Dikkat McDonalds ve BurgerKing İnsan - At Eti Kullanıyor

Kodla Büyü

KingSkrupellos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba bu haberin önemli olduğunu düşündüğüm paylaşmak istedim. Biliyorum konu yanlış yerde ama koyacak yer bulamadım. Şimdiden kusura bakmayın ama gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum ve kopyala yapıştır yapıp kaynaklarını belirticem lütfen okuyun. Türk vatandaşlarının tepkileri ve Avrupalıların Amerikalıların Asyalıların yapmış olduğu rezillikleri gözler önüne seriyor. Ben şahsen hiçbir zaman McDonalds ve Burgerking almadım bizimkilerede aldırmadım, kesinlikle satın almayın sizlerin ikna olmanız için buraya her türlü döküman kaynak koyacam. Adamlar domuz, at, eşşek hangi hayvan dekkelirse hayvanları olduğu gibi herşeyiyle birlikte doğrama makinesine atıyorlar. Aman dikkat diyorum hocalarım. Allah belalarını versin, kendi yaptıklarıyla ölsünler, kimseye zararları dokunamasın vahiş şerefsizler :(

Londro'da İnsan Eti Satışı

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=EGFwWiV4MnU

McDonald Kesimhanesi

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=5aO6STM7ntk

BurgerKing At Eti Kullanımı

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=dpfdrJ8Lwvg

04 Şubat 2013 - Geçtiğimiz gün kız kıza alışverişe çıktık. Gez babam gez.. onu beğenme, bunu beğenme.. bu pahallı bu çok kısa bu salaş şu dar derken yine yeniden hiçbirşey satın alamadık.

E, tabi bu alışveriş her ne kadar almamakla ve vermemekle geçse de yürümekten yorulmuş ve acıkmışız. Karnımızdan gurul gurul sesler geliyor. Dedik, ne yesek? Cancanlı renkleriyle iki mağaza yan yana bize göz kırpıyordu. Biri Mc Donald’s diğeri ise Burger King. Arkadaş öyle köfte resimleri, öyle hamburger resimleri yapıştırmışlar ki camın dışında o köfteler mi bizi ısırmaya geliyor biz mi resimlere ısırmaya çalışacağız kestiremedim.

Bu akıl karışıklığı esnasında “geriye döndüm”. Tam olarak bu Gavur dükkanlarının karşı kaldırımına: Kır Pidecisi’ne. Cancanlı cafcaflı bir dükkan değildi tabi ki. ama bizden di. Arkadaşım da ben de Nevşehirli olmadığımız halde hiç yabancılık çekmeden mideye indirdik pidelerimizi.

Ateş bizi çağırıyordu, göz kırpıyor türlü cilveler yapıyordu yinede girmedik Burger King’e, diye konuştuk. Arkadaşım geçtiğimiz yıllarda Mc Donalds’ın yüzbinlerce bozuk köfteyi iade veya imha etmediğini muhtemelen müşterilerine yedirdiğini söyledi. Burger King’de olmaz öyle bir şey, derken akıllı telefonumuzdan bir twitter haberi okuduk: “Burger King at eti kullandığını itiraf etti!”

Neremize bizim gidip gâvurların yemeklerini yemek. Üstelik abdestli bile yapmıyorlardır ki şu an söylediğim bu saçma söze kendim kahkaha atıyorum. Ne saçma bir insanım ben! Ama Türkiye’deki şubeleri vergilerini ülkemize veriyorlar, ortaklıklar Milli Sermaye falan.. Lütfen adamların günahına girmeyelim, gıybet etmeyelim, insan eti yemeyelim.. Ne de saçma saçmaladım yine!

Bu ecnebi köfteciler daha önce mezbahalarında kesim adına hayvan katliamı yapmalarıyla çok defa gündeme gelmemişler miydi? Domuz etiyle, at etiyle, araya karışan fare ve sıçanla da çok defa haber oldular.

Ama biz işte 4-5 kişi, Kır Pidecisinde oturuyoruz. Karşı dükkanlardaki gavur köftecilerine ise giren-çıkan müşterinin haddi hesabı yok. Sanki içeride her gelene çeyrek altın dağıtıyorlar.

O değil de bir gün gazetelere “insan eti”yle düşse bu gavur köfteciler… Müşterilerini geri kazanmak için sahiden de “çeyrek altın” dağıtacak duruma gelmezler. Çünkü bu “gavur bağımlısı” müşteriler onlara yine de sadık kalırlar.

Kod:
http://www.pufterem.com/2013/02/04/burger-king-at-eti-kullandigini-kabul-etti/

McDonald’s et fabrikasında insan eti bulundu. Zaten güzel bir hikayesi olmayan McDonald’s fast food restoranları kullandıkları kuşkulu malzemelerle bilinse de, bu durum listede başı çekiyor.Yakınlarda rahatsızsız edici itiraf kayıtlarıyla ilgili bir rapor sunmuştuk, bu ses kayıtlarında itirafçı McDonald’s’ın solucan etini dolgu olarak kullanması üzerine,sığır eti hamburgerlerinin tamamında dolgu malzemesi olarak insan eti kullandığını ileri sürdü.İddalara göre, adli müfettişler Oklahoma City’deki McDonald’s et fabrikasının soğutucularında insan ve at eti bulmuşlar.Aynı zamanda bir kaç dağıtım aracında da insan etine rastlanmış.Bir kaç rapora göre de adli müfettişlerin araştırmaları sonucu, ülkedeki farbrika ve restoranların %90 ında insaneti , %65 in de at eti bulunduğu ortaya çıkarıldı.

FBI ajanı Lloyd Harrison, Huzler muhabirlerine ”en kötüsü de bu sadece insan eti değil, çocuk eti.Bulunan parçalar yetişkin bir insan bedeninin olamacayak kadar küçükler.Bu gerçekten korkunç” diye konuştu.Harrison, adli testlerin devam ettiğini söyledi.
Yamyamlık bundan binlerce yıl önceydi ve günümüzde hala görülüyor. 2013 te Kuzey Koreli bir adam çocuklarını yemek için öldürdüğünden idam edilmişti. Bugün hala bazı kabilelerde insan eti yemek bir kültürel aktivite olarak görülüyor. Amerika’da da Jeffrey Dahmer ve Albert Fish gibi insan eti yemeyi takıntı haline getirmiş insanlar var. Bizler onları şizorfen ya da akıl hastası olarak tanımlıyoruz.Böyle şeylerin olduğunu inkar edemeyiz…

Şimdi McDonald’s müşterileri cevap bekliyor! Ne zamandır insan eti kullanıyorlar? O çocukları nereden buldular? Fabrikaya getirildiklerinde de ölü müydüler? Yetkililer DNA testeleri ve her alanda araştırma teknikleriyle tüm bu soruları en kısa zamanda cevaplandırmayı umuyor.

Kod:
http://portakalmakinesi.com/mcdonaldsta-insan-eti.html

Hatta google'a Human Meat yazdığınız zaman göreceksiniz

Kod:
https://www.google.com.tr/search?q=human+meat&tbm=isch&imgil=ui4TgYjjk9azmM%253A%253BPa-F_Y51j4e4oM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.demotix.com%25252Fnews%25252F2157125%25252Fhuman-meat-london-protest-against-slaughterhouses&source=iu&usg=__K4lPDBo3iCUT89yUtXrDdLHklw4%3D&sa=X&ei=6Dn3U_X5H-fU0QW86oH4BA&sqi=2&ved=0CBwQ9QEwAA&biw=1024&bih=636

İngilizce Kaynaklar burdanda okuyabilirsiniz.

Kod:
http://www.dailykos.com/story/2014/07/22/1315632/-China-meat-scandal-hits-Starbucks-McDonalds-Burger-King-and-KFC

Kod:
http://www.occupycorporatism.com/home/taco-bell-burger-king-other-brands-using-horse-meat-in-products/

Kod:
http://www.theguardian.com/uk/2002/nov/03/ukcrime.antonybarnett

Oklahoma city atları ve at çiftlikleri ile meşhurdur. Hadi ölü atları hamburgerlerde kullandılar diyelim, ama insan etlerini nereden buluyorlar bunu anlamadım???

Siz bilgiendirmek için paylaşmıssınız ama aciz ane yorumumu yazayım

Firmaları bilmem ama ilk insan eti video su adam sonunda açıklıyor bunların hepsi sadece video oyunudur diyor.

diğer hayvanların canlı canlı atılmasında cok sacma bir kesımhane ki siz buyuk bır fırma olsanız boyle sacma salak bır kesım hane yaparmıydınız helekı dunyanın gözü sizin üzerinizde olsaydı

dıger ıkı makaleyıe okudum orda ıse sadece ınsanların yorumları var rapor dıyorlar ellerınde rapor yok .

ben savunmuuyorum ama resmı delıl belge olmadan da herhangi bir fırmanın yaftalanmasına karsıyım.bu coca cola içinde geçerli , ülker içinde , eti içinde geçerli , maaselesef sıkıntıyı dışarlarda aramaya gerek yok dıyorum

şöyle bir çarsı yı gezın etraf tavuk donercilerden gecılmıyor adam 2 liraya tavuk doner + ayran verıyor et döner 3 lira + ayran + pilav bence bunlarda sıkıntı var, türkiyede üretilen sucukları göz önüne alalım bi kere 2 liraya kocaman kangal sucuk var

g.cetin.66' Alıntı:
Siz bilgiendirmek için paylaşmıssınız ama aciz ane yorumumu yazayım

Firmaları bilmem ama ilk insan eti video su adam sonunda açıklıyor bunların hepsi sadece video oyunudur diyor.

diğer hayvanların canlı canlı atılmasında cok sacma bir kesımhane ki siz buyuk bır fırma olsanız boyle sacma salak bır kesım hane yaparmıydınız helekı dunyanın gözü sizin üzerinizde olsaydı

dıger ıkı makaleyıe okudum orda ıse sadece ınsanların yorumları var rapor dıyorlar ellerınde rapor yok .

ben savunmuuyorum ama resmı delıl belge olmadan da herhangi bir fırmanın yaftalanmasına karsıyım.bu coca cola içinde geçerli , ülker içinde , eti içinde geçerli , maaselesef sıkıntıyı dışarlarda aramaya gerek yok dıyorum

şöyle bir çarsı yı gezın etraf tavuk donercilerden gecılmıyor adam 2 liraya tavuk doner + ayran verıyor et döner 3 lira + ayran + pilav bence bunlarda sıkıntı var, türkiyede üretilen sucukları göz önüne alalım bi kere 2 liraya kocaman kangal sucuk var
......
+1
ilk insan eti videosu çakma

mcdonalts kesimhanesi denilen yerin nereye ait olduğuna ait tek bir levha - tabela - logo yok. birde internete yükleyen kişi türk. Hangi türk o entegre tesislere girip de video çekmiş merak ettim.

paylaşılan 2 makalede de YORUM dan ibaret. tek bir tane İMZALI - BİLİMSEL kanıt yok.

yorum yazanlar merak etip o kır pidecisinin mutfağına girdi mi acaba ? girseydi acaba o pideleri yiyebilirmiydi !!! uğur dündar zamanında arene programında az mı ifşa etti %100 TÜRK MALI ve %100 HELAL KESİM sattığını iddea edenlerin kesimhanelerini / imalathanelerini???

baktığınız zaman evde yaptığınız yemekler kadar güzeli yok. diğerlerinin ise birbirinden farkı yok. @g.cetin.66 hocamın da dediği gibi
- 2 milyona 1 kangal sucuk
- 1 milyona 1 paket pişmaniye
- 2 milyona yarım tavuk (ben 1996 da öğrenciyken de 2 milyondu)
- 2 milyona tavuk + pilav
alabiliyorsanız düşünün bakalım. ne kadar sağlıklı bu ürünler!!!

Ne kadar olumsuz şey yazarsak yazalım gidip koşa koşa o şeyleri yiyip içeceğiz.
Örnek: KOLA- Efendim kara kara böceklerden yapılıyor, içinde bilmem kaç küp şeker var kanser yapıyor denildi. Bıraktık mı? HAYIR.
Bu da bırakılacak mı?
HAYIR!...
Çünkü bu tarz haberler nedense ülkemizde tutmuyor, burasıda ilginç.
( Ayrıca uyarı için ve duyarlılığınız için teşekkürler ) :+1:

Pınar ürünlerini de yemeyin o zaman çünkü Hamburger etini pınar üretiyor.

GIDA AŞ idye google aratın ntv kanalına aıt belgesel var onu seyretmenızı tavsıye ederım

burgerking de ki önemli bir müdürle konuştum ,alakası yok diyor bizim etlerimiz özel kesimhaneden geliyor,manda etiymiş sanırım genelde...
ayrıca hayvan eti bulmak insan eti bulmaktan daha kolaydır diye düşünüyorum :)

3 kuruşluk et için insan eti kullanmak kar marjı için de mantıklı değil. astarı yüzünü geçer. kimse böyle bir riske giremez.
at eşekden ziyade burger kingle ilgili iki yıl önce bünyesine giren bozuk eti iç ettiği ile ilgili haber çıktı ve konu çok irdelenmeden kapatıldı.
bu olay belgelenmişti de sanırım.

Beyler
En iyi ürün evinde imal ettiğin üründür.Etini kendin gözünün önünde kestirir yada kasabından alırsın.Hamburgerini çocuğuna öyle yedirirsin böylece içinde kuşku kalmaz.
Bu arada bene kuşku vs. yok
çünkü o dediğiniz yerlerden biri ile 5 metre kapı komşusuyum.1 yıl önce açtılar.Balkonumdan şu anda seyrediyorum.24 saat açıklar.Ama dondurma hariç bir kere dahi ailem dahil kapısına uğramadım.

Arkadaşlar insan eti dedikleri, hayvan etinin insan bedeni formuna getirilmesi(Sadece şekil olarak). Nereden bulacaklar insan etini.

öncelikle belirteyim ki ne yerim bu firmalardan nede öneririm. ancak ortada apaçık bir iftira ve kandırmaca var.

1. video zaten haber sitelerinde çıkmıştı hayvan etlerini alıp insan figürleri yaparak satıyorlar. aratırsanız bulursunuz.

2. ve 3. videoda ise zaten hayvanları tüm ve derileri kıllarıyla atıyorlar bu mantıkla hareket edilirse yediklerimizin içinden kıl yün çıkması muhtemel. kemik vs artıklarını saymıyorum bile. bana telef işlemi gibi geldi.

paylaşan arkadaşa birkaç uyarım olacak. bu şekilde emin olmadığınız haberleri insanlara yayarak kul hakkına giriyorsunuz. karşıdaki kişilerin müslüman olmaması onların kul hakkına girmeyeceğinize dalalet olamaz. bizler eğitimci isek bu tür iftira ve karalama kampanyalarına emin olmadıkça itibar etmemeliyiz.

ALLAH bilir Türkiyedeki o kadar kayıp çocuğu bunlar köfte yapıp satmışlardır. ALLAH belalarını versin. Ama bizim insanımızı oraya çeken ne acaba? sübliminal mesajlarla falan beynimizi yıkıyorlar demek.

Arkadaşlara katılıyorum, öncelikle belirteyim adım atmışlığım yoktur (sebebi tepki değil doymam arkadaş hamburgerle filan). Yabancı da olsa birilerinin senelerce emek vererek kurduğu büyük firmaları karalamayı çok seviyoruz. Neden? 1,5 tl ye tavuk döner+ayran satabilsin birileri diye mi? Bir kampanya olur hadi boykot ediyoruz, neyi? coca cola, mcdonalds hemen ilk ikidedir. Çabuk gaza geliyoruz coca cola yı boykot eder efendim valimiz ama masasında fanta bekler. İşimiz günübirlik. Yemedim daha ama tanıdığım yerler dışında -öyle ki çok güzel lezzetler sunan esnafımız vardır- 1-2 tl ye karnımı doyurmak yerine bu firmalara daha çok güvenirim. Bazı ürünleri pahalı diye almayız yemeyiz ama ucuz olsa da başka yerde söylendiğimiz eleştirdiğimiz ürünleri eve sokar afiyetle yeriz. Millet olarak hem vatandaş hem esnaf olarak kendimizi kandırıyoruz. Afiyetle kalın, saygılar.

Odegilde gecen sene gezi olaylarinda gencler bu macdonalsi darp edince bazi arkadaslar cok uzulmuslerdi etrafta o resimleri paylasip aglasiyorlardi dukkani ne hale getirmisler diye
Aklima geldi simdi

bidene' Alıntı:
paylaşan arkadaşa birkaç uyarım olacak. bu şekilde emin olmadığınız haberleri insanlara yayarak kul hakkına giriyorsunuz. karşıdaki kişilerin müslüman olmaması onların kul hakkına girmeyeceğinize dalalet olamaz. bizler eğitimci isek bu tür iftira ve karalama kampanyalarına emin olmadıkça itibar etmemeliyiz.

Mcdonalds ve burkerking babamın firması değil ama hocama katılıyorum :alkis: :alkis: :alkis:

Bu tür yerlerden alınan ürünlerin açıkta uzun süre bekletilse dahi küflenmediği ve hiç bir böceğin yemediğine dair haberler de vardı. İçerikle ilgili haberlerin doğruluğu şüpheli. Gerçek olan ise bu ürünler katkılı ve genetiğiyle oynanmış gıdalardan hazırlanıyor. Menüdeki kola ile şeker ve karbonhidrat oranlarının yüksekliği nedeni ile başta doysanız bile bir süre sonra tekrar acıkıyorsunuz.

Evden çıkarken güzelce kahvaltı ve öğle yemeği yerim. Dışarıda 7-8 saatten fazla kalmayacaksam ve arkadaşlarla bir yere gitmeyeceksem hiç bir şey yemem.

Ürünlerin içeriği önemli ama hazırlandığı ortamda da hijyen kurallarına uyuluyor olması da çok önemli. Bizim yerli lezzetlerimizi hazırlayan esnafımızın mutfak şartlarını her zaman göremediğimiz için tehlike yönünden bu ürünlerden pek farklı değildir. Benim gözümde McDnlds-BKing ile mahalle kır pidecisi, 2 TL ye tavuk döner satan amca da 10 TL ye köfte menü satan lokanta da aynı.

Bu firmaların tek iyi yanı ülke içinde tüm mağazalarda aynı ürünün aynı fiyat olması. Özellikle turizm bölgelerinde diğer esnafa denge unsuru oluyorlar. Hala menüye sadece yemek resimlerini koyup fiyat yazmayan esnaflar var.

Asli astari olmayan midemi bulandiran bir yazi.
Forum yonetimi mudahale etmeli sanirim.

İnsan eti hiç inandırıcı gelmedi. O görüntüler de bir filmden olabilir ya da kurgu olabilir.
At eti muhabbeti ise yurt dışında kullanılıyor ama ülkemizde sanmıyorum. O firmalar bizim Türk firmalardan alıyorlardır.

kışın içtiğin salep...yazın yediğin dondurma da salepten yapılıyor.bu salep, orkide ciceğinden elde ediliyor .milyarlarca tonlarca orkide çiçeği katlediliyor.

Biraz abartılı bir yazı olmuş ama bende bu tip yerlerden yemek yeme taraftarı değilim ama malesefki avm ye gidince hamburger yiyoruz ve tadı çok hoşuma gider, çarşıdaki yediğim tavuk dönerin bundan daha iyi olduğunu sanmıyorum. Nasıl olsa öleceğiz, gözümle görmedikçe tadı hoşuma giden her yiyeceği yerim :)

Kapitalizm ve fastfood adına eleştiri yapılabilir ama etin sağlıksız olması komik bir durum adamlar helal sertikasi koymuş :)))

Geri