Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-kılavuzu:

Kodla Büyü
karamsarlığa gerek yok.idareciyim 5 ve 6 larda seçecem.milli eğitim karşı çıkarsa öğrenci taleplerini koz olarak kullanacam.idareniz sorun çıkarırsa öğrenci taleplerini göz önüne alın diyin

Ben sisteme kursu ekledim her öğrenci ayrı ayrı 3 dersten kurs alabiliyor .. kurs rahat açılır ...

karinca_52' Alıntı:
Ben sisteme kursu ekledim her öğrenci ayrı ayrı 3 dersten kurs alabiliyor .. kurs rahat açılır ...

Hocam sizin okul kurs merkezimi? dersler sistemden mi giriliyor. Bizim müdürün bir şeyden haberi yok, 5-6 larda sadece 3 dersten açılacak dedi, oda fen-matematik ve ingilizce falan diyor. O kadar anlattım anlamıyor, 5 ve 6 larda bütün dersler sisteme tanımlanır, öğrenci istediği 3 taneyi seçer diyorum yok diyor :) sizde nedir durum?

ben idareciyim hocam bizde çeşitli sınıf seviyelerinde tüm dersleri sisteme ekledik bilişimi 5. ve 6. sınıflarda seçtik

ofkar' Alıntı:
ben idareciyim hocam bizde çeşitli sınıf seviyelerinde tüm dersleri sisteme ekledik bilişimi 5. ve 6. sınıflarda seçtik

Hocam okulunuz kurs merkezimi? Bizim okul kurs merkezi değilmiş, müdürün sistemden haberi yok, kurs merkezi olmayan okullarda sistemden giriş yapıyor mu?

kurtay' Alıntı:
ofkar' Alıntı:

Hocam okulunuz kurs merkezimi? Bizim okul kurs merkezi değilmiş, müdürün sistemden haberi yok, kurs merkezi olmayan okullarda sistemden giriş yapıyor mu?

evet hocam okulumuz kurs merkezi ve isteyen okul kurs merkezi olmak için sisteme giriş yaparak dersleri belirleyebilir

Hocalarım benim anlamadığım öğrenci başvurusu olmadan hangi dersten kaç saat açılacağı nasıl sisteme işlenecek?

kurtay' Alıntı:
ofkar' Alıntı:

Kurs merkezi olabilmesi için en az 6 dersten kurs açılmalıdır. Kurs merkezi olup olmadığını henüz bilemezsiniz.Ben 50 tane ders tanımladım.Daha öğretmen ve öğrenci başvuruları var. Ancak onlardan sonra hangi kursların açılacağı belli olur. 6 veya daha fazla dersten açılırsa sizin okulunuzda kurs merkezi olur.

compteach06' Alıntı:
kurtay' Alıntı:
ofkar' Alıntı:

Kurs merkezi olabilmesi için en az 6 dersten kurs açılmalıdır. Kurs merkezi olup olmadığını henüz bilemezsiniz.Ben 50 tane ders tanımladım.Daha öğretmen ve öğrenci başvuruları var. Ancak onlardan sonra hangi kursların açılacağı belli olur. 6 veya daha fazla dersten açılırsa sizin okulunuzda kurs merkezi olur.

Sayın hocam kaç saat tanımlayacaz mudur bana soruyor bende pek anlamadım. Örneğin 5. Sınıf Din Kült. 2,4,5,6 saat seçilebiliyor neye göre saati yazıcaz

5-6-7. sınıflarda en fazla 3 farklı dersten en fazla 12 saat, 8. sınıflarda en fazla 6 dersten en fazla 18 saat ders seçilebilir.

Hocam ben 50 tane ders seçtim :lol: Sonuçta şu an bunun bir önemi yok. Mesela Din K. 2 saat , fen 2 saat, matematik 2 ve 4 seçtim.Liseler içinse aynı şekilde kimya,fizik,biyoloji hepsinden ikişer saat seçtim. Genelde 7,8,11,12. sınıflar için seçimler yaptım. Başka yapacak bişey gelmedi aklıma. Piyasada öğretmende yok.

Bizim okulda mudur benim dersi ne yapar ne eder sectirmeyecek. Acaba benim mebbisten yaptığım başvuru sadece benim okulun için mi yoksa bütün ilçe için mi.Okulumda benim dersten acilmazsa başka okuldaki bilişim kursuna gidebilir miyim

realforever' Alıntı:
Bizim okulda mudur benim dersi ne yapar ne eder sectirmeyecek. Acaba benim mebbisten yaptığım başvuru sadece benim okulun için mi yoksa bütün ilçe için mi.Okulumda benim dersten acilmazsa başka okuldaki bilişim kursuna gidebilir miyim[/quote?
İlçe komisyonu isterse size başka okulda kurs açtırabilir. Siz sistemden başvuru yapın ve Komisyonu ikna edin

erkantuzcu' Alıntı:
delphe01' Alıntı:
6 saat nerede yazıyor hocam.kaynak olarak elimizzde kalsın

Kılavuzda 1.19 maddesi;

"8. sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 dersten 18 saate kadar.."
o madde de farklı şey yazıyor.bir dersten 6 saat verilir diye bişey yok.
5-6-7 sınıflara haftada en fazla12 saaat(3 ders) denildiğine göre 4 saat te verilebilir.6saat diye bişey yok şimdi okdum

bugün kurs merkezlerini ders girmesi için son gün eğer bugün bilişim dersine sisteme ekletmezseniz açamazsınız

çoğu müdür zaten kabul etmeyecek

biz dersimiz icin kac saatlik kurs acabiliyoruz.

ben 5 lerden bir sinif 6 lardan birer sinif olusturayim diyorum. bunlara 4 er saatlik kurs olusturayim. ama onay alir mi? sonucta derimiz 2 saat.

radicalbrain' Alıntı:
biz dersimiz icin kac saatlik kurs acabiliyoruz.

ben 5 lerden bir sinif 6 lardan birer sinif olusturayim diyorum. bunlara 4 er saatlik kurs olusturayim. ama onay alir mi? sonucta derimiz 2 saat.
Ders saati ile ilgili bi aciklama göremedim..
Bende 5 ler e. 6 saat
6 kar a. 6 saat dusunuyorum

bizim müdür dün toplantıdan geldi bu kurslarla alakalı olarak aylık karşılığı ders görevini doldurmayanlara kurs görevi talebi bulunduğunda bu kurs kapsamında yapılan derslerin aylık karşılığı göreve sayılacağını söyledi böyle bir şey olabilri mi

1.Müdür yardımcısı da kendi branşında kurs açabilecek mi?( hafta içi 15:30 - 17:00 ve haftasonu) ve ücretini alabilecek mi?
2.hafta içi 17:00 e kadar (mesai saatine kadar) süren kurslarda müdür yardımcısına kurs sorumlusu olduğu için 2 saat ücret ödenmiyor ama haftasonu 2 saat ücret ödeniyor. demem o ki müdür yardımcısı hafta sonu hem kurs verip ücretini ve nöbet ücretini alabilir mi?

Geri