Disk yazma korumalı

Kodla Büyü

ßüşra

Aktif Üye
Hocalarım iyi günler elimde 64gb büyüklüğünde SanDisk marka bir flash bellemiş var bunu biçimlendirme yapamıyorum içindeki dosyaları silemiyorum sil seçeneği gelmiyor biçimlendirme yapınca disk yazma korumalı diyor diskin etrafına baktım hiçbir kilitleme yeri yok komut satırından da denedim olmadı düzelmedi çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen

Hocam disk yönetiminden usb takılı iken harf yolunu değiştirip tekrar biçimlendirmeyi deneyebilirsin

Bende de var bi tane yazmaya karşı korumalı 32lik sandisk. Hangi yolu denediysem başaramadım.

EEDBA58A-7DEB-423F-AD95-4B422FD16336.jpeg

Hocam bu yazı size yardımcı olacaktır.

Hocalarım iyi günler elimde 64gb büyüklüğünde SanDisk marka bir flash bellemiş var bunu biçimlendirme yapamıyorum içindeki dosyaları silemiyorum sil seçeneği gelmiyor biçimlendirme yapınca disk yazma korumalı diyor diskin etrafına baktım hiçbir kilitleme yeri yok komut satırından da denedim olmadı düzelmedi çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen
@iceman1982 hocamın yöntemini uygulayın olmuyorsa flash bellek ömrünü tamamlamıştır muhtemelen..

Maalasef günümüzde kullanılan nand bellek yongaları planlı eskitme mühendisliği nedeniyle ister flash disk, ister ssd disk olsun nerede kullanılırsa kullanılsın okuma yazma ömrünü tamamlayınca güvenlik nedeniyle salt okunur moda geçer ve yazmaya kapatılır. Bilgileri en kısa zamanda farklı bir alana kopyalayıp salt okunur moda geçen diski yok etmeniz yerinde olacaktır. Sırf bu nedenden dolayı hala eski tip diskleri uzun süreli arşiv kayıtları için yanımda bulundururum.

Son düzenleme:
Tecrübeyle sabittir ki; biraz uğraştığınız flaş disk kendine gelmiyorsa kırın gitsin ki ömrünüzden yemesin.

ChipGenius Programını indir, usb belleğin bilgilerini öğren yardımcı olurum. Buna benzer bir bilgi çıkması gerekiyor. Fabrika ayarlarına döndürmek 5 dakika bile sürmez​

IMG_3861.jpeg

ChipGenius Programını indir, usb belleğin bilgilerini öğren yardımcı olurum. Buna benzer bir bilgi çıkması gerekiyor. Fabrika ayarlarına döndürmek 5 dakika bile sürmez​

Ekli dosyayı görüntüle 75019
1702621395547.png
hocam bende de aynı sorun var. Dediğiniz programı indirip ekran görüntüsünü atıyorum. Bana da yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• 1702621384985.png
    1702621384985.png
    40.5 KB · Görüntüleme: 19
hocam benim belleğin bilgileri .UPTool_Ver.2093(Release)_20150312 ile denedim olmadı bi türlü

Ekli dosyalar

• resim_2023-12-15_092457547.png
    resim_2023-12-15_092457547.png
    30.9 KB · Görüntüleme: 11
  • usb.jpg
    usb.jpg
    93.9 KB · Görüntüleme: 11
Geri