cemaat mensuplarından itiraflar

Kodla Büyü

usare

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bana bile savunma yaptırdınız ya sonunda...
Ses kayıtlarına, video görüntülerine, rüşvetin belgelerine inanmayanlar, birkaç kişinin sadece sözle söylediği, herhangi bir kanıt sunamadığı şeylere balıklama atlamış. Bravo çok bilimselsiniz...

easytr' Alıntı:
http://www.memurlarnet.biz/egitim-personeli/ogretmen/cemaatten-ogretmenlere-kredi-baskisi-h14705.html

başka bankadan faizle (faizin haram olduğu sanırım unutulmuş) kredi çekilip bank asyaya yatırma talimatı çok ilginç.üstelik bddk raporunda bu olayın gerçekliği ispatlanmış. yazık çok yazık. kimlere güvenmişiz, dini cemaat sanmışız.

"Hatta bütün öğretmenlere maaş bordrosu ve imza sirküleri hazırlatıp Şekerbank'tan faizle ihtiyaç kredisi çektirip Bank Asya'ya yatırmalarını istediler. Sadık abi adında Marmara ya da İstanbul abisi vermişti bu talimatı. Üstelik belki krediye başvuran olmaz diye müdür bey Şekerbank'tan bir personeli çağırıp işlemleri dershanede yaptırdı."

http://www.ulkehaber.com/bank-asyada-2- ... 18659.html
haramı helali hatırlamanıza sevindim. bir bankayı spekülasyon yaparak batırmaya çalışmak helal mi acaba.
bir gecede 2 Milyar dolarlık dolardan kar ettiler şeklinde yalan beyanda bulunarak bankanın itibarını gölgelemek helal midir acaba.

"Ey âmenû olanlar! Eğer bir fasık size bir haber getirirse, o zaman araştırın. Yoksa cahillikle bir kavme kötülük edersiniz de sonra yaptığınız şeye pişman olursunuz." hucurat 6
imzasız, doğruluğu müphem bir mektuba dayanarak bir camiayı zan altında bırakmak yukarıdaki ayete göre helal midir sayın hocam.

easytr' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
easytr' Alıntı:
http://www.memurlarnet.biz/egitim-personeli/ogretmen/cemaatten-ogretmenlere-kredi-baskisi-h14705.html

başka bankadan faizle (faizin haram olduğu sanırım unutulmuş) kredi çekilip bank asyaya yatırma talimatı çok ilginç.üstelik bddk raporunda bu olayın gerçekliği ispatlanmış. yazık çok yazık. kimlere güvenmişiz, dini cemaat sanmışız.

"Hatta bütün öğretmenlere maaş bordrosu ve imza sirküleri hazırlatıp Şekerbank'tan faizle ihtiyaç kredisi çektirip Bank Asya'ya yatırmalarını istediler. Sadık abi adında Marmara ya da İstanbul abisi vermişti bu talimatı. Üstelik belki krediye başvuran olmaz diye müdür bey Şekerbank'tan bir personeli çağırıp işlemleri dershanede yaptırdı."

http://www.ulkehaber.com/bank-asyada-2- ... 18659.html
haramı helali hatırlamanıza sevindim. bir bankayı spekülasyon yaparak batırmaya çalışmak helal mi acaba.
bir gecede 2 Milyar dolarlık dolardan kar ettiler şeklinde yalan beyanda bulunarak bankanın itibarını gölgelemek helal midir acaba.

"Ey âmenû olanlar! Eğer bir fasık size bir haber getirirse, o zaman araştırın. Yoksa cahillikle bir kavme kötülük edersiniz de sonra yaptığınız şeye pişman olursunuz." hucurat 6
imzasız, doğruluğu müphem bir mektuba dayanarak bir camiayı zan altında bırakmak yukarıdaki ayete göre helal midir sayın hocam.

öncelikle şunu söylemeliyim, hadis ve ayetlerden örnek vererek insanlara yumuşak karnı olan dinimizle yaklaşıp onları aldatma özelliğinden vazgeç. savunduğun kesime ben dahil yıllardır bu sözlerle itibar ettik.ama artık hiçkimse bu samimiyetsiz göndermelere inanmıyor.

cemaatten birisi faizle kredi çektik bank asyaya yatırdık diyor, bddk raporlarında bunu ispatlamış hala iftira narası atıyorsun. bddk bir mudinin tüm banka hareketlerini anında görüyor, hatta bana tc numaranı ver hangi bankayla nasıl ilişkin var öğrenelim. lütfen, takke düştü kel göründü. o güzel hadis ve ayetleri artık kullanmayın. mide bulandırıyorsunuz.

hanefi avcının bile ettiği beddualar yeter eğer iftiradan bahsedersek. bilmem anlatabildimmi?
kendin faizin haramlığından bahsedip dini kullanmasan sana sana ayet hadis yazmam zaten.
hadiseye dini karıştırmayalım dersen isteyen istediği yerden para çekip yatırır kime ne.
verdiğin linkleri okumadın galiba orada başka bir bankadan kredi çekilip yatırıldığına dair bir ibare yok zaten.
hem bddk raporları ticari sır niteliğindedir kimseyle paylaşılamaz.
BDDK raporları size mi geliyor yoksa. benim kimlik numaramla tüm mali sicilimi bulabiliyorsanız harika. birde paralel yapı deyip sikayet ediyorsunuz.

arada kaynamasın başka yerden faizle kredi çekilip bank asyaya yatırıldığına dair bddk raporu nerede acaba. göstersene

easytr' Alıntı:
başka bankadan faizle (faizin haram olduğu sanırım unutulmuş) kredi çekilip bank asyaya yatırma talimatı çok ilginç.üstelik bddk raporunda bu olayın gerçekliği ispatlanmış.
bu rapor nerede acaba. kaynağını versene.

başka bankadan faizle (faizin haram olduğu sanırım unutulmuş) kredi çekilip bank asyaya yatırma talimatı çok ilginç.
faizi altı çizili hale getir haram olduğunu vurgula ayet ve hadisle cevap verince
öncelikle şunu söylemeliyim, hadis ve ayetlerden örnek vererek insanlara yumuşak karnı olan dinimizle yaklaşıp onları aldatma özelliğinden vazgeç.
cemaatten birisi faizle kredi çektik bank asyaya yatırdık diyor,
diyorsun kaynak gösteremiyorsun. sadece söylentilerden bahsediyorsun. birkaç gün öncede suudi arabistanaki okulun yurtlarında beddua edildiğini duyduğunu söylemişti bir zatı muhterem. ama suudi arabistanda cemaatin okulu. bak ayeti tam bu hadiselere işaret ediyor. bir daha oku ayeti.

bddk raporlarında bunu ispatlamış hala iftira narası atıyorsun.
bddk raporları ticari sırdır yayınlanmaz. verdiğin linkte bu ispatlanmış diyorsun. linkte bununla ilgili bir ibare yok.

easytr' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
easytr' Alıntı:
başka bankadan faizle (faizin haram olduğu sanırım unutulmuş) kredi çekilip bank asyaya yatırma talimatı çok ilginç.üstelik bddk raporunda bu olayın gerçekliği ispatlanmış.
bu rapor nerede acaba. kaynağını versene.

cevabını verdim üstte. haberin içinde bddk raporları diyor ama senin işine gelmez o kaynak. gözüne soksamda fayda etmez. sen istediğini belgesiz istemediğini ise fermanla dahi kabul etmeyecek formattasın şuanda.hanefi avcıya yapılanları oku, onu içeri atanlara belge sor bakalım.onu sorki samimiyetini görelim.işine gelmeyen kişileri sahte belgelerle içeri tıkanlara belge sor.
bak sayın hocam bddk raporlarında 192 bin hesap açıldığı söylenmiş. faizle kredi çekilip yatırıldığına dair bir ibare yok zaten. verdiğin linki bir daha okun istersen

Bir şeyh efendi müritlerini imtihan etmiş.

Sormuş ki, “Kaderi yazan sen olsaydın ne yapardın?”
Müritlerden biri cevap vermiş; “Gayrimüslimleri yok ederdim.”
Öbürü demiş ki, “Âlimleri himaye ederdim.”
Diğeri demiş ki, “Müslümanların kalkınmasını temin ederdim.”
Sıra diğer talebeye gelmiş, demiş ki, “Efendim her şey merkez-i maksudundadır. Değiştirilecek, ilave edilecek, eksiltecek, düzeltecek hiçbir şey yoktur!” Bu şahıs imtihanı kazanmış. İsmi de Merkez Efendi olmuş…

Dikkat edilirse, diğerleri Allah’ı beğenmemişler ki, haşa, onun noksan işlerini tamamlamaya niyet etmişler. Bu hal, Allah’ı tenkittir. Her şeye nizam veren, o nizamı ettiren Allah’tır. Hayatı istediği gibi tanzim ve tertip eder. Öyleyse Allah’ın işine karışmayalım, kaderi tenkit etmeyelim.

Mesela bende 50 senedir ülser var. Onunla arkadaş olduk. Canım sıkıldığı zamanlarda ülser nüksediyor. Sonra diyorum ki, perişaniyetinden müteessir olduğumuz ve düzeltemediğimiz şu dünya, bir Kadir-i Rahim’in mülküdür. Mülkü sahibine teslim et, cefasını değil, sefasını çek…

http://www.zaman.com.tr/hekimoglu-ismail/anlayana-her-sey-rahmet-_2194138.html
bence her ikimize herşey merkez-i maksudundadır deyip üslubumuzu korumaya, zanna girmemeye gayret edelim. vesselam

easytr' Alıntı:
usare' Alıntı:
Bana bile savunma yaptırdınız ya sonunda...
Ses kayıtlarına, video görüntülerine, rüşvetin belgelerine inanmayanlar, birkaç kişinin sadece sözle söylediği, herhangi bir kanıt sunamadığı şeylere balıklama atlamış. Bravo çok bilimselsiniz...

senin savunma yapmanın hiçbir kıymeti harbiyesi yok. iki tarafada düşman olup yesinler birbirlerini tarzında hareket eden, tavşana kaç tazıya tut diyenin değil, bu iki gruptan birilerinin yorumları benim için değerlidir. bilimsellikle işimiz yok, deney yapmıyoruz. yazılanların yanlış olduğu konusunda bu hareketin içinde bulunan birisi bile okusa anında anlar doğru olduğunu
O zaman size %50 nizle ve bu iki grupla mutluluklar dilerim. yiyin birbirinizi... Benim tek düşündüğüm şey ülkem ve milletim. 11 yılda paraleller ve dikler olarak içine ettiniz ülkenin..

Bu ak arkadaşlara göre de tek doğru kendileri. Hocam millet parayı hamuduyla götürmüş. Yolsuzluk yok da dersin sen şimdi. Sütten çıkmış akkaşıklar...

Arkadaşlar faizin adı katılım payı OLMAZ öyle olursa şirk olur. FEYTO HOCA AHİR ZAMAN HİKAYESİ OLDU ARTIK :-1:

yiğit06' Alıntı:
Arkadaşlar faizin adı katılım payı OLMAZ öyle olursa şirk olur. :-1:

Sen Hangi medreseden icazet aldın yiğit efendi..
Alimlerin kaç sayfa da izah ettiği meseleyi batıl bir kıyas ile izah etmişsin.

Edille-i şer'iyye, dînî ve şer'î hükümlerin çıkarıldığı ve dayandıkları kaynaklardır ki, bunlar da dörttür:

1.Kitap: Kur'an-ı Kerîm.
2.Sünnet: Peygamberimizin mübârek sözleri, işle-dikleri ve başkaları tarafından yapılan işlerde o işi tasvip mâhiyetindeki sükûtlarıdır.
3.İcmâ-ı ümmet: Bir asırda, Ümmet-i Muhammed'in müctehidlerinin bir mesele hakkında ittifak etmeleridir.
4.Kıyâs-ı Fukahâ: Bir hâdisenin kitap, sünnet ve icmâ-ı ümmetle sâbit olan hükmünü; aynı illete, aynı sebebe ve aynı hikmete dayandırarak o hâdisenin tam benzerinde de isbat etmekten ibârettir.

Geri