Codeweek Haftası Kodumuz 2023

Kodla Büyü

karinca_52

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Biz okul olarak codeweek haftası etkinlikleri kapsamında kodumuzu oluşturduk arkadaşlar. Çok sayıda yabancı ortağımızda bu kodu kullanıyor. Sizlerde bu kodu kullanarak mükemmelliyetçilik sertifikası alabilirsiniz.

Kodumuz : cw23-9u0OF

Herkese hayırlı çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 5.PNG
    5.PNG
    126.5 KB · Görüntüleme: 709
Son düzenleme:
Hocam tam olarak ne işe yarıyor bu etkinlikler? Yani kim, ne yapıyor?

Merakımdan soruyorum. Daha önce hiç Codeweek etkinliği yapmadım ve her hangi bir etkinliğe katılmadım. Bu yıl ben de düşünüyorum. Bilgi almak istedim sadece.

Hocam hersene 2 3 farklı etkinlik ile bu şekilde kod paylaşan arkadaşların etkinliğine katılıyorum bu sene ile siz paylaştınız ilk etkinliği sizin kodunuzu kullanarak oluşturacağım

Merakımdan soruyorum. Daha önce hiç Codeweek etkinliği yapmadım ve her hangi bir etkinliğe katılmadım. Bu yıl ben de düşünüyorum. Bilgi almak istedim sadece.
Özetle:
1- Kodlama haftası etkinliklerinde kendi seçeceğiniz veya yukarıda verilen kod ile gireceğiniz etkinlikleri öğrencilerle yapıyorsunuz.(bilgisayarsız veya bilgisayarlı) codeweek sayfasından etkinlik oluşturabilirsiniz. çok basit bir şey
2- yaptığınız etkinliği kod haritasına(www.codeweek.eu) girerek raporlaştırıyorsunuz.
3-eğer ki kullandığınız veya oluşturduğunuz kod ile çok fazla etkinlik yapılmışsa mükemmellik sertifikası alıyorsunuz. Ayrıca öğrencilerinize katılım belgesi alıyorsunuz.
4- Ne işe yaradığını 4 senedir sürekli mükemmellik sertifikası almama rağmen hala bilemiyorum :)
5- amaç öğrencileri kodlamaya teşvik etmek. sertifikalarda okullarda müdürlerin hava atması için

Öğrencileimizle birlikte yapıyoruz hocam.

Hocam hersene 2 3 farklı etkinlik ile bu şekilde kod paylaşan arkadaşların etkinliğine katılıyorum bu sene ile siz paylaştınız ilk etkinliği sizin kodunuzu kullanarak oluşturacağım
Hocam karınca Hocamızın etkinliğinin içeriğini nasıl öğreneceğiz?

İçeriğimiz bu. 12-19 Ekim arasında yapacağız inşallah

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    126.8 KB · Görüntüleme: 481
3-4 yıl önce yapayım dedim. Sayfaya baktım Türkçe yok. Hangi diller var diye listeye baktığımda Karadağ bile vardı... Yaşadığım ilin nüfusu kadar olmayan bir-iki ülkenin dilini eklemişler, Türkçe niye yok diye canım sıkıldı, yapmadım.. Amerika takılıyorum.. hour of code. Belki buyıl bakarım..

geçen mayısta bt il koordinatörümüz haziran sonuna kadar kod haftası için etkinlik girip faaliyet raporunda belirtin demişti. 10 sınıflara dersim olduğu için 2 hafta boyunca derslerde blockly ile blok kodlama yapacağız. Etkinlik raporunda cumhuriyetin 100. yılında kodlama ve yazılımın öneminden bahsedildiğine dair ekleme yaparım. Etkinlik kodumuz, cw23-efpOK

Merhaba hocam bu etkinlikte hangi programla öğrencilerle ne yapmayı planlıyorsunuz? Fikir vermesi açısından yazarsanız sevinirim. Ben de bir etkinlikte sizin kodunuzu kullanmak istiyorum. Kolay gelsin...

Lise öğrencileri ile yapacağım ben hocam. Siz orta okul öğrencileri veya ilk okul öğrencileri ilede yapabilirsini o konuda sorun yok. Ben yapay zeka üzerine çalışma gerçekleştireceğim

Bu kodu yazmanız yeterli :

Kodumuz : cw23-9u0OF

Peki ne yapacağız bilgilendirme olacak mı bir de etkinliği düzenleyen bizim okul gibi görünüyor bilmediğim için soruyorum

kodu nereye yazacağımı bulamadım. etkinliğin amacı nedir? bilgilendirme yaparsanız sevinirim..

hangi sitedeye girip kodu ekliyoruz biri link atabilir mi ben de katılacağım

Geri