Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

CeBIT Zirvesi için ISTANBUL ORGANİZASYONU

Konu, 'CeBIT eurasia Bilişim 2010' kısmında ghost tarafından paylaşıldı.

1. ghost

ghost Site Admin Yetkili Kişi

Aslında sayın hocam biz sonuca çok yakınız, sadece netleşmemiş konular var.. Örneğin düne kadar 6 seans çıkıyorduk , bugün 4 seans .... 6 seansta anlatacağımız içerik ile 4 seansta ele alacağımız içerik çok farklı. Arsında uçurumlar oynatabilirsiniz.

Bizim sizlerden isteğimiz istanbulun organize bir şekilde tüyap fuar alanına gelmesi. Ayrıca 3 gündür görev alacak arkadaşlar diye yapmadığım kalmadı sanırım siz o başlığı es geçtiniz. Bunuda görmezden gelmeyin... Bizim işler forumda yürür.

İletişim bilgilerinizi verirseniz sizinle temas kurarız..

kolaylıklar dilerim..

2. ist_koord

ist_koord Süper Üye Süper Üye

teknik lise çıkışlıyım ardından BÖTE okudum hocam

3. pakgun

pakgun Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam hangi okuldasın. Ben silivri turgut reisteyim beraber gidebiliriz.

4. cumalisav02

cumalisav02 Aktif Üye

arkadaşlar saat kaçta bu

5. ghost

ghost Site Admin Yetkili Kişi

Cebit zirvesi 9 Ekim Cumartesi saat 9:00

İstanbul'un ayrıca organize olup öncesinde buluşmasını isterdim.. Sanırım hak aramak konusunda biraz endişe taşıyoruz ,çoğumuz yeni öğretmen sayılırız yıllandıkça herşeyin daha güzel olacağına inanıyorum..

6. sarı_sarı

sarı_sarı Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben Zonguldaktan Cuma gecesi yola çıkıp, gelicem.. Ben neler yapabilirim, yapabileceğim bişiy varsa görev almaya hazırım.

7. halukk

halukk Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben de İstanbul'da görev yapıyorum. Görev alacaklar neler yapacak tam netleştirebilsek, belki arkadaşlar göreve kendini uygun görüp talip olmayı düşünebilir. Bu şekilde biraz çekimser kalıyoruz gibi geldi, yoksa İstanbulda olup da görev alabilecek çok arkadaşımız olduğuna eminim.

8. bilogret

bilogret Aktif Üye

Hamit Hocamın düzenleyeceği her organizasyonda vereceği her görevi alır elimden gelenin fazlasını layıkıyla yaparım.

Niyazi SARAL hocam hariç diğer organizasyon düzenlemeye çalışan öğretmenlerimin gerek tecrübeleri gerekse de hassasiyetlerini yeterli bulmuyor, zaman zaman da iyi niyetli olmadıklarını, doğru-duyarlı olmadıklarını, forumda kendilerini bizlerin genelinin yerine koyarak kendilerinin yaşanan sıkıntıların ne kadarını yaşadıklarından da şüpheli olmakla beraber kraldan daha çok kralcı,.. eee tabiri caizse denize düşende yılana sarılır.

Sistem içerisindeki çözüm üreticiler eğitek-ttkb-personel genel müdürlüğü çatının tamamı MEB bize ilgili sebeplerden dolayı muhtaç eden ve bunları yazmaklada mahçup duruma düşürenlerin hepsine hesap günü hesap sormayı kendime hak görüyorum.

9. ist_koord

ist_koord Süper Üye Süper Üye

Bilogret forum yazarı öncelikle bana itimatınız için teşekkür ederim. Öncelikle bir sakin olalım üstadım; şu anda niyazi bey önderliğinde ilerleyen bir program var bizlerde sizin gibi bu organizasyonda payımız ne ise yapacağız.

1. Sizden ve diğer üyelerden ricam forum içi hesaplaşmayı 10 Ekimde yapalım.
    2. Sizden ricam söylemlerimizde hesap sormak, haddini bildirmek gibi cümleleri kendimizi ifade etmek ve hakkımızı aramakla değiştirelim. Çünkü o günde göreceksiniz Eğitekteki büyüklerimizin bu olanlarda haberi bile yok.Bu tarz cümleler duyarlarsa direk müdafa pozisyonu alırlar ki bu kendimizi ifade edememek demek. İlk etapta kendimizi ifade edelim daha sonra sorunlarımızdan bu sorunların türkiye üzerindeki yansımalarından bahsedelim tunay bey yeni genel müdür yardımcısı oldu, Eğitekin içinden gelen birisi değil ama eminim uzgörü sahibi birisidir ve olanların vehametini sağsalim anlatabilirsek bizleri anlayabilecektir. Ben kendi adıma burada bir çözüm beklemiyorum mühim olan burada legal olarak kendini ifade eden, kendisi için değil sistem için endişeli bir grupla karşı karşıya olduğunu genel müdür yardımcımız vesilesi ile EĞİTEK ve diğer merkez birimlerine anlatabilmek.

10. designbote

designbote Üye

arkadaşlar ben Şanlıurfa da görev yapıyorum yok mu burdan biri daha katılmayı düşünen? ben istanbul da bu olaydan haberi olamayan arkadaşlarıma haber ettim geleceklerini sölediler. ayrıca bir de üniversite öğrencilerine haber edeilcekti ne oldu o durum?

11. Niyazi SARAL

Niyazi SARAL Seçkin Üye Seçkin Üye

Bazı mesajları biraz da esefle okuyorum; üzülüyorum. Öncelikle iletişimkuraren Bilişim Öğretmenlerinin bu kadar çok sesli ancak bunu geçimsizlik haline dökmelerini anlamıyorum. Üstelik konuları içselleştiriyorsunuz. Bence yapmayın!

İnsanlar ile iletişim kurarken eğer fikrini doğru bulmuyorsanız sadece o fikre "yanlış" demelisiniz, o adama "yanlış" demeniz konuyu içselleştirmek olur ve hata yapmış olursunuz. İnsanların bazı hatalarından dolayı veya farklı fikirlerinden dolayı bir anda yargılanmaları hoş değildir.

Gençlerin deneyimsiz olması doğaldır, bunu anlıyorum. Bu çok basit bir gerçek, ancak BBNet yöneticilerinin ne gibi feragatlar ile çalıştığını ben hissediyorum. Aslında tüm bilişim öğretmenleri son derece özverili hizmet içindeler. Bana gelen birçok mesaj beni ağlatıyor; inanın. Bazen de memleketim adına toplum adına seviniyorum.

Sakın ama sakın birbirize düşmeyin, bir dostunuz olarak bunu söylüyorum. Kimseyi küçümsemeyin ve şartlarını bilmeden sakın yargılamayın. Birçok insan aslında dürüsttür, iyi kalplidir ve doğru düşünür. Belki ifade edemez, bir an hata yapar ama doğru insandır. Yeter ki siz o doğruluğu, iyiliği hissetmeyi bilin.

12. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

:alkis:

13. Niyazi SARAL

Bir konu daha;

Öncelikle bu çalıştay akademik bir toplantı değil. Ne BBNet, ne de Çizgi Tage akademik kurumlar değil. Ayrıca bizler tüm Bilişim Öğretmenlerini de temsil ediyor sayılmayız. Bu iddia büyük olur.

Bu çalıştay BBNet Bilişim Öğretmenleri Çalıştayı, yani bir grup öğretmenlerin bakış açısı. Bunu küçümsemek açısından söylemiyorum. Bu toplantı özel bir çalıştay, konuşmacılar da misafir konuşmacılar. Farklı düşüncelere sahip olabilirler. Önemli olan bu çalışma sırasında ne düşünüyorsak söyleme, sesimizi duyurmak ve kamu oyu oluşturmaktır.

14. eecier

eecier Site Gezgini

hocam vandan uçak kaldılaralım :++:

15. GoMiNam

GoMiNam Aktif Üye

Niyazi bey bu içten samimi açıklamalarınız gerçekten çok hoş size katılıyorum arkadaşlarımızda bunu dikkate alacaktır inş güzel şeyler olacak ümit ediyoruz

16. patoo

patoo Site Gezgini

merhaba sevgili meslektaşlarım,
    bu çalıştaydan 4 gün önce haberim oldu ve katılmaya karar verdim. Forumda verilen linke kayıt yaptırdım. Çalıştayda görüşmek üzere bu arada organizasyonda yer almak isterdim ama bir taraftan kpss ye çalışıyorum diğer taraftan iki farklı okulda derslere giriyorum çok yoğun bir tempodayım.
    Çalışan arkadaşlara kolaylıklar dilerim.

17. bumit

bumit Seçkin Üye Seçkin Üye

18. sarı_sarı

sarı_sarı Seçkin Üye Seçkin Üye

Niyazi Bey'e katılıyorum.
    :( çok iyi organize olmamız gerekiyor

19. Niyazi SARAL

Sevgili BBNet'li Öğretmenler,

İstanbul'dan katılacak arkadaşlar, Gülnaz Kocatepe gkocatepe@cizgi.com.tr adresine veya 0212-3567070 telefonu ile doğrudan kendisine başvururlarsa çalıştaya kayıt olan her kişi için bir tane olmak üzere davetiyeyi adreslerine gönderiyoruz.

Anadolu'dan gelecekler veya "Postada davetiye kaybolur," diye düşünenler 9 Ekim Cumartesi sabahı fuar girişinde "BBNet Forumu" pankartlı arkadaştan davetiye alabilecekler. Bunun için ayrıca duyuru yapılacaktır.

Yalnız dikkat edin bu davetiyeler sadece öğretmenlerin çalıştaya katılmaları amacı iledir. Kayıt olmayana veya "Ben 2 kişi geleceğim," şeklindeki mazeretlere Gülnaz Hanım aldırmaz bilesiniz.

Forumda davetiye konusunda soru sorulduğunda lütfen bu mesajı ekleyiniz.

Selamlar,

20. Simurg_03

Simurg_03 Aktif Üye

Bekle Bizi İSTANBUL

Salkım salkım tan yelleri estiğinde
    Mavi patiskaları yırtan gemilerinle
    Uzaktan seni düşünür düşünürüm
    İstanbul

Binbir direkli Haliç'inde akşamlar
    Adalarında bahar Süleynaiye'nde güneş
    Ey sen ne güzelsin ey kavgamızın şehri
    İstanbul