Dreamweaver la MEB FTP ye bağlanma kurulum resimli anlatım

Kodla Büyü

agahyildiz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir çoğumuzun yaptığı iştir okullarımızın web sayfası. Benimde bu aralar uğraştığım bişey.

Okul sitesini yaparken siteyi başka yerde yapan dosyaları başka şekilde gönderenler için Dreamweaverin FTP clienti bu iki işi aynı anda yapıyor. Belki bilmeyenler vardır diye resimli şekilde anlatayım dedim... İnşallah işinize yarar...

Link yenilenmiştir. Güle güle kullanın...

Ekli dosyalar

• Dreamweaver_FTP.rar
    203 KB · Görüntüleme: 2,123
belge pek tutmadı anlaşılan herkes biliyormuş bu işi boşuna uğraşmışız... :cry:

hocam emeğine sağlık açıklayıcı olmuş. bir de bu özellik sayesinde harici bir ftp programı olmadan da bilgisayarımızın herhangi bir birimindeki dosya\klasör upload edebiliriz.
hocamın anlattığı ftp bağlantısını yaptıktan sonra sağ taraftaki panelde bulunan Siteleri Yönet (Manege sites) açılır listesinden bilgisayarımızda bulunan herhnagi bir depolama birimine erişip buradaki istediğimiz bir dosya\Klasörün üzerine gelip sağ tıkladıktan sonra açılan menüden düzen(Edit)\Kopyala(Copy) komutu veririz. Tekrar açılır listeden ftp bağlantımızı tıklayarak ister direk sitemizin root una istersek root içerisindeki bir klasöre sağ tıkladıktan sonra açılan menüden düzen(Edit)\Yapıştır(Paste) komutunu vererek sitemize bir dosya veya klasörü upload edebiliriz.

agahyildiz' Alıntı:
belge pek tutmadı anlaşılan herkes biliyormuş bu işi boşuna uğraşmışız... :cry:

SEN ÖYLE deyipte karamsarlığa kapılma gerçekten çok hoş bir çalışma olmuş ellerin dert görmesin teşekkür ederim

ellerinize sağlık hocam varlığından haberdardım ama bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum

kesinlikle gerekli bir bilgi idi bende sağdan soldan programlarla yapacam diye uğraşıyordum teşekkürler

Geri