Chrome ve İnternet explorer da SORUN ÇÖZÜLDÜ

Kodla Büyü

nurrah

Aktif Üye
Arkadaşlar dün müdür Beyin bilgisayarında bugün de benim bilgisayarımda bu sorunla karşılaştım. Chrome ve internet explorer sayfalarını açınca(giriş sayfası =google) flaş player güncellenmesi gerek hatası çıkıyor ve tamamı tıklayınca flaş playerın orjinal sitesine benzer bi site açılıyor.

adres çubuğuna diğer sitelerin adreslerini yazıp normal sitelere girebiliyorum. ama google'a bağlanamıyorum. aynı hata çıkıyor.
bunu nasıl çözebiliriz? bu durumla karşılaşan var mı?? bu virüs müdür nedir ki bu?
resimleri ekliyorum.

Ekli dosyalar

• hata.JPG
    hata.JPG
    41.2 KB · Görüntüleme: 3,661
  • hata2.JPG
    hata2.JPG
    101.7 KB · Görüntüleme: 3,661
Re: Crome ve İnternet explorer da flaş player.. virüs mü?

chrome bulaşan bir flash player virüsü var hocam. bu da o olabilir. google a yazarsan flash player virüsü diye bazı çözümleri var. genelde facebook da ki spam videolara tıklayınca bulaşır. ve kendi paylaşımlarda bulunur. ben kaldıramadım etkisiz halde duruyor.

ayarlar -uzantılar -flas player.exe uzantısı virüsdür.
araçlar-görev yöneticisi- buradan flash player'ın görevini sonlandırın. kısa vadede görevi sonlandırır ama chromu kapayıp açınca tekrar gelir.

Re: Chrome ve İnternet explorer da flaş player.. virüs mü?

Bizim okulda da başımıza geldi. Her türlü seçeneği-programı denedim olmadı. Sonunda tam hatırlamıyorum ama sanırım "AppData" klasörü altındaki chrome klasöründekileri silince problem çözülmüştü. Klasörü tam hatırlamıyorum ama.
Bir de Explorer, chrome ve diğer tarayıcı kısayollarında sağ tıklayıp web adresi uzantılarını silin. geçici çözüm bu

Re: Crome ve İnternet explorer da flaş player.. virüs mü?

nurrah' Alıntı:
hasari' Alıntı:
şununla zararlı eklentileri kaldır ardından tarayıcı ayarlarını sıfırla.
guvenlik-antivirus-spyware-vs-f48/tarayici-temizleme-t109238.html
hasari hocam bu programla tarattım fakat ayarları sıfırlayamıyor. tarayıcım kapalı olduğu halde hata veriyor.

başka çözüm. ?

zaten Crome eklentiler kısmında eklenti de görünmüyor. :(

tarayıcıları sıfırlamayı da başardım. fakat sorun hala çözülmedi :(

yac diye program gayet başarılı bu işlerde

Maalesef aynı sorunla benim de başım dertte. YAC ile taramak da çözüm olmuyor. Herhangi JAVA vb. herhangi bir eklenti yüklendiğinde tekrar aktif oluyor. Sıkıntı çok. Çözümü olanlar varsa paylaşırlarsa fazla fazla sevinirim.

sorun sadece google a bağlandığımızda çıkıyor.

çözümü bilen bulan varsa yardım edin arkadaşlar.

hocam google chorome ın simgesine sağ tıkla özellikler den orada hedef kısmında chrome.exe den sonra birşeyler varsa onları sil ( tırnak işretini silme :) ) belki bundandır...
aynısını ie içinde dene bakalım olcak mı?

ok_series' Alıntı:
hocam google chorome ın simgesine sağ tıkla özellikler den orada hedef kısmında chrome.exe den sonra birşeyler varsa onları sil ( tırnak işretini silme :) ) belki bundandır...

hocam exe den sonra yok bişey :(

host dosyasına baktınmı orada bilmediğin bir ip veya site adresi varsa sil.
Yolu şu:
C:\Windows\System32\drivers\etc

nurrah' Alıntı:
ok_series' Alıntı:

Meb hattı mı yoksa harici bir internet hattı mı kullanıyorsunuz hocam?

Aynı olay arkadaşımın başına geldi format atarak çözmüş olayı :)

subversaa' Alıntı:
nurrah' Alıntı:
ok_series' Alıntı:

Meb hattı mı yoksa harici bir internet hattı mı kullanıyorsunuz hocam?
meb hattı hocam.

hasari' Alıntı:
host dosyasına baktınmı orada bilmediğin bir ip veya site adresi varsa sil.
Yolu şu:
C:\Windows\System32\drivers\etc

yok hocam host dosyası boş. :(

işin ilginç tarafı başka sitelere girince sorun yok. sadece google'a girdiğimizde karşılaşıyoruz sorunla.

benim tablette aynı sorunu vermeye başladı :(

var bi sorun ama bakalım nasıl çözülecek ?

Host dosyasını temizledim AppData yı temizledim , browser temizleyicide kullandım ama işe yaramıyor. Kayıt defterinde de bununla ilgili bir kayıt bulamadım :verymad:

Internet explorerda kişisel verilerinizi de silerek tarayıcınızı sıfırlarsanız problem çözülüyor arkadaşlar :)

Crome ve Firefox da da aynı yöntem çözüm oluyor :wink:

Arkadaşlarım dün benim başıma da geldi. Okuldaki bütün bilgisayarlarda aynı sorunu çıkardı. İnternet var gözüküyor, bu hata var ve hiçbir siteye girmiyordu. Sonra ben dns ayarlarını değiştirdim. 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yapın. internet geldi. Fakat bütün bilgisayarlarda yapmak gerekiyordu. Ben lazım olanlarda yaptım idarecilerin ve benimkini. Sorunu çözdüm:) Bugün geldim bi baktım öğrenci pc.leri nete giriyor:) Dedim halloldu sanırım:) sildim yukarıdaki dns ayarlarını, otomatik seçeneğini seçtim. şu an var:) dün bir sorun vardı sanırım...meb hattı bizim de

Ekli dosyalar

• adsız.jpg
    adsız.jpg
    45.9 KB · Görüntüleme: 1,033

tarayıcı sıfırlama hiçbir şey işe yaramamıştı. sadece yukarıdakiyle çözebildim sorunu

internet sık sık düşüyor . ttnet i aradım . dns için 195-175-39-39 ve 40 bunu yazınca girebildik . sorun nedir acaba

boteci87' Alıntı:
tarayıcı sıfırlama hiçbir şey işe yaramamıştı. sadece yukarıdakiyle çözebildim sorunu

Benim tarayıcıyı sıfırlama ile çözdüğüm sorun internete girememek değildi hocam, ana sayfa sekmesinde flash player yükleme sayfası geliyor ama yönlendirdiği site flash playerla alakalı değil. O konunun çözümü tarayıcıları kişisel verilerle birlikte sıfırlamak ;)

mrtdincer' Alıntı:
boteci87' Alıntı:

Benim tarayıcıyı sıfırlama ile çözdüğüm sorun internete girememek değildi hocam, ana sayfa sekmesinde flash player yükleme sayfası geliyor ama yönlendirdiği site flash playerla alakalı değil. O konunun çözümü tarayıcıları kişisel verilerle birlikte sıfırlamak ;)

hocam tarayıcıları avast Browser cleanup ile dün temizledim ve sıfırladım. ie düzelmiş fakat crome düzelmedi. siz hangi programı kullandınız. nasıl yaptınız?

tamam sonunda düzeldi. geçmişi temizlemem yetti. :oops:

mrtdincer hocam bende de aynı sorun vardı, flash player eklentisi çıkıyordu ekrana. dün olmuştu. ama hiç internete giremiyordum. tarayıcı temizlemeyle sorunu çözemedim:) dns ayarlarını değiştirince çözebildim;)

Hocam bende de aynı sorun vardı
C:\Windows\System32\drivers\etc içerisindeki HOSTS dosyasını not defteri ile açıp ,

127.0.0.1 localhost bu satır haricindeki herşeyi silince sorun düzeliyor hocam..

Burada google.com sitesini başka İP ye yönlendiriyorlar. biz google a girdiğimizi zannediyoruz fakat farklı bir siteye girmiş oluyoruz.

cümleler biraz düzgün olmadı ama kusura bakmayın. Kesin çözüm bu

Geri