Casper NIRVANA 15.4" CPM-T960-4L15 sizce nasıl ?

Kodla Büyü
casper den uzak durmak lazım ben donanım özeelikleri iyi olduğu için casper nirvana cpr 2400 tw7 aldım. aldığıma pişman oldum hiç memnun kalmadım. kalite çok kötü:
şarj aleti fırın gibi oluyor.
laptop çok ısınıyor
şarjı az gidiyor
wireless çok zayıf çekiyor
kart okuyucu win 7 64 bit driveri yok
tuş takımı çok adi
ses çok zayıf
ekranda iş yok

COBOL' Alıntı:
hakanx280' Alıntı:
casper ve acer laptop alınmaz...paranız varsa sony veya toshiba alın...yoksa samsung tercih edin bence...
Yapmayın sayın hocam.
CASPER NIRVANA CN TKI-460A NOTEBOOK aldım 2 gün önce
-İntel core i5 işlemci
İşlemci hızı 2.53Ghz intel Turbo Boost Teknolojisi ile 2.80Ghz, 3M intel akıllı bellek
-win7 home basic (64 bit) Cd'leri ile beaber.
-6gb DDR3 Bellek
-320gb SATA Harddisk
-15.6"WXGA (1366X768) HD LED ekran
-2gb DDR3 Nvidia GT320M Optimus ekran Kartı (1gb Ayrılmış Bellek)
-1.3mpweb cam
-Pci-e mini cart
-multi card reader
-3X usb 2.0port, 1X eSATA pci-2 minicard, 1X HDMI
-Microsoft security Anti virüs programı.http://www.microsoft.com/Security_Essentials/default.aspx
Bu 64 bit olduğundanmıdır. yoksa win 7 olduğundanmıdır bilmem.
AMA...
Birçok portable yazılım çalışmıyor.Tek şikayetim şimdilik bu..........
25 Oca 2011, 03:36
3. yılı devirdim.Kullandığım cihaz hakkında yorumlarım.
1. kere servise gitti.USB portları bazı usb flash bellekleri algılamıyordu.Ama serviste çalıştı.Sanırım korktu.(Bence statik vs. dir geçti o fasıl.Başkacada servis işi olmadı ve temizlik bakım yapmadım yaptırmayada gerek duymadım.
şarj aletinde ısınma vs kesinlikle yok.Buzzz gibi
Laptop hafif ısınıyor-Ilık hava sürekli var ama Fan sesi yok ve hiç olmadı.win-7 ve üzeri işletim sistemlerinde fark görmedim. win8 de açılış hızının 30 sn olduğunu tespitlerim arasında
Şu sıralar batarya şarjı 25-30 dk gidiyor.E yani 3 yıl oldu.Bence hızlı eskidi ama durum bu.
wireless gücü pek sorun yok gibi.(mukayese etmedim) Sadece açılışta otomatik aktif olması için her işletim sisteminde mutlaka Casper_Nirvana_OSD_VistaW7_64 programını yüklemeniz gerekiyor.
Win 8 ve üzerinde tüm sürücüleri kendisi tanıdı
tuş takımı şimdilik sorunsuz,Çalışmayan tuşu, yazılarında silinti vs. yok
Ses gücü bana göre Fena değil
Ekran ise 1366x768 32 bit sorunsuz çalışıyor.20 üzeri Explorer penceresi sorunsuz.Mech-warrior gibi 3-B oyunları saatlerce oynamada sorun yok.Aslında pek oyun meraklısıda değilim.
Açılış on/off düğmesini beğenmedim ama zevk meselesi.
HDMI çıkışı film izleniyor ve sorunsuz.
1200 tl teknosa dan turuncu indirimden aldım.Casper sonradan iyi zam yaptı.Fiyatları bence çok yükselttiler.Daha fazlasını da şu anda isterse i9! işlemcili olsun vermem .Beklentilerimi normal olarak karşıladı.
Verdiğim fiyata değdi gibi.Ne diyelim.Nazar değmesin.Umarım uzun yıllar daha sorunsuz kullanırım.
Sanırım ne övdüm, ne de yerdim. Bilgisayar şans işi.
Sınıfta da kendime ait samsung n150 plus kullanıyorum.Atom işlemcili .
Süper memnunum o da 3 yıl oldu.
İşçilik ve tuşlar mükemmel.Açılış hızı 20 sn civarı.
Batarya 9 saate düştü.
Eskiyen döküleni yok.Sanırım net-top devrinin en kralı idi ama Türkiye de tutmadı.Lakin gerçek bir sınıfiçi öğretmen bilgisayarı.Keşke MEB her öğrenciye tablet yerine her sınıfa birer tane n150+ verse ideal olurdu.

Diğer arkadaşlar da memnuniyet yada acı tecrübelerini yorumlarını yazarlarsa sevinirim.

Geri