diğer öğretmenlerin notlarını ve yöneltmelerini giriyormusunuz

Kodla Büyü
Geçen yıl ben, görevim olmadığı halde iki tane sınıf öğretmeninin sene başından sene sonuna kadar bilgisayar dersine girdim.Sene sonunda bir konuyu bahane ederek bana düşman kesildiler.Şimdi benimle konuşmazlar.Neyinize gerek giren girer girmeyen girmez.Bazıları köprüden geçene kadar selam duruyor.Kendileri girsin.İşiniz mi yok.

Ben kesinlikle girmiyorum. çünkü geçen sene bizim okulun öğretmenlerine genel bilgisayar kursu açayım dedim. hepsi sertifikalarının olduğunu söyledi ve istemediler. ve bazılarıda uzman öğretmen :!: olduklarını söylediler. o günden sonra bilgisayarla ilgili hiçbir soruyu cevaplamadım uzman öğretmenler varken bana düşmez diyorum. şimdi çok rahatım...
öğrencilerim beni, ben öğrencilerimi çok seviyorum gerisi önemli değil.

Ben bu yüzden öğretmenin biriyle kötü bile oldum.
Bana sen bu notları girmek zorundasın dedi.
Bende girmiyorum git kime şikayet edersen et dedim.
tabii hemen müdüre gitti. neyse ki müdür bana hiç bişiy demedi.

bizim harcayacağımız boş bir dakikamız bile yoktur.
O yüzden her kes kendi işini yapsın diyorum...

suleyyyman' Alıntı:
Ben bu yüzden öğretmenin biriyle kötü bile oldum.
Bana sen bu notları girmek zorundasın dedi.
Bende girmiyorum git kime şikayet edersen et dedim.
tabii hemen müdüre gitti. neyse ki müdür bana hiç bişiy demedi.

bizim harcayacağımız boş bir dakikamız bile yoktur.
O yüzden her kes kendi işini yapsın diyorum...
"neyseki müdür bana hiç bişiy demedi" demişsiniz de,

dese de bişey farketmez bence...

isterse feriştahı gelsin, ben elalemin notlarını girmem, istifa ederim yine girmem, mesleğimin branşımın gururudur bu,

Hokuspokus .

Evet haklısınız kim gelirse gelsin değişmemeli.
ama nedense bugüne kadar müdüre hiç itiraz edemedim belki de sevgiden kaynaklanıyor.
bide ilk senem ..

evet orası da doğru, okullarda psikolojik baskı had safhada, bu yüzden de mesele sizin basiretsizliğiniz değil onların suçudur.. hele bizim branş biraz daha tecrübe kazansın da öyle işler yoluna girecek sanırım :)

bilgisayar veriyorum. nasıl yapacaklarını da gösteriyorum. hatta tab tuşunu bile bilmiyorlardı. özellikle yöneltmelerde çok yardımcı oluyor. balık tutmayı gösteririm ama başkası için tutmam.

hokuspokus2 hocamın da dediği gibi psikolojik baskı oluşuyor..ilk başta kırmayayım diyoruz sonra iş tamammen bizim üzerimize yıkılıyor..ilk yıl çok çok çektim ben bu durumdan.bir gün saygı duyduğum öğretmen arkadaşlardan biri böyle yapmam gerektiği konusunda uyardı.ilk başta kulak asmadım söylediklerine ama zamanla sözüne geldim.Özellikle yeni başlayan arkadaşlar lütfen kendinizi ezdirmeyin...

Geri