Dava Dilekce örneği - Mağdurlar için

Kodla Büyü
Geçen sene (2009)zorunlu hizmet atamalarında puan yetersizliğinden türkçe branşında zorunluya gitmeyen öğretmenler oldu. Ve onlar bu sene gideceklerdi. Nasıl iştir nasıl br torpildir. Türkçe branşında doğudaki her okul dolumuyduda atanamadılar. Bu "kader" değil torpilin alasıdır.

Branşımızla ve atamalarla ilgili yapılan tüm bu haksız uygulamaları, içimize sindirerek hemen kabulleniyoruz. Kadere inanıyorum ama her olumsuz olaya da kadermiş diyerek kabullenmek doğru değil. Haksız uygulamalara karşı cesaretimizi göstermezsek, haksızlığı yapanlara yardım etmiş oluruz, diye düşünüyorum. Ve her yapılan haksızlıkta tepkimizi hemen göstermeliyiz ki tekrarlanmasın.

saidtr' Alıntı:
bende katılıyorum bi şey çıkmaz çünkü af gelince herkese geldi. Şu an gelmeyen yok ki.....

Yanılıyorsunuz, af geldi de neden herkes istediği yere tayin isteyemiyor. Neden 3 yıl şartının doldurulması gerektiği belirtiliyor. Madem af aftır, o zaman 3 yıl şartı olmadan herkes tayin isteyebilmelidir. Ceza evlerine af gelince önce batıdakiler bir çıksın, sonra doğudakiler mi çıksın deniliyor. Benzetme yanlış olmasın. Hoş, 3 yıl şartı konulmasaydı bile doğudaki kardeş zaten mağdur olacaktı. Çünkü, batıdaki kontenjanda muamma

tevekkül diye bir şey var değilmi ? Biz üzerimize düşeni yapalım hakkımızı arayalım zaten eninde sonunda kaderimizi yaşıcaz. Ama dinde de körü körüne kaderci olmak yok ki... Biri kader dedi diye bunu hemen din afyondur diyen arkadaşlarıda anlamıyorum açıkcası. Nasıl oluyorda dini konularda bir kişinin yorumunu baz alarak beyni uyuşturur diyor... Yazık yaa....

hakkını arayacaksın.görüyoruz avrupayı işte.her konuda kendi hakkını arıyorlar.biz kader deyip bırakıyoruz.asıl yanlış burda.haddini bildirmezsen orda keyfini çatar durur birileri.hakkını ara sonra tevekkül et.

arkadaşlar yürütmeyi durdurma yerine tazminat davası da açabiliyoruz. avukatla konuştum cuma günü ben o yola başvuracam. bu arada yerinde rahat olup doğu görmemiş olanlar için söylüyorum önce gel buralarda çalış sonra da kader de geç. o zaman görelim seni. biz hakkımızı aramazsak kimse hakkımızı aramaz masallarla batıya af doğuya ızdırap devam eder gider.

saidtr' Alıntı:
kardeş
mağdurluğunuzu tam anlayamıyoruz. Sizler öğretmensiniz ve yemin ettiniz göreve başlarken. Bu vatanın her yerinde görev yapacağım diye.
Ve sizi kimse zorla öğretmen yapmadı. Batı da şu an çoğu derse ücretli ve sözleşmeli giriyor ve bazı dersler boş bile geçiyorken bilemiyorum......

Peki... Öyle diyorsun ama. Ben 2006 yılında sırf zorunlu görevi erken bitirmek için doğuya gittim ve zorunlu görevimi bitirdiğim yıl batıdakileri affediverdiler. Sonra Eğiticiyim. Artık Eğiticiler tayin isteyemiyor. Ben orada eşşek gibi zorunlu görevimi yaptım. Ben salak mı oluyorum? Güzel yerde göreve başlamak varken, ailemin yanında şu an evimi arabamı almış olmak varken, rahat rahat işe gitmek gelmek varken kendimi yıprattım. Kışın dışarıya çıkamadığım için o rutubetli ortamda Sinüzit oldum, romatizma oldum. Düzenli beslenemediğim için Miğdemde Reflü var. -40 dereece soğukta pürmüzle açtığım çeşmeden su getirdim evime.
Benden daha kötü durumda arkadaşlar öğretmenlik yapıyor. Yollar kapalı olduğu için atla şehre gelen, sonra yara olan, 2 gün üzerine oturamayan. Dilini konuşan insanı bulamayan. Siz batıda rahat rahat sıcak sınıflarda öğretmenlik yaparken, soba yakan, kar kürüyen. Peki ne için? Beni ileride doğuya göndermesinler erkenden bitirip de hayatıma bir yön vereyim diye.

Peki ne için yaptık? Zorunlu olarak çalıştık, sonra bir af çıktı batıdakilere hediye verildi. Doğudakilere ne verildi?

ayıp beeee

ayıppp kendimizi bu arada gizlemeyelim neysek öyle görünelim (sis....)

kardeş tatışmanın nasıl başladığına bir bak öyle konuş aradan atlama..... :-1:

saidtr' Alıntı:
son cevabım:
akin79 kardeş,

tamam iş netleşti. kardeş dinli (!)(sis....)

Allahın adaleti yok mu diye süşünüyorsunuz. ? Koca cehennemi ne için yaratmış ve yaratacak. dünyanın merkezindeki ateşi yaratan

koca cehennemi de yaratır ve müstehak olanları içine atar..... Bu dünyada gözden kaçtı dediğimiz en ufak bir zulüm dahi ahirette karşılıksız kalmayacaktır..

Bir sineğin bile hakkı hayatını verip gözeten Rabbim hiç insanların hukukunu zayi eder mi? Burada yok hükmündedir ? Demek başka bir yere tehir ediliyor..

Yahu sen kendini ne zannediyorsunda burada hakkının yendiğini mağdur olduğunu düşünen, en kötüsü de bu duyguları yaşayan insanlara, bu olanların onların kaderleri olduğunu, bu duruma itiraz edip haklarını aramalarınında onların kadere inanmadığını gösterip dinsiz olduklarını söyleyebiliyorsun. Sen ne hastalıklı bir insansın. Senin mantığına göre düşündüğümüzde mahkemelerin olmaması lazım. Şeriat mahkemeleri bile var, hırsızlık yapanların hırsızlık yaptıkları ellerini kesiyorlar veya recm diye birşey var. Sen onlardan dahamı müslümansında burda ahkam kesiyorsun. Madem senin dedğin gibi cezalandırılmaları gerekenler öbür dünyada cezalandırılacak neden şeriat mahkemeleri var normal mahkelemeleri zaten takmadığında şeriat mahkemelerini örnek veriyorum. Yani şeriat mahkemelerinde karar verenler onlara başvuranlarda senin gözünde dinsiz çünkü kader bu, adamın kaderinde hırsızlık yapmak var nasıl olsa öbür dünyada cezasını çeker.

bence doğuda görev yapmayan öğretmenlerin batıda çalışmasına izin verilmesin. tam adalet olur.dersane dahil . çünkü ben orada görev yaptım tüm herkez benim çektiğim zorlukları çeksin. sonrada batıdaki küçük illere sonra büyük şehirlere tayin edilsin. sınav bile olabilir.çünkü adamı ! olanlar torpil yaptırabilir. nasıl fikrim sizce???

Forum kuralları 3 ve 4. maddelerini hatırlatıyorum

3. T.C. Anayasasına ya da uluslararası kanunlara, anlaşmalara, tüzüklere aykırı mesajlar Foruma gönderilemez. Ülkemiz bütünlüğünü tehdit edici “Türk, Kürt, Çerkez, Arap, Roman, Çingene, Göçmen, Rus vb…” topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazı, resim vb. içerikli mesajlar göndermek yasaktır.Din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar göndermek yasaktır. Ülkemizi küçük düşürücü her türlü mesaj yasaktır. Bu hassas maddeye uyulmaması durumunda kişi derhal yasaklanır ve gerektiğinde hukuki sorumluluk yerine getirilir.

4. Forum kullanıcılarını yada yönetimini küçük düşürücü davranışlar sergilemek, hakaret etmek yada dolaylı yoldan hakaret içeren mesajlar göndermek, özel mesaj kullanarak huzur bozucu ve kişiyi rahatsız edici mesajlar göndermek kesinlikle yasaktır. Bu kişilerin yönetim tarafından tespit edilmesi, yada rahatsız olan üyenin bildirimesi durumunda ilgili üye hiçbir açıklama yapılmaksızın yasaklanır ve gerektiğinde hukuksal çözüm yolları kullanılır.

sisyphem' Alıntı:
Yazıklarını okuyunca "din insanları uyuşturan bir afyondur" hükmü aklıma geldi. Sanırım ne kasdedildiğini artık daha net anlıyorum.

bu ne demek şimdi.. böyle bi hükümmmü varmış..
konuşurken kelimelerimizi daha özenli seçelim..
bu sözler bu konuda hassas olan arkadaşlarımızı incitebilir...

tsgursoy' Alıntı:
sisyphem' Alıntı:
Yazıklarını okuyunca "din insanları uyuşturan bir afyondur" hükmü aklıma geldi. Sanırım ne kasdedildiğini artık daha net anlıyorum.

bu ne demek şimdi.. böyle bi hükümmmü varmış..
konuşurken kelimelerimizi daha özenli seçelim..
bu sözler bu konuda hassas olan arkadaşlarımızı incitebilir...

Meslekle ilgili bir problemin nerelere geldiğini görüyorsun değilmi saidtr. Provokasyondan başka bişey biliyormusun.

"oh afla artık yerimden kımıldamıyorum rotasyon filan yok ne güzel!!!!!" diyip mağdur olmayan arkadaşlara desteği olmayan
sesi çıkmayan hatta affı hakalrıymış mı gösterenler ve mağdur olanların haklı öfkesini en çektim başkası da çeksin mantığı olarak görenleri bende hiç
anlamıyorum!!!!

Zamanında sözleşmeli öğretmen yoktu ve herkes kadrolu atandı, sonrasında ise sözleşmeli öğretmenlik çıktı. Onları da kpss puanı ile atadılar. Sözleşmeli öğretmenlik olmasa onlar da kadrolu olacaktı. Ama günümüz şartlarında yönetmelik, yasa bunu gerektirdiği için sözleşmeli oldular. Burda da mağduriyet var ama yapılabilecek birşey yok. Af için de aynı şey geçerlidir, günümüz şartları bunu gerektirmiş. 2010 yılında af çıktı denildi ve öncesindekiler için yapacak birşey yok.

Başka bir örnek , daha önce kpss puanı olmadan herkes atanıyodu beni de öyle atasınlar. Ben o kadar sıkıntı çektim kpss ye çalıştım ama atanamıyorum millet 10 sene önce sınava bile girmeden atandı diyenler için de mağdurlar diyebilir miyiz. Diyemeyiz. O zaman şartlar öyleydi şimdi ise böyle.

O yüzden sonradan verilen bir hak kimseyi mağdur etmiyorsa buna yapılabilecek birşey yoktur. Ama söylediğim gibi hemen tayin hakkına birşey diyemem. O mahkemeye verilebilir tabii ki . Bunun da sonuna kadar arkasındayım.

saidtr' Alıntı:

konuyu en baştan beri okudum sen ne yapmaya çalışıyorsun anlamadım..insanlar gergin zaten daha fazla yorum yapma istersen...

Tartışmaya gerek yok arkadaşlar, biz davaları açalım da birşey değişiyor mu, iptal oluyor mu yaşayalım görelim. Zaten mağdur olmuşuz kaybedecek bişeyimiz mi var?

Dava açacak olup da dava sürecini bilen arkadaşlar, dava süreci ile ilgili bilgi verirlerse daha çok kişi dava açar. Mesela: masraf, süre, kolaylıkları, zorlukları v.s.

Sendika yoluyla dava açmaya karar verdim. Sendikalı arkadaşlara da tavsiyem sendikalarını sıkıştırmaları.

Arkadaşlar Bu konu hakkımızı Aramak için açıldı... Bu bizim hakkımız NE OLUR TARTIŞARAK KONUYU KİLİTLETMEYİM....

Teşşekürler

refleto kardeş

kusura bakma. amacım seni teselli etmekti. tabiki mağdur olmuşsunuz, kime göre şark görevini yapmayanlara göre.

Zaten hakkınızı aramayın demedim. Cümlelerim size biraz olsun teselli vermek içindi. Başkaları tarafındnan çarpıtıldı.

Selam ve dua ile...

by_rebel' Alıntı:
Tartışmaya gerek yok arkadaşlar, biz davaları açalım da birşey değişiyor mu, iptal oluyor mu yaşayalım görelim. Zaten mağdur olmuşuz kaybedecek bişeyimiz mi var?

Son noktayı koymuş arkadaşım. Tartışmaya gerek yok.

kaybetmiş oluyorsun light hocam :D bir de büyük ihtimal mahkeme ücretlerini ödersin...çünkü kazandığında yanlış bilmiyorsam MEB e kalıyor

saidtr' Alıntı:

sa id tr gibi insanların hala bu sitede olduğunu görünce eskisi gibi bu siteye girmeyip arada bir bir göz atmanın ne kadar doğru olduğunu gördüm. Bu şahış mağdur olan arkadaşların mağduriyetine resmen bir yeriyle gülüyor hatta hoşuna gitmiş. Bir de nutuk atıyo yok öğretmenlik yemini etmemişmiyiz yok doğuda görev yapıldığını bilmiyomuymuşuz? Mesele o değil zaten ama bu bayın meseleyi anlaması zor görünüyor zaten. Bu de bu modeller yeni çıktı, hak derler hukuk derler allah derler kitap derler ama haksızlığa çanak tutarak allahı da unuturlar. Sanırım bu yeni yasa ona piyango oldu sevincinden üzülenleri hatta ağlayanlara üzüleceğine ateşlerini ölçmeye kalkıyor. Sana tavsiyem istersen en azından zaten mağdur olup üzgün olanlara yorum yapma. Yapma da büyüklük göstermiş ol.Tersini değil.

Arkadaşlar kişiler üzerinde durmayalım bence.
Batıda zorunlu af gelenler, mahkemeye vereceğiz deyince galiba yönetmelik tümden iptal olur diye korkuyorlar. O nedenle işin içine din-iman vs meseleleri sokuyorlar.
Zaten biz zorunlu hizmet affına karşı değiliz, bize tayin hakkı verilmemesine ve yeterince okul açılmamasına karşıyız. mahkemeye de bu sebeplerden vereceğiz....

Ayrıca konuyu dine alet edenleri ve buna binaen dini öcü gibi gösterenleri de kınıyorum..........

Geri