Citroen C5 1.6 HDI SX PK

Kodla Büyü
:D kişiye göre değişir hocam. bende arabadan çok anlamam ama yine de c5 diğer modellerine göre façayı düzeltti biraz

arkadaşlar araba alırken dikkat etmemiz gereken neler var? Araba buradan uzakta servise nasıl baktıracağız? ne kadar masrafımız olur? tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

hocam bu kasa hbasdereli hocamın dediği gibi çok itici biraz daha bekleyip bi üst kasasından almanı tavsiye ederim.çünkü bende almayı düşünüyorum kısmetse.

bu fiyatlara nereden geldiğimi söylesem kesin döversiniz beni :D benim aklıma takılan bu arabalar nasıl sağlam mı? kullananlar memnun mu? ayrıca tramer dan arabanın plakasını kontro l etmek için hasar mı kaza yı mı seçmek lazım.

hocam araba çok çirkin ya yeni modelleri harika ama eski kasaları çok çirkin.

süspansiyon sistemine koptum ya. Sudan yada kaldırımdan geçerken arabayı kaldırcan sonra indircen süper.

donanım açısından araba mükemmel ama tipi pek çekici değil bazılarına göre. toyota 2004 model 2 hava yastıklı çift camı otomatik li modele 25 000 istiyorlar. bu arabadaki özelliklerin 4 te biri yok ama

piyasası olmayan, tutulmayan bir araç. memur arabası değil o kadar söyliyim.

piyasası olsa zaten bu fiyata bu özellikleri vermezlerdi. yine de kulananlar bilenler ne derler merak ediyorum

araba konusunda söylediğine birşey demem ama illa bu araba mükemmel diye birşey demedim. sadece arabada full özellik var dedim. kullanıcı yorumları nedir diye de merak ettim. acaba alma diyen senin gibilerden kaç tanesi bu arabaya binmiştir. yine diyorum bilmiyorum iyi mi kötü mü diye ama en azından kullanıp bu araba yaramaz diyene sözüm olmaz. o yüzden cahillik bişey biliyorum diye herşeye laf atanda vardır. bak kendine

bu ne hocam yahu çok garip bi tipi var be bildiğim pek te tutulmadı

bi üst kasası çok hoş ama o da çok pahalıdır büyük ihtimal

ortasınıf 2006-2008 arası arabalar bakmak lazı o paralara
örn : corolla, astra, golf, civic. temizini bulursan üzülmezsin

istersen görüşelim bi auris var bende vereyim onu diyecem de fiyat pek sana uymaz:)

insanlardaki şu fransız arabası kötüdür imajını anlayamıyorum. Bunu söyleyenler hayatında hiç fransız arabası kullandılar mı acaba?
5 senedir citroen kullanıyorum.
4 sene C3, 2 hafta c5 ve şimdi de yeni c4 kullanıyorum. Sıfır sorun yaşadım. Allah nazardan saklasın ama ön yargılı yaklaşmamanızı öneririm.
Araç almadan önce mutlaka deneyin, ve ondan sonra karar verin.

bu arada sorduğunuz c5 için değil de yeni kasa (2008 üzeri) c5'ler gerçekten konfor olarak kullanıcıyı çok memnun edici seviyede. Motor olarak da 1.6 Dizel seçeneği düşünülüp alınabilir.
Ben c5 alacaktım aslında ama dilediğim özelliktekini ikinci elde bulamadım, sıfırına da paramız yetmedi o yüzden c4 aldım. Ama gözüm hala c5'de.

okadar bütçen varsa bu arabayla uğraşma hocam. hem görüntüsü kötü kötü üstelik bide fransız. ayrıca olurda kasko yaptırırsan citroenlerin kasko bedelleri piyasadaki en yüksek fiyatlardan oluyo. ayrıca bu aracın piyasası yok elinde kalır ilerde. honda,toyota,vw,opel al seni üzmezler :)

Hocam fiyat çok cazip değil açıkçası, tipi de ucube gibi biraz. Ama C4 alırsan bişey diyemem, tutulan ve sevilen bi araç..

Yeni C5 olsa neyse de - bu kasa tipsiz - ikinci eli de yok c5 in. Birde satan kişi galeri üstelik. Ne kadar güvenilir ki?

O aldandığınız donanımların %80 i yakında arıza vermeye başlar - fransızların kronik sorunlarıyla boğuşmaktan sanayidekilerle kanka olursunuz artık.

arkadaşlar citroen ya da fransız araçlara çok laf söyleyenler acaba kaç sene fransız arabası kullandılar çok merak ediyorum.
Marka ve model de belirtirlerse sevinirim.

easytr' Alıntı:
kullanmamız gerekmiyor, kullanan gördüm, sanayidekilerle kanka olanlar gördüm. bu forumda en kötü arabayı bile öve öve bitiremeyenler olduktan sonra, fransız araçları övenlere bunu çok görmemek lazım.
ya hocam bırak görme olaylarını kendi deneyimlerini paylaş bizimle.
Ben kendi deneyimlerimi söylüyorum, kulak dolgunluğu değil. Sanayiye uğradığında her türlü arabayı bulabilirsin, ben de sana vw'nin servisindeki sorunlu araçları veya opel'in sorunlu araçlarını söyleyebilirim duyduklarıma dayanarak.
Benim demek insanlar çok ön yargılı. Deneyin, beğenmezseniz yine bildğinizi alın tabiiki ama ön yargılarımızdan kurtulalım artık.

araba fanatiği olan ergen arkadaşlar her forumda olduğu gibi bu forumdada var ... toyota ile citroeni niye karşılaştıramıyorsun arkadaşım toyotta corolla C segmentinde orta sınıf bir araç citroen c5 D sınıfı üst sınıf bir araçtır 2009 dan sonraki kasasıda ödül almış bir araçtır özellikle arka koltuklar iç hacimi sınıfının en genişi olup rakipleri passat audi a6 ford mondeo volvo s60 renault latude pegeout 508 opel insigna toyota avensis honda accord dur ve bu saydığım araçlar içinde enaz yakan araçtır kullanılan motor 1.6 hdı motoru ford volvo pegeout ve citroen kullanır psa 110 beygir güç ve 1750 devirde 340 tork üretir , psa 1.6 hdı motorun ömrü 400.000 km dir dizel araçlar içinde en iyi ömürlü motordur, arac yapısıyla coupe araçlara benzer ve iç döşemeleri spor bir araç görünümü verir ... 2008 corolla 2006 focus 2010 citroen c5 kullanmış biri olarak orta sınıf bir aracı üst sınıf bir araçla kıyaslarken neleri göz önüne alıyorsun yada arkadaşın yazdığı gibi ne kadar kullandın yazdığın c5 ve corrollayı...

sanayideki araçlarla kıyaslama yapmak zeka düzeyinizin ne kadar düşük olduğunun kanıtı olsa gerek , ben 20 yıldır tofaş doğan kullanıp halen sanayiye girmemiş araçlar gördüm sanayiye gitmemesi doğan ın çok sağlam bir araç olduğunumu kanıtlıyor , kullanıcıdan kulanıcıya göre değişir bir aracın arıza yapması ve özelliklede aracı birden fazla kişi kullanıyorsa arıza açması daha kolaydır ... rahat bir kullanımla hiç bir araç arıza açmaz

sanayideki araçlarla kıyaslama yapmak zeka düzeyinizin ne kadar düşük olduğunun kanıtı olsa gerek , ben 20 yıldır tofaş doğan kullanıp halen sanayiye girmemiş araçlar gördüm sanayiye gitmemesi doğan ın çok sağlam bir araç olduğunumu kanıtlıyor , kullanıcıdan kulanıcıya göre değişir bir aracın arıza yapması ve özelliklede aracı birden fazla kişi kullanıyorsa arıza açması daha kolaydır ...

Geri