Cherry Tiggo 8 iyi midir? 1600 civarı araç tavsiyesi ?

Kodla Büyü
Hocalarım Ötv siz alıcaz. ( %90 engelli Raporumuz var.)Bunun için bir limit var. 1.590 galiba. Alacağım arabaya 700 800 civarı ödeme yapicam. Ama ne yapsam bilemedim.ben de 100.bin km de juke 2013 model 1.6 tekna var. 10 sene oldu. İllaki satıp yenilemek gerekiyor.

Tiggo 7 kullanıyorum yaklaşık 4-5 aydır. Chery konusunda gördüğüm şu; aracı olmayan araca olumsuz yorum yapıyor, aracı olan memnun :)

Genelde uzun yol kullanıyorum, şehir içi şehir dışı yakıt ortalamam 9 litrelerde. Çok da takılmıyorum. Araç konforlu, özellikli. Memurun suvu chery diyorum ben.

ben aldığımda 3008 ile arasında yaklaşık 600 bin tl fark vardı ve 3008 boş değil bomboş paket desem yeridir. Özellik, konfor açısından bu fiyata kesinlikle karşılaştırılacak bir araç yok karşısında.

Aracı kullanan birisi olarak gayet memnunum ve öneririm hocam.

Hocalarım Ötv siz alıcaz. ( %90 engelli Raporumuz var.)Bunun için bir limit var. 1.590 galiba. Alacağım arabaya 700 800 civarı ödeme yapicam. Ama ne yapsam bilemedim.ben de 100.bin km de juke 2013 model 1.6 tekna var. 10 sene oldu. İllaki satıp yenilemek gerekiyor.
O zaman zaten 5 yıl satmazsınız. Hangisi kafanıza yatarsa alın derim şahsen. 5 yıl sonra zaten fazlasıyla 2. Elde kar etmiş olursunuz. Donanımlı arabaya bineyim derseniz tercih edebilirsiniz. Cherry i'de yakıt dışında kötü bir şey duymadım. 2. Elini düşünmüştüm ben onu da zaten takmazsınız.

Ama her şey de olduğu gibi şans işi bu da.

Ben TOGG kullanıyorum hocam. Uzun menzil gelir o paraya üstelik 800000 sıfır faizde veriyorlar. Artı TOGG'daki havayı size hiçbir araç vermez. Tecrübe ile sabittir.

Ötv limitine 408 allure paketlerde giriyor.

Ona da bakabilirsiniz. Tasarımı baya iddialı, donanım da fena değil. Kullanıcılar genelde memnun.

Ötv limitine 408 allure paketlerde giriyor.

Ona da bakabilirsiniz. Tasarımı baya iddialı, donanım da fena değil. Kullanıcılar genelde memnun.
Tasarımını çok beğendim bende. Canlı gördüm dönüp tekrar baktım. Her gördüğümde da tekrar tekrar bakarım. Birde lansman rengi almış sahibi araba burdayım vaziyet alın diyor resmen.

Hocam bende Tiggo8 var, 7 aydır kullanıyorum, Chery hakkında şunu gördüm; insanların yüzde doksanı arabayı kullanmadan, yine kullanmayan birilerinden duyduğu yalan yanlış bilgilerle yorum yapıyor. Aklınıza takılan ne varsa sorabilirsiniz

Hocam bende Tiggo8 var, 7 aydır kullanıyorum, Chery hakkında şunu gördüm; insanların yüzde doksanı arabayı kullanmadan, yine kullanmayan birilerinden duyduğu yalan yanlış bilgilerle yorum yapıyor. Aklınıza takılan ne varsa sorabilirsiniz
Hocam çok yakıyormuş. Doğru mudur?

Hocam çok yakıyormuş. Doğru mudur?
aracımı eko modda pek kullanmam hocam, normal modda kullanırım ve gaz pedalında yumurta varmış gibi yumuşak ta sürmem aracımı, şuan 8.4 gösteriyor, spor modda kullandığımda 9.2 olmuştu. Aracım daha 5000 km de değil, uzun yolda 120 yi geçmezseniz 7 lerde seyrediyor yakıt ortalaması. kardeşimde ve yakın arkadaşımda omoda5 var, benden bi tık daha az yakıyor araçları ama normal, ağırlık farkı var neticede. motor şanzıman aynı sayın hocam

vw-audi-bunlar olmasa skoda seat bayilerini gezin bütün araçları deneyin inceleyin oturun içine hangisi size rahat geliyor o araç sizindir diğer markalar içinde geçerlidir bu önerim.
vw ve audiyi ne zaman satarsan sat zarar ettirmez çünkü altın bileziktir ve servis ağı olağan üstü gelişmiştir müşteri memnuniyetine çok önem verirler sizi serviste veya bayide hiç kimse üzemez servisi tabi normal sanayi fiyatları gibi değildir fakat ne işlem yaparlarsa yapsınlar 2 yıl garantilidir.

Menzil nasıl? Uzun yol deneyiminiz oldu mu ? Yazılımsal hata falan oldu mu?
Bendeki kısa menzil hocam. uzun yol tecrübem oldu. Kolay kolay şarj sorunu çekmezsiniz ki benimki kısa menzil. Şehiriçinde evden şarj ediyorum. Km'de 30 kuruş falan yakıyor. Sene olmuş 2024 hala 50 liralık alma imkanınız var ve sizi bayağı götürür. Vergi olarak 10000 lira ödüyorum yıllık. Uzun menzillerde 25000 falan diye duydum. İlk aldığım zaman kışın soğuk havada bir iki defa çalışmadı. Firmayı aradım güncelleme yüklediler sorun çözüldü. Araç gerçekten çok dolu bir araç. Yolculukta canınız sıkılmaz hocam. Şarj alırken yarım saat beklersiniz uzun yolda o biraz işte insanları düşündürüyor. Onda da firma canın sıkılmasın diye ne varsa koymuş D-smart 1 yıllık üyelik verdiler arabada TV izleyebilirsiniz. Fizy Premium üyeliği verdiler (5 tane). Karnavaldır falan var yani bayağı. Oyunlar var çocuklar için. Bunun dışında hızlanması çok iyi ve şunu söyleyebilirim ki gerçekten dikkat çeken bir araç. Şuan bulunduğum yerde beni tanımayan yok. Yolda giderken şehir içinde milletvekili benim havamda gezmez yani :) Yanımda 10 milyonluk araç duruyor kimse yüzüne bakmıyor. Onun dışında geniş bir araç kendi segmentinin en geniş araçlarından birisi. Koltukları yatırıp evin iç kapılarından taşımışlığım var. Millet şarj süresine çok takılıyor bence tamamen toplumun biraz sabırsız olmasından kaynaklanıyor. Ben şarja takıyorum sabah kalkıp alıyorum hergün sanki 1000 km yol gidecekmiş gibi düşünmeye gerek yok. Hatta aracın içinden çoğu zaman şarj hızını azaltıyorum. Bazen ufak bir işiniz olur yaktığım yakıta değmez dersiniz gitmezsiniz. Ben gidiyorum :)

2.elde su an sarı sitede 2023 model 6bin km de Tiggo 8 ler 1400 tl ye kadar satılıyor. eğer 2.elde değer kaybı gibi bi derdiniz yoksa chery başarılı araba yapmıs

Bendeki kısa menzil hocam. uzun yol tecrübem oldu. Kolay kolay şarj sorunu çekmezsiniz ki benimki kısa menzil. Şehiriçinde evden şarj ediyorum. Km'de 30 kuruş falan yakıyor. Sene olmuş 2024 hala 50 liralık alma imkanınız var ve sizi bayağı götürür. Vergi olarak 10000 lira ödüyorum yıllık. Uzun menzillerde 25000 falan diye duydum. İlk aldığım zaman kışın soğuk havada bir iki defa çalışmadı. Firmayı aradım güncelleme yüklediler sorun çözüldü. Araç gerçekten çok dolu bir araç. Yolculukta canınız sıkılmaz hocam. Şarj alırken yarım saat beklersiniz uzun yolda o biraz işte insanları düşündürüyor. Onda da firma canın sıkılmasın diye ne varsa koymuş D-smart 1 yıllık üyelik verdiler arabada TV izleyebilirsiniz. Fizy Premium üyeliği verdiler (5 tane). Karnavaldır falan var yani bayağı. Oyunlar var çocuklar için. Bunun dışında hızlanması çok iyi ve şunu söyleyebilirim ki gerçekten dikkat çeken bir araç. Şuan bulunduğum yerde beni tanımayan yok. Yolda giderken şehir içinde milletvekili benim havamda gezmez yani :) Yanımda 10 milyonluk araç duruyor kimse yüzüne bakmıyor. Onun dışında geniş bir araç kendi segmentinin en geniş araçlarından birisi. Koltukları yatırıp evin iç kapılarından taşımışlığım var. Millet şarj süresine çok takılıyor bence tamamen toplumun biraz sabırsız olmasından kaynaklanıyor. Ben şarja takıyorum sabah kalkıp alıyorum hergün sanki 1000 km yol gidecekmiş gibi düşünmeye gerek yok. Hatta aracın içinden çoğu zaman şarj hızını azaltıyorum. Bazen ufak bir işiniz olur yaktığım yakıta değmez dersiniz gitmezsiniz. Ben gidiyorum :)
Çok teşekkürler deneyimlerinizi paylaşmışsiniz. Bende senede 2 defa şehir dışına çıkıyorum yaklaşık 550 km yol yapiyorum tek gidişte, çoğunlukla şehir içinde kullanacağım.

Aslında cok mantıklı. Bakalım nasip. Siz de kazasiZ, cezasız iyi günlerde ,keyifle kullanırsınız umarım.

Çok teşekkürler deneyimlerinizi paylaşmışsiniz. Bende senede 2 defa şehir dışına çıkıyorum yaklaşık 550 km yol yapiyorum tek gidişte, çoğunlukla şehir içinde kullanacağım.

Aslında cok mantıklı. Bakalım nasip. Siz de kazasiZ, cezasız iyi günlerde ,keyifle kullanırsınız umarım.
hocam vw nin yeni hibrit arabaları gelmiş tiguan ve golfte var galiba onları bir deneyin kampanyası da vardı ful dolu tiguan 2.300 küsürdü 1 ay önce.

hocam vw nin yeni hibrit arabaları gelmiş tiguan ve golfte var galiba onları bir deneyin kampanyası da vardı ful dolu tiguan 2.300 küsürdü 1 ay önce.
Yok hocam ne haddimize 2.3 milyon TL araca vermek.sokaga terk etmek. Ben alamam - almam.
Benim kafamda belirlediğim max. Nakit olarak 1.2 milyon. Belki çok uygun kredi falan olsa 1.4 falan çıkabilirim.ustu beni. Sınırımi aşar. Bi ara corolla crosslari çok beğeniyordum, ama fiyatlar uçtu.kasim da 1.2 milyona 2.el çok temiz vardı almadım.nasip değilmiş. Chr de çok hoşuma gidiyor ama 2 çocukla sığamam .

Ama Arabaya yüksek meblağlar, durumum çok daha iyi olsa dahi, bağlamayı mantıksız buluyorum.

Geri