Cevabı Bilinmeyen Soru ! ( SİZCE )

Kodla Büyü
gerçekten sayısalcı arkadaşların bunu hesaplayamaması bana tuhaf geldi. Bakkaldan çıkan para 100 TL(artı sigara) bakkala giren para 5 TL . adamın kasasında alışveriş olmadan önce 100 TL vardı. Alışveriş sonrasında 5 TL kaldı. Artık hesaplanır herhalde. Pastacıda sıkıntı yok o 100 TL sini aldı.

telefondan bi bakayım ne Var ne yok diye dedim soru uykumu kaçırdı yazmadan edemedim güzel soruymuş. şimdi adım adım gidelim. müşteri gelmeden önce bakkalin kasada 500 lira olsun. müşteri geldi sigara istedi bakkal parayı bozdurup getirdi 5 lira aldı 95 para üstü verdi. bakkalin kasada şuan 505 lira var. sonra pastaci geldi ona 100 lira verdi sahte olanı yirttı. karada 405 lira kaldı. sonuç olarak bakkal 500-405=95 lira nakit ve bir paket sigara zarar etti. şimdi rahatça uyuyabilirim iyi geceler.

Cevap :95 TL
Bunun haricinde cevap veren arkadaşlar cari açığa neden oluyor. Kapitalizmin hizmetkarı oluyor, olmayan parayı harcıyor... :p Ekstradan kattığınız 100 TL zaten bakkalın değildi... Müşterinin cebindeki bozdurulup gelen parayı niye bakkalın hesabına yazıyorsunuz? Birileri de ekonomi açık verdikçe sigaraya, benzine zam yapar; olmadı memurun işçinin maaşından daha çok vergi alır. Sizinki de o hesap. Para lazım, nerden bulcaz? Bakkalın hesabına yaz.
Bu saatte kafa yorunca iş nerelere geldi yahu :scared:
Edit : 95 + Sigara yazmıştım, zarar sadece 95 TL. Sigara parası bakkalın kasasında duruyor.

Zorlamaya gerek yok 95+sigara=100 Tl sigara 5 Tl idi ya opndan +5 Yazdım 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100

:puhaha: :puhaha: :puhaha:

Bu konudaki yorumlar uzayacaksa birisi başka bir soru yazsın bari... :?

:) pastacı arkadaşları keklemek için yazılmış yazı farklı şekilde görmüştüm adam 30tl lik ayakkabı alıyordu aynı soru idi

pastacı olmasa herkes bilir cevabı..

Geri