dyned kurulumu hakkında bir soru

Kodla Büyü

lady_bug

Site Gezgini
bugun bize bir yazı geldi ve bu yazıda dyned cd sini kurup çalışma yapmamış okulların adları yazıyordu ve bunların gerekçeleriyle neden kurmadıkları açıklaması aksi halde soruşturma açılacağı falan yazıyordu.
Bu okula bu sene şubat atamasıyla geldim ve hiç bir bilgim yok yalnız bildiğim tek şey labaratuar FAZ-1 Beko ve büyük sıkıntı interrnete bile bu pc lerden girmek bunlara dyned nasıl kurcam yada kurmamak için bir geçerli sebep var mı bide beni ilgilendiriyor mu ucu yakını benle alakalı mı bu işin..
cevaplarınız için teşekkürler..

hocam 1. faz bilgisayar lab ları yenilenecek yakında ama ne belki yarın belki yarındanda yakın .o pc ler dogru dürüst calışmıyor, biz p4 lerle zor giriyoruz dyned e. bence bekle eylülde bak bu işe...

keylogger hocam bizim müdürümüz tutuştu soruşturmada soruşturma manyağı zaten bi oda kurulamaması taraftarı aslında kurulursa aayvayı yecek çünkü FAZ-1 olduğu için oda denememiş bile biraz çaktığı için bilgisayardan programdan ama nasıl bir açıklama ile sonuçta kağıt üstünde göstermelik bir şeyler lazım gibi geldi bana. sizce ne yapılabilir..

hocam lab da kurmak zorunda değilsiniz. herhangi bir bilgisayarda kurun ve ondan sınıfları girin. fazla sınıf yoksa uzun sürmez.

Hocam lab'a kurmasanız da öğrencilere dağıtmanız gerekiyordu. Benim labım da eski acer, 4,3 gb hdd'leri var. Kaldırabilecekleri tüm eğitsle programlar yüklü ve ancak 600-800 MB boş yerleri var. Dyned kurmadım, ama öğrencilere dağıttık; imkanı olan evden girdi. Öğretmenlere de dağıttık, onlar da sanırım girmiştir.

Bilgisayarın sabit diskleri dolu bir bahane olabilir mi? Bilmem ama öğrencilere neden dağıtılmadığı da sorulabilir. Bundan da İngilizce öğretmeni sorumlu idi. O duyuracaktı öğrencilere. Ben sadece çoğaltma işini yaptım, isteyen öğrencimize verdik.

Bağlantı problemlerini ileri sürmeyin derim, çünkü bağlantı bilgisayarın kapasitesi ile pek alakalı değil. Başta çok sıkıntılı idi(p4 makina için bile ki zaten bu programın çalışma verimi bilgisayarın konfigrasyonu ile pek alakalı sayılmaz), sonradan serverları düzelttiler, bağlantı şu an iyi sayılır.

Yanlışım yoksa Dynet kurmak için 256 Ram gerekli, oda Faz 1'lerde yok. Siz gereken mimimum özellikleri tam olarak belirleyin, Faz 1'de olmadığını belirtin. Kimse niye lab.a kuramadın diyemez.

Fakat records manager dan tüm sınıfları ve öğrenci listelerini oluşturun. (Bu öğretmenin görevi ve yapabilirsiniz) programı tam kurmasa bile Records Manager geliyor.

Ayrıca okul idaresi de öğrencilere CD dağıtma işini planlamalı. Nasıl yapılır, nereden kaynak bulunur vs.. Evinde bil. olanlara CD verlip, evlerinden bu işi takip etmeleri sağlanabilir.

Ben lab. a kurdum. Okulun son haftalarında koridorda kimi bulabildiysem, sisteme girişini yaptırdım. Böylece öğrencilerin neredeyse yarısı başlangıç yapmış oldu. Seneye devam yani..

hocam labda ki bilgisayarlara kuramamanızın bir problem olacağını düşünmüyorum . Fakat sınıfları girebilirsiniz Record managerden.Bu forumda dyned bölümünü incelemenizi tavsiye ederim.Gerekli bilgilere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

lady_bud hocam ben de bu yıl tayin olup geldim ve dyned ile ilgili hiç bişiy bilmiyorum.
hocalar bizdeki pc ler exper ama idarenin de bu konuda bir bilgisi olduğunu sanmıyorum. Yönetici şifresi geçen hafta içinde geldi. Ne yapmam gerkiyor benim yardımcı olur musunuz? Elimde cd filan da yok :(

Geri