Disk read error occured

Kodla Büyü

cgdmaa

Üye
Arkadaşlar merhaba Faz 2 tahtaya format attım ve sistemi yeniden başlattığımda fotograftaki disk okuma hatasını verdi, ctrl+shift+delete yaptım yeniden aynı hatayı verdi tekrar başlattım bu defa açıldı. Ama bir süre sonra geç açılmaya başlandı. Sorunla karşılaşan var mı?

Ekli dosyalar

• 20190212_124628.jpg
    20190212_124628.jpg
    108.3 KB · Görüntüleme: 55
Görünen o ki sabit disk yakında ölecek. Garantisi devam ediyorsa servisi çağırıp, sabit diskin değişimini isteyin.

Arkadaşlar bu sorunla karşılaşan var mıdır? Nasıl çözdünüz?

Ekli dosyalar

• 20190212_124628.jpg
    20190212_124628.jpg
    108.3 KB · Görüntüleme: 27
Bios ayarına git varsayılan ayarlara döndür.Olmazsa bir tane win10 usb ile format atmadan cmd ye geç.Hardiski diskpart komutu ile formatlamaya çalış.Ya da bir tane linux live usb oluşturup live ile aç.Oradan gparted ile düzeltmeye çalış.

Arkadaşlar merhaba Faz 2 tahtaya format attım ve sistemi yeniden başlattığımda fotograftaki disk okuma hatasını verdi, ctrl+shift+delete yaptım yeniden aynı hatayı verdi tekrar başlattım bu defa açıldı. Ama bir süre sonra geç açılmaya başlandı. Sorunla karşılaşan var mı?
Hocam biraz teknik bilgin varsa, etkileşimli tahtanın modülünü sök, hdd'yi içerisinden sök ve yeniden tak. Belki o zaman düzelir. Elinde fazladan laptop hdd'si varsa onlardan bir tanesini takıp deneyebilirsin.

Geri