,toshiba,asus,acer,casper sırasını izliyor. Güle güle kullan.

arkadaşlar şuan kullanıyorum ve çok memnunum bu laptopdan. Casperin diger laptoplarını bimlyorum ama bu gerçektenden de iyi. bikere çok hızlı..

şuana kadar bir problem yok..

merhaba arkadaşlar. ben de yaklaşık 1 hafta önce casper laptop aldım. şu ana kadar web cam görüntü kalitesinin düşüklüğü dışında pek bi sıkıntım yok. ancak sürekli casperla ilgili olumsuz yorumlarla karşılaşıyorum. bu da oldukça kafamı karıştırdı. keşke almadan önce biraz daha araştırsaydım demeden geçemiyorum. birileri benim yüreğime su serpebilir mi?

ilkasya' Alıntı:
merhaba arkadaşlar. ben de yaklaşık 1 hafta önce casper laptop aldım. şu ana kadar web cam görüntü kalitesinin düşüklüğü dışında pek bi sıkıntım yok. ancak sürekli casperla ilgili olumsuz yorumlarla karşılaşıyorum. bu da oldukça kafamı karıştırdı. keşke almadan önce biraz daha araştırsaydım demeden geçemiyorum. birileri benim yüreğime su serpebilir mi?

Hocam hani, .çevre dost arkadaş sorar "benim makine de sorun var" diye bize danışırlar ya; işte bana hep casper acer makineler denk geldi. O yüzden öyle yorum yapıyorum, 100 makine ile uğraştıysam çoğunluk acer casper idi. Ama bu demek değildir ki hep sorunlu olacak. Siz de sorun çıkartmamışsa inşallah daha uzun süre işinizi görür sayın hocam.

Ayrıca sonuçta almışsınız ürünü, hani derler ya en iyisi senin kullandığın, gerisi hikaye.

Hürmetler

arkadaşlar burda casper servisi ile ilgili bir yorum yapöıştım hızlı oldukarına dair.. yanılmışım hemden çok.. casper yetkilisine verdiğim laptop 1 ayda ancak ümraniye yetkili servise gelebildi!!!! orda ntamir olan laptop ise 2 haftada bana kargolanmayaı bekliyr.. bir sürü sorun 2 aydır makineyi bekliyorum ve hala da bekliyorum.. arkadaşlar yaklaşmayın bu markaya... gidin kendiniz toplayın dizüstünü bundan daha iyi olacaktır.. bu kadar yatırıma bu kadar berba bir hizmet..eğer aldıysanız bile makineniz bozulmasın bol bol dua edin..

Başka bir markada aynı özellikler en az 300TL pahalı oluyor, ben de bu özelliklerde, bu fiyata bir bilgisayar arıyordum ama burda okuduklarımdan sonra kafam karıştı, verilen hizmette 300 TL edecek kadar fark var mı?
Abimin Toshiba laptopu arızalandığında Eskişehirden aldığı bilgisayarı aldığı yere götüdüğünde en az 1 ayda gelir dediler, kendisi Ankara'ya götürüp bizzat ilgilendi, 3 günde bilgisayarı ilk günkü gibi elindeydi. Sizce Toshiba'ya 300 TL fazladan vermeye değer mi?

arkadaşlar emin olun 300 milyon fark, toshiba ve casper arasında hiç bir şey.. daha fazla olması lazım.. ben bu kadar kötü kasası olan bi laptop daha kullanmadım.. gidin acer alın daha memnun kalacaksınız emin olun.. casper'ın en çok şaşırtan yönüde doğu batı Türkiye'nin her yerinde bulunması.. buna rağmen o kadar da kötü berbat bir hizmeti var... casper adam gibi bir kasa kullanana kadar da yaklaşmayın..

hakanx280' Alıntı:
casper ve acer laptop alınmaz...paranız varsa sony veya toshiba alın...yoksa samsung tercih edin bence...
Yapmayın sayın hocam.
CASPER NIRVANA CN TKI-460A NOTEBOOK aldım 2 gün önce
-İntel core i5 işlemci
İşlemci hızı 2.53Ghz intel Turbo Boost Teknolojisi ile 2.80Ghz, 3M intel akıllı bellek
-win7 home basic (64 bit) Cd'leri ile beaber.
-6gb DDR3 Bellek
-320gb SATA Harddisk
-15.6"WXGA (1366X768) HD LED ekran
-2gb DDR3 Nvidia GT320M Optimus ekran Kartı (1gb Ayrılmış Bellek)
-1.3mpweb cam
-Pci-e mini cart
-multi card reader
-3X usb 2.0port, 1X eSATA pci-2 minicard, 1X HDMI
-Microsoft security Anti virüs programı.http://www.microsoft.com/Security_Essentials/default.aspx
Bu 64 bit olduğundanmıdır. yoksa win 7 olduğundanmıdır bilmem.
AMA...
Birçok portable yazılım çalışmıyor.Tek şikayetim şimdilik bu..........

casper dan uzak durun derim....garanti bitti 2 ay sonra anakart yandı 550 tl istediler vermedim şuan hurda da bekliyor...1 yıldır da laptop kulanmıyorum soğudum...ama toshiba alcam 2-3 ay sonra....

özelliklerinin çok yüksek olduğuna aldanmayın sonra elinizde patlayınca kaşke biraz daha fazla verseydim de başka bir marka aldım dersiniz... benim gibi :)
ilk öğretmen olduğumda 2000 tl ye almıştım o özelliklerde ki toshiba 2300 tl idi casper aldım...aynı yanlış 2.kez yapılmaz diyorum caspera lanet ediyorum....

Geri