DYS Katılımsız Kurulum Paketi

Kodla Büyü
Arkadaşlar hiç apple makinede dys ayarı yapan var mı?Elimde içinde windows 7 yüklü bir apple makine var.Çalışma mantığı nasıldır bilemiyorum ama Dys için java ayarı yaparken,"unable launch the application" hatası verdi.Paketi kurarken ise hedef yol bulunamadı diye hata verdi.Apple makinelerde windows çalışma olayı nasıl oluyor?Önerisi olan var mı?Mouse u ekranın en üstüne götürünce,başka bir harici çerçeve çıkıyordu.Acaba windows sanal makine gibi başka bir şeyin üstünde mi çalışıyor bu mac lerde?

Biraz araştırdım da apple makinelerde sanal makineyi kullanarak her iki işletim sistemini de bir arada kullanabiliyormuş.Yani mac os içinde sanal makine kullanarak windows çalıştırılabiliyormuş.Bu şekilide çalışan bir windows da dys problem oluyor sanırım.Nasıl yapacaz bilemiyorum.Bu bilgisayar kaymakam bey'e ait.

DYS nedir? Hocalarım Henü tecrübe etmedik dys ile ilgili bilgi verirmisiniz?

Teşekkürler hocam gönderdiğiniz linkide inceledim evraklarıda indiriyorum. Kurumnet sadece o ağ içerisinde kullanılıyordu dys ile kendi evimizdeki bilgisayardanda işlem yapabiliyomuyuz?

Maalesef Hocam,

DYS Bakanlık intraneti veya IP kontrolü ile çalışıyor. Dışarıdan bağlanma ve işlem yapma imkanı yok.

Hocam süper bir iş yapmışsınız. Bende uğraşacaktım ama zaman bulamıyorumdum. İmdadıma yetiştiniz. Denedim ( windows 7 ye kurdum) süper çalışıyor.

Hazır kurulmuş Dys üzerine kurdum. Bende Java sürümü eski idi. (program ekle kaldırdan eskisini silmek gerekiyor bilginiz olsun. Yoksa DYS çalışmaz. )

Programı kendi ilçeme uyarlandım. Hakkınızı helal edin. Bunu paylaşmak için yapmadım. Paylaşırsam söz sizin programı paylaşırım.

Gebze ilçe mem e Teşekkürler.

kart sürücülerini de kuruyor mu?
bide sanırım java 7 yi kuruyor ama şuanki güncel java değil bu. tekrardan java sorunu oluşturur mu?

Kart sürücüsünü kurmuyor hocam javada sıkıntı yapmıyor sadece siteleri eklemen gerekiyor yönergelere gore yaparsanız sıkıntı yapmıyor

nebula32' Alıntı:
Kart sürücüsünü kurmuyor hocam javada sıkıntı yapmıyor sadece siteleri eklemen gerekiyor yönergelere gore yaparsanız sıkıntı yapmıyor
konuyu açan arkadaşın paylaştığını indirdim kurdum kendi pc me, siteleri de otomatik javaya kendi ekledi, ekstaradn bişi yapmadım, başka dikkat etmem gereken birşey var mı aceba?

aynenbadi' Alıntı:
nebula32' Alıntı:
konuyu açan arkadaşın paylaştığını indirdim kurdum kendi pc me, siteleri de otomatik javaya kendi ekledi, ekstaradn bişi yapmadım, başka dikkat etmem gereken birşey var mı aceba?
Başka bişey yok paket herşeyi otomatik yapıyor zaten.Adım adım yapınca bazen sorun çıkıyor ama pakette sorun çıkmıyor.

8.31 java güncellemesi için uyarı veriyor. katılımsızdaki güncellememe ayarları pek işe yaramıyor. java tam bir baş belası.

8.31'e güncelleyip, deployment.properties'e gerekli satırı kopyalayınca sorun olmuyor hocam. Bir arkadaş java güncellemesi kapalı olmasına rağmen update, later, block uyarısıyla karşılaşmış, güncellemişti. Java security ayarları değişmedi, sadece deployment.properties'e ilgili satırı kopyalayınca sorunsuz çalıştı. Maalesef Java zorla da olsa kendini güncelletiyor.

Gelen güncelleme uyarısına later deyip alttaki check'i işaretlerseniz normal kullanıma devam edebilirsiniz.

İkinci olarak 8.25 kurulumundaki ayarların aynısını 8.31'e uygularsanız sorunsuz kullanabilirsiniz.

Dosya bulunamadı diyor silinmiş olabilirmi acaba elinde olan varsa yükleyebilirmi tekrardan teşekkür ederim.
(googledrive yüklenmiş farketmemişim indiriyorum teşekkürler)

iskorbit_x' Alıntı:
Dosya bulunamadı diyor silinmiş olabilirmi acaba elinde olan varsa yükleyebilirmi tekrardan teşekkür ederim.
(googledrive yüklenmiş farketmemişim indiriyorum teşekkürler)
Yeni versiyon çıktı. Test ediyoruz. En kısa sürede yüklerim.

win 10 da sizin paylaşmış olduğunuz kurulum paketi çalışmakta mıdır.

Geri