Dava Dilekce örneği - Mağdurlar için

Kodla Büyü

refleto

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ekte bir örnek dava dilekcesi gönderiyorum... Yanlız bu dilekçeyi veren arkadaş 27. madde için yazmış siz 26 veya itiraz ettiğiniz her hangi bir maddeyi ekleye bilirsiniz. Hangi ilde ki idari mahkemeye başvuracaksanız onun ismini başlığa yazın burdaki Van İdare Mahkemesi (Bu ara her ilde yok ama adliyeler yoluyla gönderebiliyorsunuz)... Ben Yarın bu dilekçeyi düzenleyip kendi itiraz ettiğim Maddeleride ekleyip mahkemeye vereceğim. Mağdur olan herkez başvursun.

Arkadaşlar İdari Mahkemeye Dava Açmak için Avukata Gerek yok Sadece İdari Mahkemeye Dilekçeyi vermeniz yeterli.... İdari mahkemelerin olmadığı illerde Asliye Hukuk mahkemesine vereceksiniz....

Hadi Elinize Kuvvet

Ekli dosyalar

• Dilekçe_örneği.rar
    12.5 KB · Görüntüleme: 192
kardeş
mağdurluğunuzu tam anlayamıyoruz. Sizler öğretmensiniz ve yemin ettiniz göreve başlarken. Bu vatanın her yerinde görev yapacağım diye.
Ve sizi kimse zorla öğretmen yapmadı. Batı da şu an çoğu derse ücretli ve sözleşmeli giriyor ve bazı dersler boş bile geçiyorken bilemiyorum......

hocam ümitleriniz kırmak istemem ama bu davalardan bir sonuç almanız neredeyse imkansız! Ne Yönetmelik nede Kılavuz davalık bir durum içermiyor.

bende katılıyorum bi şey çıkmaz çünkü af gelince herkese geldi. Şu an gelmeyen yok ki.....

saidtr' Alıntı:
kardeş
mağdurluğunuzu tam anlayamıyoruz. Sizler öğretmensiniz ve yemin ettiniz göreve başlarken. Bu vatanın her yerinde görev yapacağım diye.
Ve sizi kimse zorla öğretmen yapmadı. Batı da şu an çoğu derse ücretli ve sözleşmeli giriyor ve bazı dersler boş bile geçiyorken bilemiyorum......

Vallaha hocam ben başlarken zorunlu 4 seneydi tam bitirdim. 15 Temmuz dediler...
Tam Bitirdim... Askerlik Sayılmıyor dediler....
Tam bitirdim 3 sene şartı getirdiler....
Seneyede Formatörlük sayılmıyor derler.... Tam Tamına 6 senedir Zorunlu yapıyorum.... Sadece Ben Yemin Etmedim.. Ama edip yapmayanlarda var..
Ama senin gibi insanlar ne ise habire bize çıkışıyorlar.... Bırakta Hakkımızı arayalım...

valla kardeş bazı şeyler kaderdir. Değiştiremezsin.
Kaderi tenkid eden başını örse vurur kırar. Senin hakkında öyle olmuş olabilir. ama
Tabi hakkını ara...

Ne demek kader ya. Kader diye kabullenelim mi ?Hakkını aramak isteyen herkes arasın

Hocam sizin gibi zor durumda kalmadım ve dava açacak bir gerekçem de yok fakat yolunuz açık olsun.
Umarım istediğiniz şartlara kavuşursunuz, şu an için ancak destekleyebiliyorum :alkis:
Hayırlısı ne ise olslun...

Said hocam evet kaderdir katlanmak gerek...

Ama o davayı ve diğer arkadaşların davaları açmasıyla açılacak bir umut kapısı da senin kaderin olabilir. :!:

saidtr' Alıntı:
Kaderi tenkid eden başını örse vurur kırar. Senin hakkında öyle olmuş olabilir. ama
Tabi hakkını ara...

Dİlekçeyi veren arkadaşıma teşekkürler. Hakkımızı arayalım. Yiyenlere afiyet olsun bizede kader yok böyle birşey...

arkadaşlar kusura bakmayın biraz ağır oldu.

yolunuz açık olsun. devam.... :+1:

ama şu da bir gerçek itirazlarınız da kaderin içindedir. Haricinde değildir. :D

saidtr' Alıntı:
Tabi hakkını ara...

bu kader sözü bu günlerde de moda oldu sanırsam...refleto hocam davanda başarılar diliyorum...

saidtr' Alıntı:
Tabi hakkını ara...
bu nasıl bir mantıktır ya :eek:
gerçi başbakanın kömür çıkarırken ölen işçiler için söylediğinden sonra, halkı söylemiş çok görmemek lazım.. :-1:

ilk atamaların oğunu doğuya yap %90 nerdeyse, batıya gitmeyi zorlaştır az kontenjan göster, sonra öğretmen atamalarında sözleşme kadro oyunuyla
öğretmen alımlarını düşür sonra batıdaki öğretmen açığı kader olsun!!!!

kardeşler şunu iyi düşünelim :

kaderle sorunu olanın dinlede vardır.
bunun için

Yani Allah, neyi hak ediyorduk da bize vermedi ?
Yani bizlerin kainatın var olmasındaki katkımız ne ki şikayet ediyoruz ?
Yani bizi yokdan var eden ve ebediyet veren bir Allahdan daha ne hakkımız olabilir ki, şükretmeyelim ?

Saygılar...

Unutmayalım, Rahmeti ittiham eden rahmetten mahrum kalır.

rica ederim valla bana hiç bir şey iyi gelmiyecek sanırım!
şubat 2005 şubatından beri zorunlu hizmet bölgesindeyim tayin hakkım elimden alındı, hayallerim yıkıldı
3 yıl 23 gün (2006 yönetmeliği sağolsun) 31 temmuz itibariyle
2+2 yıl (2010 yönetmeliği sağolsun) 3 yıl şartı ile
zorunlu hizmet sürem 6 yıl dan falza oldu hayırlı olsun!!!!
bu nasıl bir haksızlık nasıl bir hak yemek bunca insana yazık değil mi?
öğretmenlikten soğuttular , o öğretmenliğe ilk başladığım yıllar ile şimdi arasında dağlar kadar fark var!
İşleri geldin mi öğretmenler örnek olmalı böyle olmalı
ama iş öğretmen hakları, şartlar, maaşa geldim mi? daha farklı
öğretmenlik ayaklar altı kimsenin umrunda değil!!!
Velinin birisiyle konuşuyoruz. Valla dedim kötü dedim
velinin cevabı hoca öğretmende mi olamaz mı? dedi

İnsanların hayaleriyle planlarıyla haklarıyla böyle hiç bir şeye faydası (eğitime veya öğretmenlere) olmayan değişikliklerle
oynanması ne kadar acı ve canice

ama ilk defa mı öğretmenlerin hakkı yeniyor MEB şuçlamamak lazım dimi :? :eek:

o zaman şöyle düşünmek lazım cinayet sonucu ölenlerin kaderi bu yakınları dava açmasın, tecavüze uğrayanların kaderleri böyleymiş seslerini çıkartmasınlar, ihmalden ölenlerin kaderi böyle yakınları ses çıkartırlarsa provokatör olurlar. tuzu kurular için herşey kader.

saidtr' Alıntı:
kardeşler şunu iyi düşünelim :

kaderle sorunu olanın dinlede vardır.
bunun için

Yani Allah, neyi hak ediyorduk da bize vermedi ?
Yani bizlerin kainatın var olmasındaki katkımız ne ki şikayet ediyoruz ?
Yani bizi yokdan var eden ve ebediyet veren bir Allahdan daha ne hakkımız olabilir ki, şükretmeyelim ?

Saygılar...

Unutmayalım, Rahmeti ittiham eden rahmetten mahrum kalır.
Arkadaşım aramızda dinsiz olanda olabilir gayri müslimde olabilir veya müslüman olup dini farklı şekilde yaşayanda!!!
Tamam kadere bende inanıyorum! hatta kendimi avutmak için hayırlısı böyleymiş var diyorum. Ama inan arkadaşlarımızın çoğu çok
dolu üzgün ve sinirli!!!! Kimsenin derdi şuan dinle veya Allah la veya Kader le değil!
Önümüze sunulan yönetmelikle ve nasıl düzeltilebilir diye!!!

Ben çektim başkası da çeksin mantığını gütmek bana çok mantıklı gelmiyor...
Konuyla hiç alakam yok sadece benim kişiel fikrimdir. Bu düşüncede olduğumuz sürece Türkiyenin çok da ileri gideceğini sanmıyorum. Tabii ki hemen tayin hakkı verilmesi için dava edilebilir fakat niye af çıktı bi dava açmak bana çok mantıklı gelmiyor...

Dinimizde hakkını savunma , haksızlığa karşı sus da demiyor ayrıca . Dini bu konuya alet etmeyin. Burdaki haksızlığı konuşalım.

Ayrıca ben anlamıyorum bu forumlarda ilgili olmadıklara konulara girip ortalık bunalıyor sonra gerçek konu
karışıyor! güme gidiyor!!!Pazartesi bende 2+2 için dava açmayı düşünüyorum!!!
hatta affa karşı da!!! Tüm haksızlığa uğrayan uğramayan arkadaşları öğretmenlere karşı yapılan hak kayıplarına
karşı birlik olmayı çağırıyorum!!!

schumix' Alıntı:
Ben çektim başkası da çeksin mantığını gütmek bana çok mantıklı gelmiyor...
Konuyla hiç alakam yok sadece benim kişiel fikrimdir. Bu düşüncede olduğumuz sürece Türkiyenin çok da ileri gideceğini sanmıyorum. Tabii ki hemen tayin hakkı verilmesi için dava edilebilir fakat niye af çıktı bi dava açmak bana çok mantıklı gelmiyor...
"oh afla artık yerimden kımıldamıyorum rotasyon filan yok ne güzel!!!!!" diyip mağdur olmayan arkadaşlara desteği olmayan
sesi çıkmayan hatta affı hakalrıymış mı gösterenler ve mağdur olanların haklı öfkesini en çektim başkası da çeksin mantığı olarak görenleri bende hiç
anlamıyorum!!!!

arkadaşlar bu açılacak olan davalarımız ne kadar sürede sonuçlanır?bilgisi olan var mı acaba? :?:

son cevabım:
akin79 kardeş,

tamam iş netleşti. kardeş dinli (!)(sis....)

Allahın adaleti yok mu diye süşünüyorsunuz. ? Koca cehennemi ne için yaratmış ve yaratacak. dünyanın merkezindeki ateşi yaratan

koca cehennemi de yaratır ve müstehak olanları içine atar..... Bu dünyada gözden kaçtı dediğimiz en ufak bir zulüm dahi ahirette karşılıksız kalmayacaktır..

Bir sineğin bile hakkı hayatını verip gözeten Rabbim hiç insanların hukukunu zayi eder mi? Burada yok hükmündedir ? Demek başka bir yere tehir ediliyor..

saidtr' Alıntı:
son cevabım:
akin79 kardeş,

tamam iş netleşti. kardeş dinli (!)(sis....)

Allahın adaleti yok mu diye süşünüyorsunuz. ? Koca cehennemi ne için yaratmış ve yaratacak. dünyanın merkezindeki ateşi yaratan

koca cehennemi de yaratır ve müstehak olanları içine atar..... Bu dünyada gözden kaçtı dediğimiz en ufak bir zulüm dahi ahirette karşılıksız kalmayacaktır..

Bir sineğin bile hakkı hayatını verip gözeten Rabbim hiç insanların hukukunu zayi eder mi? Burada yok hükmündedir ? Demek başka bir yere tehir ediliyor..
Arkaşım sen hangi yetki ile karar veriyorsun kimin dinli kimin dinli (!)(sis....) kimin ne niyette olduğunu kalbini sadece Allah bilir!!!!

Ayrıca biz bu konuyu din açısından yorumlamıyoruz!!!!

kusura bakmayın şahsıma yapılan önce bir hakaret var üstte..... ondan dolayı yazdım...

Geri