Diyanet Ücretlileri Bir Kez Daha Kadrolu Yaptı...

Kodla Büyü

Diyanetin; KPSS ile alınmayan fahri veya ek ders ile çalışanlara kadro vermesini;

• Destekliyorum

Oy: 5 11.6%
  • Desteklemiyorum

Oy: 38 88.4%

• Kullanılan toplam oy
    43
istikrar sürsün diye destekliyorum derken imalı söylemiştim arkadaşlar yanlış anlıyor ama şunu kabul edelim seçim olsa yine bu hukumet yine %50 almaz mı? yurt içinde ve yurt dışında güçlü lobileri olan bir parti istediği at koşturuyor tabikide yandaşlarının ağızlarına bal sürmeyide unutmuyor. ımamları elbette destekliyecek çünkü imamlar halkın el altında siyasetini yapıyor polislerde bu hukumet için tek güç kaynağı medyayıda ele geçirdi hukuçular ve askerlerde kendi derdinde diyer muhalefette kasetlerden dolayı ağır yaralı
Son gümlerde o kadar devlet zaaf içine düştüki güneydoğu yangın yerinde , arap ülklerine ılımlı islam ve laiklik projleri, devletin pkk ile gizli görüşleri olmasına rağmen medyadan tık yok eğer ülkeyi satsalar inan ses çıkaran olmaz

Yorumlara bakınca muhalefet partisi sözcüsü gibi yorum yapan, kendisi veya zümresi ile hiç alakası olmayan konular açanlar, aslında dolaylı yoldan iktidar partisi propagandası yapmaktadırlar. Açıkçası malum partiye oy verip vermemekte kararsız olanlar, bu yorumları okuyunca yorumculara kıl olup yine oyunu verecektir. Hiçbir şekilde farklı düşüncedeki insanlara ve düşüncelerine katlanamayanları gördükçe, onların sinir olduğu, karşı oldukları partiye ömrümün sonuna kadar oy vermekten kendimi alamayacağım.

cesur_yürek' Alıntı:
istikrar sürsün diye destekliyorum derken imalı söylemiştim arkadaşlar yanlış anlıyor ama şunu kabul edelim seçim olsa yine bu hukumet yine %50 almaz mı? yurt içinde ve yurt dışında güçlü lobileri olan bir parti istediği at koşturuyor tabikide yandaşlarının ağızlarına bal sürmeyide unutmuyor. ımamları elbette destekliyecek çünkü imamlar halkın el altında siyasetini yapıyor polislerde bu hukumet için tek güç kaynağı medyayıda ele geçirdi hukuçular ve askerlerde kendi derdinde diyer muhalefette kasetlerden dolayı ağır yaralı
Son gümlerde o kadar devlet zaaf içine düştüki güneydoğu yangın yerinde , arap ülklerine ılımlı islam ve laiklik projleri, devletin pkk ile gizli görüşleri olmasına rağmen medyadan tık yok eğer ülkeyi satsalar inan ses çıkaran olmaz
Dış politikayı geçtim.
Ekonomi-Sağlık-Eğitim politikalarını geçtim.
İçeriye attırdıklarını falan geçtim.
Yandaşlarına çektikleri kıyakları geçtim.

Hükümetin bir muhalefeti, yaptıklarını kontrol eden güçler olmalı. Türkiye'de güçler ayrılığı olduğuna göre Yargı yasama ve yürütmeyi kontrol etmeliydi arada sırada. 12 Eylül referandumunda hükümetin tek amacı yüksek mahkemeleri ele geçirmektir, bu anaysayı gerçekten değiştirse zaten hep beraber destek veririz dedik. Yetmez ama Evet diyenler nerede cevap versin? Noldu Evet dediniz de? Ne değişti Türkiye'de.. Sadece mahkemeler Akp'nin oldu o kadar.

C.başkanlığı seçiminde tamam hükümet belli ama onu denetleyen c.başkanı en azından başka biri ya da ılımlı biri olsun dedik. Dinletemedik. %47 oy aldılar.

C.başkanı-hükümet-yüksek mahkemeler... Hepsi tek bir gücün, tek bir partinin oldu. Kim getirdi? Herkes.(içlerinde büyük bir öğretmen potansiyelide var) Sonra... Çıraktık, kalfa olduk, şimdi sıra ustalıkta dediler. Ustalık döneminde bari bir denetleyen olsun, en azından muhalefet yükselsin dedik. Demez olaydık. %50 aldılar.. (Öğretmenlerin de bu oranda oy verdiğine eminim, belki daha yüksek.)

Bunların da hepsini geçtim.. Tekel işçileri bir tarafını yırtarken hangi memur kesim destek verdi? Adamlar 2 yıldır yatıryormuş, müstehakmış onlara demedimi öğretmenlerin çoğu. Neden kimse bu adamları 2 yıldır yatıranlar da bunlar değil mi, yazık değil mi bu insanlara, birlik olalım demedi? Bana dokunmayan yılan bin yaşasın!

Ulan bunların hepsini geçtim..BT öğretmenlerine yapmadıkları eziyet kalmadı. Eziyet üstüne eziyet. Herkes savruldu bir kenara.. Herkes elini vicdanına koysun.Bu forumda bir çok Bt öğretmeni Akp'ye oy vermedimi 3 ay önce..

Tatil matil olmasın, özür atamalarını tamamen kaldırsın, Bt'cilerin ağzna iyi etsinler... Nasılsa birdaki seçimde %60 alırlar..

En komiği de, tüm bunlar olurken işi siyasete sokmayın diyen tipler. Bu iş siyasi iktidarın suçu değil mi? Kimi suçlu bulacağız, Taksi ve Otobüscüler Federasyonunu mu?
Saldır Akp ölümüne...Başta öğretmenlerin olmak üzere halk arkanda nasılsa...

cesur_yürek' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
Buzkırıcı' Alıntı:
Kardesim bunlar ogretmen mi niye ek ders alacak.iyi bende cuma namazi kildirayim
yaz kuran kurslarında 8:30-12:30 arası kuran öğretiyor imamlar ve bu saatte verdikleri dersler için ücret alıyorlar.
bunda garipsenecek ne var acaba.

garipsecek çok olay oldu sözde imamların çoğu akşamları çevre sakinlere camide ders verdiklerini idda ederek ek eders aldıklarını biliyormuyudnuz.biz hak edilen neyse herkeze verilsin ama bir tarafa kaşıkla bir tarafa kepçeyle verip sonra adaletten bahsederseniz milleti aptal yerine koymuş olurusnuz

nasılki öğretmenlerden santranç egzersizi verdiğini söyleyerek ek ders alan öğretmenler olduğu gibi imamlardan da ders vermedikleri halde verdim diyerek ek ücret alkmış olanlar olmuş olabilir ikiside yanlış.
birisi gördüğüm (satranç egzersizi) diğeri sizden duyduğum(camide halka ders vermek) ikisi de yanlış ancak iki yanlış bir doğru etmez.

ysartemur' Alıntı:
cesur_yürek' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
Buzkırıcı' Alıntı:
Kardesim bunlar ogretmen mi niye ek ders alacak.iyi bende cuma namazi kildirayim
yaz kuran kurslarında 8:30-12:30 arası kuran öğretiyor imamlar ve bu saatte verdikleri dersler için ücret alıyorlar.
bunda garipsenecek ne var acaba.

garipsecek çok olay oldu sözde imamların çoğu akşamları çevre sakinlere camide ders verdiklerini idda ederek ek eders aldıklarını biliyormuyudnuz.biz hak edilen neyse herkeze verilsin ama bir tarafa kaşıkla bir tarafa kepçeyle verip sonra adaletten bahsederseniz milleti aptal yerine koymuş olurusnuz

nasılki öğretmenlerden santranç egzersizi verdiğini söyleyerek ek ders alan öğretmenler olduğu gibi imamlardan da ders vermedikleri halde verdim diyerek ek ücret alkmış olanlar olmuş olabilir ikiside yanlış.
birisi gördüğüm (satranç egzersizi) diğeri sizden duyduğum(camide halka ders vermek) ikisi de yanlış ancak iki yanlış bir doğru etmez.
ek ders kimlere verilir öncelikle onun tanımını yapalım imam ek ders alıyorsa maliyede çalışan memurda alsın eğer imamlara falzdan para vercekse zaten verdi neden ek ders adı altında veriyor. bu arda öğreten 3 ay tatili de var bence imamlarda verilmeli öyle adaletsizlik olmaz öğremen üç yatacak imam gece gündüz çalışacak

amip33 çok efkarlanmışsın doğru söylüyorsun ama kardeşim öğretmenlerde bitmiş buna da şükür diyenler çıkacak ve bu iş devam edecek. bu arada bende imam hatip e görevlendirildim artık kimse önümde duramaz bakanlığa kadar yükselirim burdan sonra:) :++:

Bence de imamhatipleri sınavsız olarak atama yapmak, kadroya almak doğru değil ve haksızlıktır. Arkadaşları tebrik ediyorum haksızlıkları görebilmeleri ve seslerini duyurmaları açısından. Fakat bir soru sormak istiyorum; yaklaşık olarak 15 yıldır (ve hala kısmen devam ediyor) bu ülkede katsayı problemi var, imam hatiplilere (bunun yanında tüm meslek liselilere) hak ettikleri, haklarıyla kazandıkları halde puanları kesildi, çoğu hiç üniversiteye gidemedi veya hakkının çok altında bir bölüme gitti.

Şimdi hak peşinde koşan değerli arkadaşlarım o zaman neredeydiler acaba, çok merak ediyorum....

by_rebel' Alıntı:
Yorumlara bakınca muhalefet partisi sözcüsü gibi yorum yapan, kendisi veya zümresi ile hiç alakası olmayan konular açanlar, aslında dolaylı yoldan iktidar partisi propagandası yapmaktadırlar. Açıkçası malum partiye oy verip vermemekte kararsız olanlar, bu yorumları okuyunca yorumculara kıl olup yine oyunu verecektir. Hiçbir şekilde farklı düşüncedeki insanlara ve düşüncelerine katlanamayanları gördükçe, onların sinir olduğu, karşı oldukları partiye ömrümün sonuna kadar oy vermekten kendimi alamayacağım.

Hİç bir düşünceye katlanamama gibi bir durum yok burda hocam. Sen yapılan haksızlığı görmeyip, birilerine kıl oldun diye, körükörüne yapılan haksızlığı destekliyorsan o senin sorunundur...
Sadece yapılan bu olsa yine iyi, senin yerine de Hayvan Yetiştiriciliği Bölümünden birini getirsinler o zamanda kıl olup, yapılanı desteklersin. Bugün bunlar bir başkasına yarın sana... Bizde devletin kadrolu öğretmeni olduk ama normumuz yok diye oraya buraya atalanıyoruz. Bence sen bu haksızlıkları göz ardı etme düşüncesinde olduğun sürece kendini hiçbirşeyden alama...
İmzanı yazmışsın ama okumamışsın herhalde...

Geri