Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Deneme Amaçlı iota Aldım

Konu, 'Global Siteler (Facebook,Twitter,Youtube vs.)' kısmında herotürk tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. AKom

AKom Seçkin Üye Seçkin Üye

Binance den altcoin almak için türk paribu, btcturk gibi sitelere uye olmak gerekiyor. Onlarda evrak istemeyen onerebilceginiz site var mi ?

2. herotürk

herotürk Seçkin Üye Seçkin Üye

paribu dışında koineks incelemenizi öneririm.

3. yeniceli2001

yeniceli2001 Aktif Üye

Arkadaşlar, ben de ripple almak istiyorum.
    binance üyeliğim ile Paribu üyeliğimin aktif olmasını bekliyorum.
    Ama devamında nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum,
    1-Paribu'dan kredi kartıla mı btc alacağım/ btc yerine eth alabiliyor muyum?
    2-Diyelim paribudan aldık nasıl binance'ye transfer edeceğim,
    3-binance'ye transfer ettik nasıl ripple ile alacağım
    4-Diyelim kar ettik, satmak istediğimde banka hesabıma nasıl geri bunları yollayacağım?
    5-Siteler mecburi komisyon kesecekler, ne yapmamı önerirsiniz?

4. Tus

Tus Seçkin Üye Seçkin Üye

1) Paribudan havale ya da eft ile btc alabilirsiniz hocam. ETH alınmıyordu en son. Btc yerine Eth almak transfer ücretini düşürecektir. Mantıklı hareket.
    2) Paribuda BTC'niz olduğunu varsayalım, Binance'de funds kısmından BTC karşısındaki deposite tıklayacaksınız ve deposit adresinizi kopyalayacaksınız.
    3) Paribuda duran BTC'nizi BTC Çekme işlemi ile, binancedan aldığınız adresi kullanarak çekeceksiniz. İşlem sürecini ve açıklamalarını Paribu'da gayet net ve güzel anlatmış takip edebilirsiniz. 0.005 sanırım bir komisyonla BTC transferiniz Paribu-->Binance yapılmış olacak. (İşlem biraz sürebiliyor)
    4) Binancede BTC'nizi hesabınızda gördükten sonra, market kısmında BTC başlığına tıklayıp Ripple'ı kısaltması (XRP) bulup, o ekrandan BTC karşılığında Ripple alacaksınız.
    5) Satmak istediğinizde Ripplelarınızı satıp BTC'ye döneceksiniz. BTC'ye döndükten sonra BTC'nizi Binance'den withdrawal ile Paribuya çekeceksiniz. Bu kez Paribu'dan BTC Yükleme adresinizi, Binance'de withdrawal kısmına gireceksiniz. İşlem tamamlandıktan sonra BTC'ler paribuya geçmiş olacak. O an BTC Satış fiyatı neyse Paribuda btcleri satıp tlye dönüp tlyi banka hesabınıza alabilirsiniz.
    Bunu yazmak biraz yorucu oldu. Eksik kalan ya da aklınıza yatmayan yerde yardımcı olabilirim.
    • Fakat çok dikkatli olmanız gereken husus, Deposit (Para Yatırma), Withdraw (Para Çekme) işlemleri yaparken BTC Adreslerinizi yanlış girmeyin yoksa güzelim coinler buhar olabilir :)
    Adetten olmuş Binance borsasına üye olmak istiyorsanız referansımla üye olursanız sevinirim.
    https://www.binance.com/?ref=11780791

yeniceli2001 bunu beğendi.
  5. sesumut

sesumut Süper Üye Süper Üye

Hocam epey detaylı anlatmış Bilmeyenler için güzel bir başlangıç olmuş. Bu arada bende ufak bir başlangıç yaptım. iota, ripple ve tron aldım ve bir süre (ne kadar zaman bekleriz bilmiyorum :)) unutmayı planlıyorum.

6. sesumut

sesumut Süper Üye Süper Üye

7. tomreader2010

tomreader2010 Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Hocam bu kadar bilgi ile herşey yapılabilir yada ben titizim bu konularda galiba

8. 0nursah

0nursah Seçkin Üye Seçkin Üye

Şu yeni çıkacak olup kayıt olana hediye veren coinlerin sitesine kayıt olmakta fayda var bence. bazıları dalavere olabilir belki ama kaybedecek bir şey yok. şansımızı deneyelim belki birgün öylesine kayıt olmuştum patladı gitti deriz :D Bu tarz ne idüğü belirsiz sitelere kayıt olurken her zaman kullandığınız şifreleri kullanmamaya önem verin.
    https://www.hoqu.io/?ref_id=1ccc0ad70725fbdef023f6c431881114

9. mehmetdiyebiri

mehmetdiyebiri Site Gezgini

strat, game, sys

takibimde ve şu an yatırım yaptıklarım

10. yeniceli2001

yeniceli2001 Aktif Üye

değerli hocam üşenmeyip teferruatlı yazdığın için teşekkürler

11. herotürk

herotürk Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar 15 gün sonra 4000tl kredi çekip denemek istiyorum şansımı. An itibari ile 500tl yatırımı 1000tl yapmış bulunmaktayım(500tl kar) 3 aşağı 5 yukarı oynayabilir.

Eğer bilgilerini vermek istemeyenler ise komisyon karşılığında normal satıcılardan alabilirler.

12. mayhem

mayhem Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben güvenli olduğunu düşünüyorum hocam. Fakat herhangi bir yasal sorumluluklarıda yok diye biliyorum. Çünkü şuan için uzak durun demekten başka birşey demediler ama elbet birgün tanımak zorunda kalacaklar ve vergisinide alırlar :)
    Ben koineks kullandım ilk girişte diğerlerini bilmiyorum. Koinekste doğrulama kimliğin fotosunu felan yüklemek gerekiyor. Binance de 2 BTC ye kadar doğrulama yok.
    Bu piyasaya girmek için mecbur artık

13. 0nursah

Hocam ben de 291$ ımı al sat yaparak an itibariyle 476$ yaptım ama bu tür işlere kredi ile girilmesini çok sağlıklı bulmuyorum. Tabi ki karar sizin ama kredi çekerek kripto para alma konusunu bence tekrar gözden geçirin.
    Bu işle ilgilenecek olan arkadaşlara naçizane tavsiyem şu borsadan değeri az coinler almaları. 0,002 dolar değerindeki coinden 5 dolarlık alıp 0,006 dolardan satış emri veriyorum, bir bakıyorum üç beş gün sonra 5 dolar olmuş 15 dolar. Arkadaşlar söylediklerim tavsiye niteliğindedir, yatırım tavsiyesi değildir.

14. tomreader2010

binance den alsak hocam satarken belge isterlermi

15. tomreader2010

hocam ne alabiliriz örneğin ve iota direk alabiliyormuyuz nasıl kullanılıyor biraz bilgi verirmisiniz
    anladığım kadarıyla önce bir siteden bitcoin almak alt coinlere geçmek için

Son düzenleme: 4 Ocak 2018
  16. 0nursah

şahsen büyük umutlarla iota almıştım ben ama bir türlü isteneni veremedi iota. 7.5 adet bırakıp gerisini sattım ben. ileride değerleneceği söylenen coinlerden birisi olarak gösteriliyor bir miktar alabilirsiniz. ripple, tron, stellar lumens bunlardan biraz alıp dokunmamak lazım, gerçek anlamda gelecek vaat ediyorlar bence. onun dışında ben düşük değerli coinlerden(çoğunun adını bile bilmem) üçe alıp beşe satış emri veriyorum. iota almak için yabancı borsaları kullanmanız gerekiyor, tavsiyem işlem hacmi ve kullanım kolaylığı bakımından binance. benim yorumlarım tavsiye niteliğindedir, konuya tam hakim olabilmek için youtube dan altcoin nedir nasıl alınır tarzı anlatım videolarından izleyebilirsiniz

17. tomreader2010

Hocam paribudan 500 tl limit icin kimlik dogrulamasu istememekte peki parayi cekerke durum nedir

18. 0nursah

çekerken de istemiyor. ben vaktiyle 276 tl çektim 3 tl ücret aldı sadece

19. tomreader2010

hocam birde son sorum referans no ile üye yaparsak bize ne faydası oluyor

20. 0nursah

Hocam referansınla gelenler alım satım yaptıkça sana komisyon veriyor ama ciddi miktarlarda alım olması gerekli sanırım. Benim referansımla resimde gördüğün gibi 6 kişi üye olmuş, herhangi bir getirisi yok bana :)

Ekli Dosyalar:

• 10.png
      10.png
      Boyut:
      285,1 KB
      Okunma:
      23
    tomreader2010 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal