Davutoğlu: Memurlara %17 zam verdik

Kodla Büyü

*Vendetta*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Başbakan Ahmet Davutoğlu 2015 bütçe görüşmelerinde Memur maaşlarındaki yaptıkları artışları değerlendirdi.

Memurların enflasyon karşısında yetersiz maaş artışlarını dile getiren muhalefete Başbakan Ahmet Davutoğlu cevap verdi.

Başbakan Davutoğlu memur maaş hesaplaması hakkında; Yine, memur maaşlarıyla ilgili olarak “2014’te memurlara ek enflasyon farkı verilmedi. Çünkü taban aylığı 1.027 Türk Lirasından 1.205’e çıkartıldı, 178 Türk Lirası arttı, bu yüzde 17 artış demek. Bir seferde maaşı tabanda artırdığımız için zaten enflasyonun çok üzerinde bir destek verdik. Yani buraya gelip memurları, çiftçilerimizi bize dönük olarak son derece tahrik edici sözlerle harekete geçirmeye çalışmanız bir sonuç üretmez…" şeklinde konuşmasında yer verdi.

Kaynak

bu zammı yanlışlıkla başka ülkedeki memurların hesabına mı yansıttılar acaba biz görmedik :|

e pardonda sayın başbakanım;
akademisyene 1000 liraya yakın zam verirken,
hakime savcıya aynı şekilde 1000 lira zam verirken,
milletvekili cumhurbaşkanı ve bakanların maaşlarına zam verirken
memura verilen 127 lira mı %17ye denk geliyomuş...
efendim af buyrunda oturduğunuz koltuktan buralar farklı göründüğü belli...
ben maaşıma zam mam istemiyorum vereceğin zam da senin olsun...
çık sokağa evine ekmek götüren asgari ücretliye bi bak ondan sonra memura zam verdik diye efe efe konuş.yıl 2014 asgari ücret hangi mantıkla 2000 liranın altında olur benim aklım vicdanım mantığım almıyor...

kim miş o babayiğitler bi çıksınlarda görelim memurun hakkını savunan sendika, çıksında söz söylesin başbakana, hakkını arasın 350 bin öğretmenin!!!
Sayın başbakan enflasyon farkını görmüyor heralde...

ben net olarak söyleyeyim:
ekici peynir 1kg tam yağlı - market satış fiyatı yıl 2013: 10~12TL arasında yıl 2014:15~16TL
Mutfak tüpü büyük aygaz:2013 : 72TL 2014: 86TL
Kaşar peynir SEK-Pınar-kg: 2013: 13~14 TL 2014:20-22TL
Bunlar benim aklıma gelen net fiyatlar ve farkında olmadığımız bir çok kalemi göz önüne aldığımızda yıllık enflasyon en az %20 lerde iken verilen zammı büyük bir nimet gibi göstermekte ayrı bir ustalık ne diyim...

Bu işin partiyle martiyle alakası yok arkadaşlar, bizleri layık gördükleri yere benim isyanım . Bizim insanımızın ülkenin yönetimindeki "seçilmiş" kişiler kadar insanca yaşamaya hakkı var

O rakama inanacak matematik bilgisine sahip milyonlarca vatandaş ve on binlerce memur var.

Enflasyon farkını geçtik, bu ay binlerce memur %20 yi de aşıp %27 lik gelir vergisi dilimine girdi. Yılda bir defa maaşa zam gelirken 2 kez düşme oldu. :verymad: Sebebi ise toplu sözleşmede taban maaşa zam gelirken vergi dilimi alt sınır rakamlarının 2013 teki ile aynen alınması.

erdcannet' Alıntı:
e pardonda sayın başbakanım;
akademisyene 1000 liraya yakın zam verirken,
hakime savcıya aynı şekilde 1000 lira zam verirken,
milletvekili cumhurbaşkanı ve bakanların maaşlarına zam verirken
memura verilen 127 lira mı %17ye denk geliyomuş...
efendim af buyrunda oturduğunuz koltuktan buralar farklı göründüğü belli...
ben maaşıma zam mam istemiyorum vereceğin zam da senin olsun...
çık sokağa evine ekmek götüren asgari ücretliye bi bak ondan sonra memura zam verdik diye efe efe konuş.yıl 2014 asgari ücret hangi mantıkla 2000 liranın altında olur benim aklım vicdanım mantığım almıyor...

kim miş o babayiğitler bi çıksınlarda görelim memurun hakkını savunan sendika, çıksında söz söylesin başbakana, hakkını arasın 350 bin öğretmenin!!!
Sayın başbakan enflasyon farkını görmüyor heralde...

ben net olarak söyleyeyim:
ekici peynir 1kg tam yağlı - market satış fiyatı yıl 2013: 10~12TL arasında yıl 2014:15~16TL
Mutfak tüpü büyük aygaz:2013 : 72TL 2014: 86TL
Kaşar peynir SEK-Pınar-kg: 2013: 13~14 TL 2014:20-22TL
Bunlar benim aklıma gelen net fiyatlar ve farkında olmadığımız bir çok kalemi göz önüne aldığımızda yıllık enflasyon en az %20 lerde iken verilen zammı büyük bir nimet gibi göstermekte ayrı bir ustalık ne diyim...

Bu işin partiyle martiyle alakası yok arkadaşlar, bizleri layık gördükleri yere benim isyanım . Bizim insanımızın ülkenin yönetimindeki "seçilmiş" kişiler kadar insanca yaşamaya hakkı var

Hocam alkışlıyorum. :alkis: :alkis:

Bir de ekleme yapmak istiyorum:

Malum sendikaya destek devam ettiği sürece halimiz bundan iyi olamaz.

Ekli dosyalar

• 10868291_786918844706564_9074724337547105564_n.jpg
    10868291_786918844706564_9074724337547105564_n.jpg
    22.6 KB · Görüntüleme: 1,447
Bizim camiaya herşey müstehak. Ben öğretmenler kadar birlikte hareket edemeyen bir topluluk görmedim.

Bu ülkede her şey normal arkadaş.
Başbakan müjde diye 15000 öğretmen atamasını duyuruyor. Utanmaları gerekeni müjde olarak veriyor, yazık.

Ben zam filan istemiyorum bu hükümetten.
Saraylar yapsınlar benim için yeterli.
Neticede büyük görünmemiz lazım.

ne diyeyim bu kadar ruhsuz, garip, ne yaptığını bilmeyen, hiç bir şeye tepki vermeyen bir gruba çok bile.özellikle biz öğretmenlere...

Ne yazsam ne yazsam diye düşünüp durdum, yazacağım her şeyin yüklemi argo oluyor :x iyisi mi ağzımı hiç açmayayım.

Bende diyorum niye bu maaş hiç bitmiyor... %17 bu boru mu...

Gören, Bilen, Duyan Allah VAR!

Herkes serzeniste ama nedense bu Memnun Sen hala bizi temsil ediyor Arkadaşlar lütfen artık bu gidişe bir dur deyin Mayıs ayında tekrar yetkili sendika belirlenecekmis lütfen Bu Bir Sen lilere destek vererek Memuru masa da sattirmayalim. Kendimizin Türk Eğitim Sene üye olması yetmez diğerlerinede anlatmalıyız bu meseleyi...

Türk Eğitim Sen dedim ama diğer sendikalarda var ama sayı olarak en yakın sendika diğer sendika üyelerininse bir kaç adaylığında olsa desteklemesi lazım

Bu tarz konulara yazmak istemiyorum ama içim içimi yiyor.
2015 te kim yapacak zam pazarlığını sizce?
Hala aynı kişiler yapacaksa pazarlığı yüzde 17 çok aldık, bu sefer fazla üstlerine gitmeyelim yüzde 10 (onlara göre) bize göre yüzde 1 alalım derler. Hatta ve hatta enflasyon fazla çıkacağı için birde madde koyarlar ki millet fark falan istemesin.

Özet: Yüzde 17lik :p zamma rağmen hala birşeyler değişmediyse kusura bakmayın yüzde 17 :p yi haketmiyoruz demektir.

bu hesaba göre MİLLETVEKİLLERİ ? SAYIN BAŞBAKANIM

BU KELİME DE HİÇ gitmiyo sana ya

HİTLER’in sağ kolu, ölünceye kadar yanında kalan ve düşmanları tarafından dahi dünyanın gelmiş geçmiş en büyük propaganda dehası sayılan Dr. Goebbels’in kuramlarından bazıları...

İnsanların beyin tembelliğine dayanarak hareket edin...
Yalan söyleyin, mutlaka inanan çıkacaktır.
Bir söylemi sürekli tekrarlarsanız, halk o söylemin nereden geldiğini unutur ve kendi fikri gibi benimser.
Söylediğiniz yalan ne kadar büyük olursa o kadar etkili olur.
Halk büyük yalanlara, küçük yalanlara göre daha çabuk inanır.
Hatalı olduğunuzu ya da yanlış yaptığınızı asla kabul etmeyin.
Asla kabahat ve suç üstlenmeyin.
Kendinizi savunmak yerine karşınızdakileri sürekli savunmada bırakın.
Sadece bir rakibinize odaklanın ve kötü giden her şeyin suçunu onun üzerine yıkın.

Önemli olan aydınlar değil kitlelerdir. Çünkü onları kandırmak kolaydır.

Sanki bunların aynısını yapan biri var gibi Türkiye’de...
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25806281.asp

chch' Alıntı:
Bende net %13 lük artış var geçen yılın aynı ayına göre.
kasım 2013 2110
kasım 2014 2380
hocam ek ödemeyi saymanız mantıksız.o 2 yıl önce almamız gereken paraydı zaten.hala savunmak adına yazmıyorsunuzdur inşallah...

Finlandiya başbakanından açıklama:
-Davutoğlunun bahsettiği zam bizim memurlara yatmış, müteşekkiriz... :++:

chch' Alıntı:
eemree' Alıntı:
chch' Alıntı:
kasım 2013 2110
kasım 2014 2380

troll gelmiş yine
hocam hatanız var %13 değil
%130 zam var aslında

Ben olanı yazdım adam troll yazmış, bu hükümet sizin gibilere çok bile veriyor, maaş 5000 TL olsa siz yine bir şeyler bulursunuz, o yüzden kervan yürüyor.
:D yürütün kervanı

chch' Alıntı:
kasım 2013 2110
kasım 2014 2380
hocam bu nasıl iş anlamadım tam 270 TL fark var.sen dalgamı geçiyorsun birilerini zam geldide benimmi haberim yok 2014 kasım 7/1 iyim 2151 TL yatmış rapor yada herhangi bir şey de yok

Geri