dublex evde oturanların yorumları

Kodla Büyü

110607

Aktif Üye
bir kaç gün içinde karar vericez ev konusunda dublex hiç düşünmüyorduk ama dublex bir ev beğendik 150 m2 altta salon mutfak banyo üstte çocuk odası oturma odası yatak odası.teras yok.
1 yaşında bebeğimiz var merdivenler beni düşündürüyor.gerçi dönemeçli bir merdiven değil.
yorumlarınızı bekliyorum

Hocam temizliğiyle ilgilenebilrcekseniz sıkıntı yok. Fakat 3 kişi için dublex çok fazla.

150 m2 apartman dairesini tercih ederim şahsen. satacak olursanız da zorlanırsınız

müstakil ise bence alınır, bahçe filan varsa dadından yenmez.
Allah güle güle oturmayı nasip etsin

genelde tercih edilmez dublex, ank. çankayada oturuyrum çevredeki satılık evlerin çoğu dublex. soğuk bir yer ise kentiniz ısınmada problem yaşarsınız, satarken sıkıntı.

Nerden baksan eksileri daha fazla normal dairelere göre. Bence hiç bulaşma ama beğendiyseniz :sleep:

merdivenleri, hem çocuklar hem yaşlılar için sorun. ısınma yine ayrı bir dert. manzarası güzelse veya müstakilse yinede çekilir. m2 olarak normal daire kadar zaten.

müstakil değil normal apartman ..
offf tam istediğimz gibi bir daireydi keşke normal 150m2 olsaydı.tam beğendiğmiz bi daire çıktı ama malesef o da dublex

ben dubleks evde oturuyorum, sıkıntısı çok fazla, üst kat yazın çok sıcak, kışın çok soğuk olduğu için pek kullanılmıyor. (antalya) çok iyi bir izalasyon ve çatı olması gerekiyor. yoksa başınız çok ağrır. ayrıca temizlik, ısınma, merdiven durumu problem. bence hiç bulaşmayın.
bizimki altta 3+1+mutfak ve banyo üstte 1 oda+1 banyo ve açık teras var. yani bağımsız iki daire olmasına rağmen kötü, sizin dediğiniz birbirine bağımlı yani merdiveni çok kullanırsınız...

Üst kat kışın çok soğuk oluyor. Ben ankara sincan da böyle bir ev kiralamıştım. Üst kat acayip soğuk oluyordu ve kışın sürekli hasta olmuştuk :))

150 m2 dublex... hizmetçiniz olmayacaksa bence hiç girişmeyin. teras da hiç ısınmaz çok harika bir ısı yalıtımı yoksa.ayrıca ev içerisinde merdiven mantığı arkadaşın da dediği gibi çocuklar ve yaşlılara sıkıntı. Ben evimde merdiven olsun istemezdim şahsen.

hocam evim 185 metrekare dublex. çok rahatım misafifrim geldiğinde filan hiç sıkıntı olmuyor. kışın en soğuk ayda 455 lira fatura ödedim ama evimin sıcaklığı 25 derece idi. merdivene kapı yaptırdım çocuk çıkamıyor. ama sizin plan biraz kullanışsız geldi bna. benim alt katta oturma odası,salon,misafir y.odası,mutfak, banyo-- üst katta y.odası,çocuk odası,banyo ve teras var. kayın validemler filan kalmaya geldiğinde müthiş rahat oluyor ayrı evlerde gibi oluyoruz Onlarda rahat biz de.. ben tavsiye ederim

işin aslı biz ailelere uzak bi yerdeyiz pek gelenimiz gidenimiz yok.yani misafir gelince olan rahatlık pek bağlamıyo aslında.
bu arada evin terası yok biri altta biri üstte iki balkon var balkonlar 6m2
karar vermeye son 1 gün kaldı.hala karar veremedik.
merdivenleri dışında tam istediğimiz gibi bir ev.ama ah o merdivenler..

altta ve üstte çocuk kapısı taktırıyorsunuz kapatıp açtırması zahmetli oluyor ama evi çok beğendiyseniz olmayacakiş değil. hatta kızım merdivenlerde oynamayı çok seviyor arada oralarda birlikte oynuyoruz

il balıkesir
binanın cephesi: doğu
ev sıfır ,ytong tuğla kullanılmış.ısı yalıtımlı son sistem ev aslında hocam
bina haziran sonu teslim olacak.bize 152 bin tl ye bıraktı inşaat firması.yarın son gün kararımızı vermemiz gerekiyo.

hocam kaloriferli bir ev ise yakıtı da diğer dairelerden 2 katı fazla ödersiniz onuda göz önünde bulundurun isterseniz....

110607' Alıntı:
bir kaç gün içinde karar vericez ev konusunda dublex hiç düşünmüyorduk ama dublex bir ev beğendik 150 m2 altta salon mutfak banyo üstte çocuk odası oturma odası yatak odası.teras yok.
1 yaşında bebeğimiz var merdivenler beni düşündürüyor.gerçi dönemeçli bir merdiven değil.
yorumlarınızı bekliyorum

ev içinde sürekli in çık olur..
eğer müstakil ufak bir arsan varsa arsadan yer kazanmak için yapılır. aksi taktirde bir yararı yoktur..
müstakil sanırım.. apartmanların üstündede oluyor bazen, tavsiye etmem soğuk oluyor.

110607' Alıntı:
offf tam istediğimz gibi bir daireydi keşke normal 150m2 olsaydı.tam beğendiğmiz bi daire çıktı ama malesef o da dublex

apartmansa kesinlikle alma.. çok pişman olursun.. kışın soğuktan donacaksin..dublex ev müstakilde çekilebilir.. apartmanda mutlaka ara kat al. ara kat olmayan evi alma. evi alırken sözleşmene teslim tarihini açıkca yaz tarih olarak. teslim edilmediği taktırde aylık kira ister. kira miktarını belirle ve sözleşmeye açıkca yaz. noterden onaylat. kredi kullanıyorsan sorun yok ama nakit alacaksan bitmemiş eve paranın tamamını verme tapusunu kontrol et.
evde için sinmeyen en ufak nokta olsada alma..

tayinci42' Alıntı:
110607' Alıntı:

apartmansa kesinlikle alma.. çok pişman olursun.. kışın soğuktan donacaksin..dublex ev müstakilde çekilebilir.. apartmanda mutlaka ara kat al. ara kat olmayan evi alma. evi alırken sözleşmene teslim tarihini açıkca yaz tarih olarak. teslim edilmediği taktırde aylık kira ister. kira miktarını belirle ve sözleşmeye açıkca yaz. noterden onaylat. kredi kullanıyorsan sorun yok ama nakit alacaksan bitmemiş eve paranın tamamını verme tapusunu kontrol et.
evde için sinmeyen en ufak nokta olsada alma..
hocam ev balıkesirde burda soğuklar zaten bir iki ay.
ayrıca kat dublexi şeklinde ev.yani bina 4 katlı .3 ve 4 kat benim olacak.ev üstte dediğim gibi sıfır.haziran sonu ev inşaatı bitecek.çok modern dizayn edilmiş lüx bir dublex.yani ısı yalıtımlı ses yalıtımlı bir bina.
otoparkı altta 25 m2 lik kiler tipi deposu var.
satıcı benden konut kredisini mayıs 15 gibi çekip vermemi istiyo bu beni biraz rahatsız etti.çünkü anahtar teslimi haziranda olacak ben o tarihte krediyi çekerim dedim ben o kadar bekleyemem dedi.biraz üzüldüm ama heralde almıcaz.sizlerin genel görüşü de bu yönde.duplex daireler demekki iyi değil.dezavantajı çok.hepinize sonsuz teşekkürler. verdiğiniz cevaplardan dolayı.

Evimde bebek merdiven korkuluğu kullandım.
Tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    43.8 KB · Görüntüleme: 719
hocam çok beğendiysen al gitsin çok sorma bence zaten 4X4 lük evi zor bulursun çok soğuk bir memleket değilse çok da problem yaşamazsın, kredi çekince zaten tapuyu almış oluyorsun tek sıkıntı zamanında teslim edilmemesi olur genellikle bir kaç ay sarkar ya göze al yada müteahhitle durumu netleştir kira falan iste bence en büyük sıkıntı çocuk ve merdiven insanı ençok o düşündürüyor

Geri