ComboFix (21-07-2010) Son Sürüm

Kodla Büyü

chingachgook

Aktif Üye
r0t79s.jpg

ComboFix (21-07-2010) Son Sürüm

Antivirüslerin BABASI
ComboFix programı sUBs tarafından yaratılmış ve bilgisayarınızda bilinen malware'leri tarayarak eğer malware bulursa otomatik olarak silmenize olanak tanıyan gelişmiş bir malware temizleme programıdır. USB belleklerde taşınarak bilgisayarlara aktarılan zararlı bir yazılım olan amvo.exe truva atı bilgisayarınıza bulaştıysa bu programı kullanarak bu trojan'ı sisteminizden silebilirsiniz. Programı çalıştırmadan önce mevcut olan virüs koruma yazılımlarınızı geçici bir süre için devre dışı bırakın. Ardından ComboFix'i çalıştırıp taramayı gerçekleştirin. Amvo.exe'yi bulup bilgisayarınızdan kaldıracaktır. Autorun olarak devreye giren bu virüsü silmek için bu programı kullanabilirsiniz.
Format attıktan sonra bile aktif olabilen bu illet virüsten nasıl kurtulacağınızı açıklıyorum. virüsün belirgin özelliklerinden biri Klasör seçeneklerinden “gizli dosyaları göster” dediğimizde dosyaları göstermemesi ve eski haline dönmesi. Format attıktan sonra bilgisayarınızı. 2ci açışınızda tekrar aktif olan bu virüs Kaspersky ve benzeri antivirüs programları tarafından yakalanamıyor.
ÇÖZÜM:ComboFix (XP, Vista,Wndows 7) Özel Temizleme Aracını

Temizleme;
1) Bilgisayarınız normal kipte açıkken güvenlik yazılımlarınızı geçici olarak devre dışı bırakın.
2) Combofix.exe yi masaüstünüze indirin ve oradan çalıştırın..Vista ya da Windows 7 kullanıyorsanız yazılım üzerinde sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır”a basarak çalıştırın.
3) Karşınıza bir uyarı penceresi gelecek. Çıkan tüm uyarılara “Evet” veya “Yes” deyin. İşlemin bitmesini bekleyin.
4) Bu aşamada klavye veya mouse’a dokunmayanız. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza bir metin penceresi gelecek.
(İşlem biraz uzun sürebilir.)

Son olarak işlem bittiğinde bir rapor penceresi gözükecek.. Ondan sonra işlem tamamlanmıştır..

Önemli! ComboFix ile sizi rahatsız eden ve bilgisayar başlangıcında Autorun olarak devreye giren zararlı yazılımlar, casus programlar, reklam yazılımları ve truva atlarını sisteminizden hızlı, kolay ve etkin bir şekilde bilgisayarınızdan silebilir ve kaldırabilirsiniz.

Ayrıntılı Anlatım:
http://www.forumincisi.com/resimli-anla ... t6330.html

Okuldaki müdür yardımcılarımızın PC ler sürekli virüs kapıyor(özellikle USB lerden) ,sistemleri şişiyor.Bende bu program ile deva oluyorum.Artık haftada bir çalıştırın diyorum. :D

İNDİR:
http://shareflare.net/download/20658.20 ... x.rar.html

ALTERNATİF:
http://hotfile.com/dl/56819444/adc94cb/ ... x.rar.html

amdturion' Alıntı:
windows 7 uyumlu mu bu combofix? teşekkürler bu arada...

Rica ederim.Vista ya da Windows 7 kullanıyorsanız yazılım üzerinde sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır”a basarak çalıştırın.
Karşınıza bir uyarı penceresi gelecek. Çıkan tüm uyarılara “Evet” veya “Yes” deyin. İşlemin bitmesini bekleyin.

Hocam ComboFix gerçekten çok güzel.Ancak ben en son kullandıktan sonra sık kullanılanları kullanamaz oldum.Nedenini de çözemedim. Sık kullanılanlarda kısayol isimleri duruyor ama tıkladığımda hiçbiri açmıyor.Bir fikriniz var mı acaba.

eskom' Alıntı:
Hocam ComboFix gerçekten çok güzel.Ancak ben en son kullandıktan sonra sık kullanılanları kullanamaz oldum.Nedenini de çözemedim. Sık kullanılanlarda kısayol isimleri duruyor ama tıkladığımda hiçbiri açmıyor.Bir fikriniz var mı acaba.

Zararlı paylaşım olarak algılamış olabilir.Tam bilemiyorum.Tekrar eklemeyi denediniz mi?

Yeni eklediklerimde de durum aynı bir türlü çözemedim.Sık kullanılanlar listem de o kadar kalabalık ki...

eskom' Alıntı:
Yeni eklediklerimde de durum aynı bir türlü çözemedim.Sık kullanılanlar listem de o kadar kalabalık ki...

Biraz alaksız olabilir ama bende aynı sorunu yaşamıştım. Combofix ile değil . Revo uninstaller programıyla dosya kaldırıyordum kalan izlerin hepsini sil dedim muhtemelen kayıt defterinde bir hata yaptı (sanıyorum öyle.) . Hiç bir kısayol çalışmıyordu bulunamadı diyordu. Sistem geri ykleme yaptım. Öneririm :+1: :lol:

Teşekkürler.
Ben daha önce combofix ile öğrenci bilgisayarlarnı taratmıştım 4 tane öğrenci bilgisayarı XP lisanslı değilmş onlar taramadan sonra yakalandı. etkinleştirme kodu istedi. format atmak zorunda kaldım bilginize...

Gerçekten oldukça başarılı bir yazılım; ancak ms-dos'ta türkçe karakter problemi oluşturuyor.
Özellikle'de visual studio'da "Console Application" kısmında çalışırkene kafaları sıyırmanız içten bile değil.

Ancak bununda çözümü bulundu artık regedit'ten bir kaç ayar çekilerek kalıcı olarak düzeltilebilir; ama combofix tekrar çalıştırıldığında yine bozuluyor =)

Geri