Disiplin kurulu

Kodla Büyü

kaeii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar herkese bu dönem büyük bir ihtimalle disiplin kurulunda bulunacağım. Daha önce böyle bir tecrübem olmadı. Bu konuda dikkat etmem gereken şeyler nelerdir ? tecrübeli hocalarım bilgi verebilir mi?

bir şey yapmana gerek yok. disipline gönderilen öğrenci varsa kararınızı söylersiniz. bu kadar. evrak işleri idarenin işi.

bir şey yapmana gerek yok. disipline gönderilen öğrenci varsa kararınızı söylersiniz. bu kadar. evrak işleri idarenin işi.
Hocam sadece evrak işi değil ki. Öğrenci ifadesi alınması, konunun anlaşılması için kurul üyeleri ile birlikte görüşülmesi, yönetmelikteki disiplin maddelerini bilmek gibi işler de var.
Merhabalar herkese bu dönem büyük bir ihtimalle disiplin kurulunda bulunacağım. Daha önce böyle bir tecrübem olmadı. Bu konuda dikkat etmem gereken şeyler nelerdir ? tecrübeli hocalarım bilgi verebilir mi?

En öncelikli şey her olayı disiplin kuruluna sevkettirmeyin. Sonra baş gelemezsiniz.
Örneğin bir olay olduğunda veli görüşmesi yapılmış mı, daha önceden öğrencinin vukukatı var mı, olayın tutanağı var mı, tutanak dilekçe ile kayda alınmış mı? Bunlar eksikse elinizi sürmeyin.

Geçen sene disiplin kurulundaydım. İlgili müdür yrd işi komple üstlendi, biz arada iki üç toplantıya katıldım; fikir beyan ettim o kadar...

Özetle : İdareniz belirleyici olacaktır..

Geri