Dyson V12 vs v15

Kodla Büyü

esinay

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar. Konu başlığından da anlaşılacağı üzere Dyson V12 ile V15 arasında kararsız kaldım. Çok araştırdım farkları biliyorum az çok ama kullanan tecrübe edenler varsa fikirlerini duymak isterim. v15in en büyük dezanvantajı olarak ağır olması ve tetik sorunu(çalışması için sürekli basılı tutma) olduğu söyleniyor bunlar gerçekten sorun oluşturacak düzeyde mi? v15 de çekim gücü konusunda ön plana çıkıyor. Yardımlarınızı bekliyorum :)

Kullanacak kişiye göre değişir. V15 büyük ve ağır bir makine. İnce bilekli biri kullancaksa yorabilir. Bu durumda V12 daha makul. Performans ve kapasite olarak V15 den bir tık geride olsa da V12 de oldukça yeterli. İmkanınız varsa mağazada denemeniz iyi olur.

V12 kullanıyoruz. Tetiğe basmak zorunda değilken bile yoruyor, bir de basmak zorunda kalsak ne olurdu :)

V15 kullanıyorum yaklaşık 2 aydır. Tetik çok sorun olmuyor. Bir süre sonra alışıyor insan. Toz haznesi gayet yeterli. Bence v12 nin en büyük sorunu toz haznesinin ufak olması. Normal elektrikli süpürgem de çok iyi bir makina (Philips Xb9185/07 ). Onunla temizlik yaptıktan sonra aynı yeri dyson la süpürüyorum hala toz buluyor :)

Merhaba arkadaşlar. Konu başlığından da anlaşılacağı üzere Dyson V12 ile V15 arasında kararsız kaldım. Çok araştırdım farkları biliyorum az çok ama kullanan tecrübe edenler varsa fikirlerini duymak isterim. v15in en büyük dezanvantajı olarak ağır olması ve tetik sorunu(çalışması için sürekli basılı tutma) olduğu söyleniyor bunlar gerçekten sorun oluşturacak düzeyde mi? v15 de çekim gücü konusunda ön plana çıkıyor. Yardımlarınızı bekliyorum :)
farkları hakkında biraz bilgi verir misiniz hocam? bende düşünüyorum.

V10 kullanıyorum çok ağır değil tetiğe de alışıyorusunuz bir sıkıntısı yok çok memnunum başka süpürge kullanmıyorum

V15 kullanıyoruz 1 yıldır. Biz çok memnunuz. Biraz ağır gelebilir ama alışıyor insan basılı tutarak kullanmak da çok problem olmuyor. Çekiş gücü çok iyi toz haznesi yeterli. Çıkan toza inanamıyor insan

farkları hakkında biraz bilgi verir misiniz hocam? bende düşünüyorum.
Hocam V15 in çekim gücü 240 aw V12in çekim gücü 150 aw ama V12 de oldukca iyi olduğu söyleniyor
V15in toz haznesi v12 den ciddi oranda büyük
V15 tetik mekanizmasıyla çalışıyor(çalışması için düğmeye basılı tutmak gerekiyor) V12 öyle değii düğmeye basıyorsunuz açılıyor tekrar basıyorsunuz kapanıyor.
V15 v12 den daha ağır.
Benim farkettiğim belirgin farklar bunlar hocam. Çekim gücü beni cezbettiği için ben tercihimi V15den yana kullandım umarım pişman olmam :)

Ülkemizde satışta olan bütün Dyson dikey modelleri araştırdım v11’e karar kılıp aldım. V12’den daha ucuz ama daha güçlü. Diğer sunulan yeni özelliklere çok ihtiyacın olmadığını düşündüm.

Bu arada en son modelin V15 değil, Çin’de ve Avustralya’da bir süredir satışta olan ve bu hafta da İngiltere’de satışı başlanan Gen5 olduğunu öğrendim. Ülkemize de yaz aylarında gelmesi bekleniyormuş:

Benim v8 var arkadaşlar. 4 ay oldu alalı. Çok memnunum. Tavsiye ediyorum çekişi çok iyi, tozu saçı felan çok iyi alıyor halıdan

Normalde bilek sıkıntım var ama V10 dan aşırı memnunum. Tetik olayını kafanıza takmayın hiç bir sıkıntısı olmuyor alışıyorsunuz zaten. Ayrıca düğmeli olan V12 de hemen istediğiniz zaman kapatamıyorsunuz süpürürken analayabilirsiniz bunu ancak tetikten parmagınızı çektiğiniz an makine duruyor zaten bu durumda pil ömrünü uzatıyor.
2 senedir kullanıyorum.
Ciddi anlamda bilek sıkıntınız varsa V12 alın ama toz haznesi küçük.
Şu an olsam yine V10 alırdım.

Geri