Debriyaj baskı balata değişimi işçilik ücreti

Kodla Büyü

sisss

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar arabamın debriyaj baskı ve balatasının değişmesi gerekiyor. Orjinal parçasını internetten aldım. Sadece takmak için 200 tl istediler hemde tanıdık, ben bakalım dedim başka yerlere soracağım. En son bu değişimi yapan arkadaş varsa kaç lira işçilik verdiğini söyleyebilir mi?

otomobil-klubu-f177/debriyaj-balatasi-siyirmis-t110803.html

Hocam ben daha geçen hafta değiştirdim.. Başta servis 500 tl işçilik, toplamda 1500 masraf çıkardı.. sonra müşteri hizmetleri felan derken 500 e düşürdüler.. 200 de çekici ücreti 700 lira ödedim..

Sanayide soruşturdum birazz. 300 parça için istediler genelde. (internette daha uygun, siz iyi yapmışsınız), 150 ila 200 arasında da işçilik istediler..
İşçiliğin fazla olmasının nedeni de; şanzımanın sökülmesinden dolayı..

Size verilen fiyat çok değil.. 150 için israrcı olun yaparsanız o bile iyi..

SHİFT+DEL' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/otomobil-klubu-f177/debriyaj-balatasi-siyirmis-t110803.html

Hocam ben daha geçen hafta değiştirdim.. Başta servis 500 tl işçilik, toplamda 1500 masraf çıkardı.. sonra müşteri hizmetleri felan derken 500 e düşürdüler.. 200 de çekici ücreti 700 lira ödedim..

Sanayide soruşturdum birazz. 300 parça için istediler genelde. (internette daha uygun, siz iyi yapmışsınız), 150 ila 200 arasında da işçilik istediler..
İşçiliğin fazla olmasının nedeni de; şanzımanın sökülmesinden dolayı..

Size verilen fiyat çok değil.. 150 için israrcı olun yaparsanız o bile iyi..
hocam bende biliyorum iş biraz uzun ama 100 liraya halledilir diyordum.

İşçiliğin sabit bir fiyatı olmaz tanıdık 200 isterse sen 150 vereyim diyeceksin hocam 1 saat sürmüyor sonuçta

bugün aldım parçayı bi ustaya dedim 100 e takıyon mu diye. tamam dedi taktı on numara oldu. Tanıdık manıdık hikaye oldu :)

sisss' Alıntı:
bugün aldım parçayı bi ustaya dedim 100 e takıyon mu diye. tamam dedi taktı on numara oldu. Tanıdık manıdık hikaye oldu :)
la

Hayırlı olsun hocam.. ELinde parçayla gitmen adama laf bırakmamış.. biliyorki o yapamam dese başkasına gidip yaptıracaksın. Toplam 300 e mi denk geldi hocam...

Debriyaj balatasını değişmesem ne olur? Beni yolda bırakır mı? Sadece yakıtı mı arttırır?

SHİFT+DEL' Alıntı:
sisss' Alıntı:
la

Hayırlı olsun hocam.. ELinde parçayla gitmen adama laf bırakmamış.. biliyorki o yapamam dese başkasına gidip yaptıracaksın. Toplam 300 e mi denk geldi hocam...
evet hocam orijinal parçayı 200e aldım 100 de işçilik 300e geldi. Parçayı yerli malı alsaydım 100 liraydı orjinali aldım.

hugo4545' Alıntı:
Debriyaj balatasını değişmesem ne olur? Beni yolda bırakır mı? Sadece yakıtı mı arttırır?
Hocam balata tam sıyırırsa araba sürekli boşta olacağı için çekici ile götürmek zorunda kalırsınız.

iyi bir araba tamircisi olmayı hep istemişimdir.ustalık iyi ise kazançları da çok iyi.

tam yola cıkacakken oldu ve bulunuduğum yerde orjinal parça yok yolda sıkıntı yaratır mı acaba memlekette yaptırsam

hocam 200 tl çok uygun fiyat kesinlikle düşünme .baskı balata için ciddi işcilik var kolay bişey değil ....

dün götürdüm arabayı, başta işçilik 200 dedi 150'ye indi. 200 de baskı balata tutar dedi.

Parca bizden olunca 100 liraya kartal, maltepe,pendik, tuzla civari degistiren olsa bende hic uğrasmazdim verirdim. Sanirim o paraya değiştiren olmaz. Bayramda kendim degistiririm bende.Degistirirsem video yayinlarim. Gerçi bende her tur alet takimi var. Video yayinlasamda alet iş görür el övünür.

e-konferans' Alıntı:
Parca bizden olunca 100 liraya kartal, maltepe,pendik, tuzla civari degistiren olsa bende hic uğrasmazdim verirdim. Sanirim o paraya değiştiren olmaz. Bayramda kendim degistiririm bende.Degistirirsem video yayinlarim. Gerçi bende her tur alet takimi var. Video yayinlasamda alet iş görür el övünür.

Şanzımanı indirdim bugün. Valeo marka debriyaj seti aldım. Yarına toplayacam. İnternette döküman ve bir yığın video var. İzleyerek öğrenip takbik ettim. Sonuç başalı oldu diyebilirim. Hep şanzımanı indirmek istemişimdir. Bugün nasip oldu. Parasından ziyade bu iş hastalık diyebilirim. Hayırlısı bakalım.

Geri