Eğitim Gücü Sen

Kodla Büyü

btogretmeni34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba herkese. Bu sendikaya üye olan arkadaş var mı?

Mevcut büyük muhalif sendikalardan birine üyeyim, ayrılıp bu sendikaya üye olmayı düşünüyorum.

Sendika, sosyal medya hesapları ve web sitesi içeriğine bakılırsa, etkin olmaya çalışan, üyelerinin haklarını korumaya gayret eden bir sendika.

Olumlu olumsuz farketmez, bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Rehber öğretmenlerinin kurduğu sendika hocam. Üyelerinin çoğu da rehber öğretmenlerden oluşuyor. Şu anda güçlü olmasa da etkili bir sendika. Özellikle Uzman Öğretmenlik sürecinde net durdular, dik durdular. Diğer sendikalar gibi istemeyiz ama yan cebimize koy demediler.

Rehber öğretmenlerinin kurduğu sendika hocam. Üyelerinin çoğu da rehber öğretmenlerden oluşuyor. Şu anda güçlü olmasa da etkili bir sendika. Özellikle Uzman Öğretmenlik sürecinde net durdular, dik durdular. Diğer sendikalar gibi istemeyiz ama yan cebimize koy demediler.
Sendikada rehber öğretmenlerin oldukça etkin olduğunu ben de gördüm, o yüzden özellikle bu sendikaya üye bilişim öğretmeni var mı merak ettim. Sendika işin rehber öğretmenleri sendikası gibi bir algı var. Diğer branşların sorunlarıyla da aynı derecede ilgileniyorlar mı acaba bunu anlamaya çalışıyorum.

Ben yıllardır, Anadolu Eğitim Sendikasına üyeyim. Eğitimin Gücü Sendikasını da bir süredir takip ediyorum. Genel başkanlarının tavırlarıyla, sendikal kurumsal kimliğiyle dik duruşunu gösteriyor. Herhangi bir siyasi parti, dernek, vakıf vb bir yerden herhangi bir desteği yok.
Bence olmaması önemli. Gücünü özgür iradeleriyle üye olmuş üyelerinden alıyor.

Arkadaşların dediği gibi Kuruluşunda rehber öğretmenlerin bulunması genel başkanın rehber öğretmen olması ve bu branş sorunları için yola çıkılmış olması bu alanda daha aktif olduklarını doğruluyor.

Ancak kendi gözlemlerim (yanlış ve eksik olabilir) bir sendikada olması gerektiği gibi hareket ediyorlar. Yani üyesine sahip çıkıyor.

Bilişim öğretmeni olarak diğer sendikalardan özel bir ilgi görmedik, En kötü bu sendika da bir ilgi göstermez. Ancak siyasi partilerden emir alan bir sendikada olmaktansa bu sendika her türlü daha iyidir.

En çok üyeye sahip 5 sendika'nın siyasi amaçları büyüktür Öğretmenlerin çıkarları.

ben üye olmuştum hicbir parti ve kuruşla bağlantısı yok diye. en azından şucu bucu demiyorlar.

Mevcut büyük muhalif sendikalardan birine üyeyim, ayrılıp bu sendikaya üye olmayı düşünüyorum.

Sendika, sosyal medya hesapları ve web sitesi içeriğine bakılırsa, etkin olmaya çalışan, üyelerinin haklarını korumaya gayret eden bir sendika.

Rehber öğretmen merkezli bir sendika, varsa yoksa rehber öğretmenler. Başkanları x de kendisi gibi düşünmeyen bazı sendikaları elde bilgi belge olmadan fetöcülükle suçlar twitlerini görünce ben de bir ön yargı oluşturdu.kendisi gibi düşünmeyeni ya fetöcü ya da pkk lı olmakla suçlayanlardan bana gına gedi. Ben de Tes den memnun olmadığım için hürriyetçi eğitim sen e üye oldum. Türk eğitim sen den bağlı olduğu partiden rahatsız olduğu için ayrılanların kurduğu bir sendika. Ömk da baya çabaladılar, eylem yaptılar ama meb in kararı değişmedi. Bir araştırın derim.

Rehber öğretmenlerinin kurduğu sendika ama ben rehber öğretmen değilim. Yani rehberlikçiler sadece şeklinde genelleme yapmak doğru değil. Bence şu anda iyi gidiyor. Yancılık yaparsa zaten durmam, çıkarım. Başkanın açıklamalarında denk geldiğim kadarıyla siyasi açıklama görmedim. Çok sendikacılık yapan birisi değilim ama öğretmen sorunlarıyla ilgilenmesi benim için önemli. Bir de siyasete dahil olmaması.

Son düzenleme:
Rehber öğretmen merkezli bir sendika, varsa yoksa rehber öğretmenler. Başkanları x de kendisi gibi düşünmeyen bazı sendikaları elde bilgi belge olmadan fetöcülükle suçlar twitlerini görünce ben de bir ön yargı oluşturdu.kendisi gibi düşünmeyeni ya fetöcü ya da pkk lı olmakla suçlayanlardan bana gına gedi. Ben de Tes den memnun olmadığım için hürriyetçi eğitim sen e üye oldum. Türk eğitim sen den bağlı olduğu partiden rahatsız olduğu için ayrılanların kurduğu bir sendika. Ömk da baya çabaladılar, eylem yaptılar ama meb in kararı değişmedi. Bir araştırın derim.
Benzer bir durum benimde başıma geldi. Yani oradaki arkadaşların hiç birinin bu yapı ile alakası yok. Ki en baştaki şahsa da hiç sevmedikleri siyasiler iftira atmış. Koca camiada sadece bir kişi yargılanmış ki o da en yakın oldukları genel başkan . O da beraat etmiş ve suçsuz bulunmuş. eğitim gücü senli arkadaşlar nasıl böyle bir düşünce içine girdiler şaşırıyorum. hepsi de bu şekilde düşünüyor. bana o sendikada istifa et bak başın yanar diyecek seviyeye kadar gelmişlerdi. Asıl mücadele etmesi gereken sendikayı unutup bu şekilde bir tavır almaları şahsen beni kendilerinden soğuttu diyebilirim.

Rehber öğretmenlerinin kurduğu sendika ama ben rehber öğretmen değilim. Yani rehberlikçiler sadece şeklinde genelleme yapmak doğru değil. Bence şu anda iyi gidiyor. Yancılık yaparsa zaten durmam, çıkarım. Başkanın açıklamalarında denk geldiğim kadarıyla siyasi açıklama görmedim. Çok sendikacılık yapan birisi değilim ama öğretmen sorunlarıyla ilgilenmesi benim için önemli. Bir de siyasete dahil olmaması.

Hocam sendikalar sonradan yancı olmuyor. YANCI DOĞUYORLAR. Şu an en çok üyesi olan 5 sendikanın hepsi de bir siyasi partiden emir alarak kurulmuşlardır. Hiçbirisi sonradan yancı olmamıştır. Hatta o kadar ki, TES 'in eski genel başkanı şu an farklı bir partiden milletvekili genel başkanken bile sendikasına yön verememiş.

Mecburen başka sendika kurdular. Eski TES başkanı, şu an HÜR bir sendikaya yön veriyor.

Hocam sendikalar sonradan yancı olmuyor. YANCI DOĞUYORLAR. Şu an en çok üyesi olan 5 sendikanın hepsi de bir siyasi partiden emir alarak kurulmuşlardır. Hiçbirisi sonradan yancı olmamıştır. Hatta o kadar ki, TES 'in eski genel başkanı şu an farklı bir partiden milletvekili genel başkanken bile sendikasına yön verememiş.

Mecburen başka sendika kurdular. Eski TES başkanı, şu an HÜR bir sendikaya yön veriyor.
2010 referandumuna hayır oyu vereceğini açıklaması sonrasında siyasi partisi ile ters düştü. Şimdi sizlere soruyorum hangi sendika genel başkanı böyle dik durabilmiş? Şuan evet hürrüyetçi eğitim sen de aksaçlılık yapıyor olabilir ve bu beni rahatsız etmiyor, çünkü adam yanlışa yanlış diyebiliyor.

Kurucusu bilgisayar öğretmeni olan İDEAL Eğitim Sene üye olmanızı öneririm. Ben üyeyim.
facebook ve instagram = @idealegitimseneskisehir

Son düzenleme:
Bence herkes örgütlenmeli. Her branş kendi sendikasını kurmalı. Hatta branşlar kendi aralarında ayrı fraksiyonlara ayrılıp daha da özel sendikalar kurulmalı. En küçük atomuna kadar inmeli. Örneğin bilişim teknolojileri öğretmenleri bölünüp teknik ve eğitim fakültesi diye sendika kurmalı. Sonuçta yıllardır süren aralarında atanırsınız atanamazsınız problemi var. BÖLÜNE BÖLÜNE KAZANACAĞIZ!!!. Yaşasın haklı mücadelemiz.

2010 referandumuna hayır oyu vereceğini açıklaması sonrasında siyasi partisi ile ters düştü. Şimdi sizlere soruyorum hangi sendika genel başkanı böyle dik durabilmiş? Şuan evet hürrüyetçi eğitim sen de aksaçlılık yapıyor olabilir ve bu beni rahatsız etmiyor, çünkü adam yanlışa yanlış diyebiliyor.
İsmail Koncuk bir milletvekili, onun dik duruşu üye olduğu siyasi partiyi ve oy verenlerini ilgilendirir.
Bu dediğiniz, ismail koncuk'u destekler, o sendika kursa arkasında durmayı hak eder.
Peki, Hürriyetçi eğitim sen üyeleri kendi başkanını seçebilecek mi?
Biz öğretmen olarak İsmail Koncuk'a değil, Sendikaya üye olacağız. Acaba Hürriyetçi eğitim sen yeri geldiğinde İsmail Koncuk'a karşı bile dik durabilecek mi?

Sonuçta bu sendika, bir siyasi partiden emir alarak kurulmuştur, gücünü ve örgütlülüğünü bir siyasi partiye bağlamıştır.
Bu siyasi parti ile sendika genel başkanı ters düştüğünde, sendika genel başkanını, görevden almayacağını bile bilir miyiz?

Ben o yüzden, gücünü üyesi olan öğretmenlerden alan sendikaların güçlenmesi taraftarıyım.

gerçek anlamda sendikacılık yapan tek sendika. hiçbir sendikaya üye değilim ama bu sendikanın mücadelesini şu an hiçbir sendika yapamıyor.

%2 Saçmalığı ve diretmesine inat 2 yıl önce bu sendikaya geçtim. Diğer sendikalardan ses çıkmayan bir çok konuda ilk ses bu sendikadan çıkıyor. Olması gereken sendikacılığı yaptıklarını düşünüyorum. Böyle düşündüğüm için %2 dayatması umurumda olmadı.

Genel bakanları kpss hazırlık sürecinde derslerimize girerdi. Çalışkan. makul bir insandı.

Ben ve eşim de rehberlik öğretmeni değilim ama eğitim gücü sen e üyeyiz. Üye olma amacım, herhangi bir siyasi partinin arka bahçesi gibi davranmaması, öğretmeni ilgilendiren konularda dik duruş sergilemesi ve her zaman üst yönetime telefonla ulaşabiliyor olmam.

Ben de üyeyim. Kurucusu eski türk pdr derneği başkanı. Dolayısıyla pdrciler çoğunlukta fakat her branştan üyesi de var. Üyelerin taleplerini dikkate alıyorlar. Ama kendi sloganları apolitik sendika olması sebebiyle tercih ettim. Gördüğüm kadarıyla hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değil. Memnunum. Üyelerinin hakları için uğraşıyorlar. Tabi sendikalar gücünü üye sayılarından alır. Ne kadar etkili olabildikleri tartışılır. Kendi ilimde üyelerin WhatsApp grubu var sorunlarınızı direk il başkanıyla paylaşabiliyorsunuz. Başkan da genel başkana iletiyor.

Geri