Diyarbakır Norm Fazlası Duyurusu Hayırlı Olsun!

Kodla Büyü
Allah sabır versın herkese gelıo sırayla bızı atadılar resen burda sımdı dıyarbakır yapıyo brans olarak bu sorun bıtmedıkce rahat yok bıze

aynen kardeş aynen kalıcı bi çözüm getirmedkçe geçici çözümlerle anca günü kurtarırız, bakalım zaman ne göstericek

ylmz' Alıntı:
Allah sabır versın herkese gelıo sırayla bızı atadılar resen burda sımdı dıyarbakır yapıyo brans olarak bu sorun bıtmedıkce rahat yok bıze
Sizin hangi il ve ne zaman atadılar resen hocam?

ya arkadaşlar meslek liseleri açık, seçebilecek miyiz oraları, seçrsek ve gelirse nolacak, geri gönderme durumları olmaz mı

zensu' Alıntı:
ya arkadaşlar meslek liseleri açık, seçebilecek miyiz oraları, seçrsek ve gelirse nolacak, geri gönderme durumları olmaz mı
meslek liselerini resen atam dısında seçemiyorsunuz? açılmaz çünkü size...

az önce mebi aradım, açık görünebilir ama seçemezsiniz dedi

nuriye ak ortaokuluylada görüştüm az öce 10 saat ders varmış, 4 saatte seçmeli e ordada norm fazlası olucaz değil mi

zensu' Alıntı:
az önce mebi aradım, açık görünebilir ama seçemezsiniz dedi

nuriye ak ortaokuluylada görüştüm az öce 10 saat ders varmış, 4 saatte seçmeli e ordada norm fazlası olucaz değil mi

evet hocam.muhtemelen bir daha ki atamada orada da norm fazlası olacaksınız ve bu bölümde değişen birşey olmazsa 2 seneye kadar herkes norm fazlası olacak

arkadaşlar ne yapıcaksınız tercih vericekmisiniz, vermezsek de kendi okulumuzada dönemiyoruz dedi bugün okulda idareciler,
mebin insiyatifinde boş buldukları bir yere atayabilirlermiş
d.bakırdan kimse yok mu, zaten meslekleride çıkarınca 7 okul kalıyor geriye
ne yapmayı düşünütorsunuz

hocam idarecileriniz hangi kafayı yaşıyolar anlamadım,kendi okuluna dönemessin nedemek yaf tercih yaparsan boş yerlere gidersin yapmassanda boş yerler dolmassa resen atama yaparlarki boş yer kalacağını sanmam resen atama olmaz gibi duruyo ama yinede belli olmaz idarecilerine fazla inanma fazla bilgileri yok şuan geri dönemessin falan dye bişi yok çünkü ataman falan çıkmadı, tercihler sonucunda boş kadro kalırsa resen atama yaparlarki kimin resen atanacağıda belli değil puana göre atarlar ama dediğim gibi resen atama olmaz gibi çünkü açık yer yok hocam

1.tercihlerin son günü ses seda kesildiğine göre boyun eğilip tercih yapılmış gibi duruyo

Ben tercih yapmadım hocam inşallah şu haksızlığı durduracak bir adım atılır, pek sanmıyorum ama

ben dün iki okulu yazıp tercihimi götürüp onaylattım, onlardan biri gelirse ne âla.
ben oradayken orada olan bir öğretmen atamadaki görevliye tercih yapmazsak resen atama olmaz belki bizde yerimizde kalırız dedi, atamadaki görevli mutlaka resen atama yapacağız o kadar yazı yayınladık yoksa dava ederler bizi dedi.

feto23' Alıntı:
ben dün iki okulu yazıp tercihimi götürüp onaylattım, onlardan biri gelirse ne âla.
ben oradayken orada olan bir öğretmen atamadaki görevliye tercih yapmazsak resen atama olmaz belki bizde yerimizde kalırız dedi, atamadaki görevli mutlaka resen atama yapacağız o kadar yazı yayınladık yoksa dava ederler bizi dedi.
hocam bu olayın örneği illerin çoğunda var yer kalmasa nereye resen atıcaklarmış acaba il genelinde 56 öğretmen var il genelinde 35 tane ihtiyaç var tefciler falanda var hadi onu geçtim ihtiyaç olan okullar dolarsaki mutlaka dolar geri kalanını nereye resen atıcaklar yermi var hocam ordaki arkadaşlar biraz göz korkutmak istiyolar gibi geliyo bana

ilyas-71' Alıntı:
Ben tercih yapmadım hocam inşallah şu haksızlığı durduracak bir adım atılır, pek sanmıyorum ama
en büyük temennimiz hocam hata bizm değil ama mağdur biziz nası bi zihniyettir anlamıyorum

taatoo' Alıntı:
feto23' Alıntı:
hocam bu olayın örneği illerin çoğunda var yer kalmasa nereye resen atıcaklarmış acaba il genelinde 56 öğretmen var il genelinde 35 tane ihtiyaç var tefciler falanda var hadi onu geçtim ihtiyaç olan okullar dolarsaki mutlaka dolar geri kalanını nereye resen atıcaklar yermi var hocam ordaki arkadaşlar biraz göz korkutmak istiyolar gibi geliyo bana
hocam bence de öyle olacak çoğu kişi yerinde kalacak özellikle bizim branşta, dediğim gibi ben gitmek isteyeceğim iki okulu görünce onları yazdım gelir veya gelmez bilemem ama resen atamada olacağını sanmıyorum, ama açılan yerler dolmazsa mutlaka yaparlar resen atamayı o da kesin.

taatoo hocam normunuz yanlış girildiyse geri dönüşü yok, idare benim de normumu yanlış girmiş ve 1 saat yüzünden norm fazlası oldum. Normlar senede 2 kere düzenleniyor. Şu anda normların girildiği sistem; ne okullara, ne ilçeye, ne de il e açık, tek düzeltebilecek yer ise bakanlık. Bütün yolları denedim ben düzeltmek için hatta Bakanlığıda aradım ama olmadı düzelmedi :(

Ben Bismil'deyim, bizim ilçede 1. dönem norm fazlası öğretmenleri atadılar, gelin tercih yapın dediler, resen atamazlar diye gidip tercih yapmadım. Resen meslek lisesine atandım, böte mezunu olduğum için itiraz ettim, iptal edildi ama bu sefer başka bi okul, dilekçe üzerine dilekçe... sonuç... atadılar bakşa bir köye, dönem ortasında tüm düzenim psikolojim alt üst oldu...

Allah sabır versin gerçekten, ne olcak bizim halimiz hiç bilmiyorum :eek:

RaHaB' Alıntı:
taatoo hocam normunuz yanlış girildiyse geri dönüşü yok, idare benim de normumu yanlış girmiş ve 1 saat yüzünden norm fazlası oldum. Normlar senede 2 kere düzenleniyor. Şu anda normların girildiği sistem; ne okullara, ne ilçeye, ne de il e açık, tek düzeltebilecek yer ise bakanlık. Bütün yolları denedim ben düzeltmek için hatta Bakanlığıda aradım ama olmadı düzelmedi :(

Ben Bismil'deyim, bizim ilçede 1. dönem norm fazlası öğretmenleri atadılar, gelin tercih yapın dediler, resen atamazlar diye gidip tercih yapmadım. Resen meslek lisesine atandım, böte mezunu olduğum için itiraz ettim, iptal edildi ama bu sefer başka bi okul, dilekçe üzerine dilekçe... sonuç... atadılar bakşa bir köye, dönem ortasında tüm düzenim psikolojim alt üst oldu...

Allah sabır versin gerçekten, ne olcak bizim halimiz hiç bilmiyorum :eek:
haklısın kardeş benimde başvurmadığım yer kalmadı konuşmadığım yer kalmadı kardeş e düzelmediyse keşke dava açaydın ben bi sendika başkanıyla konuştum avukatlada konuştum bizim durumumuzda olan kişiler kesin kazanır dedi bikaç örnekte gösterdi, eğer resen atarlarsa kesinlikle dava açacam nye müdürn hatasını ben çekeyim kim çekmesi gerekiyosa çeksin yapılan yanlışlıklarda okul yönetimi sorumlu
buarada harbiden Allah hepimize sabır versn hocam durduk yere başımıza iş aldık o yanlışı yapanlara her gün bela okuyorum
bakalım resen atama olmaması için dua edecez başka çaremz yok

2 seneye kadar herkes fazlalık olacak zaten.birçok duyum alıyoruz kimiside bilişimde resen atama olmaz gidecek fazla yer yok çoğu hoca zaten norm fazlası diyorlar inanmak istiyorum ama insan yinede tereddüt ediyor

Artık ben ne diyeceğimi bilemiyorum, sokaktan geçen amcaya bile durumumuzu anlatsak mantıksızlığı görür. Cinnet mi geçirmeli :x :x :x

kimler tercih yaptı arkadaşlar, tercih yapmamak suç falan değil dimi yapıp yapmamakta özgürüz diye biliyorum

ben yapmıycaktım ama son anda reesen atamaların olacağı kesinleşince yapmak zorunda kaldım...yerleşecceğimizden değil tabide en azından elimden geleni yaptım diyebilmek için .. Allah sonumuzu hayr ede

2. aşama daha iyi anlayacağız hocam kesinleşip kesinleşmediğini...reesen atama yapamazlarsa görevlininde dediği gibi mahkemeyle herkes eski yerine dönecek haliyle atamaların bi anlamı kalmayacak.bu öngörüyü hesab edemeyecek kadar işlerine na-hakim değiller :roll:

bahhele' Alıntı:
2. aşama daha iyi anlayacağız hocam kesinleşip kesinleşmediğini...reesen atama yapamazlarsa görevlininde dediği gibi mahkemeyle herkes eski yerine dönecek haliyle atamaların bi anlamı kalmayacak.bu öngörüyü hesab edemeyecek kadar işlerine na-hakim değiller :roll:
:+1:

Geri