E imza java sorunu

Kodla Büyü

afilli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
sayın arkadaşlar,
e imzada kullanmak için Java 1.7.6 (32 bit) veya üzerini için tam link bulamadım.
yardımcı olacak varmıdır.

arkadaşlar benim e-imza geldi kurulum yaptım şifre aldım yetkili kişi:
Merhaba,
PKCS11 kütüphanesi ile ilgili sorun yaşıyorsanız, 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız System32 klasörünün içinde, 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız SysWOW64 klasörünün içinde akisp11.dll in olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Bu sorun JAVA’nın kütüphanelerinin düzgün yüklenememiş ya da konumunun bulanamıyor olması ile ilgilidir.
PKCS11 kütüphanesi bulunamadı sorunu ile ilgili olarak aşağıdaki adımları öneriyoruz.

1.Denetim masası-->Program Ekle/Kaldır menüsünden JAVA kurulumlarının hepsini ve Akisi kaldırınız.
2.Program Files (x86) ve Program Files altındaki tüm JAVA ve Akis kalıntılarını siliniz.
3.Bilgisayarınızı restart ediniz.(Lütfen bu adımda restart ediniz. Tüm kurulumları yaptıktan sonra restart etmek sorunu çözmeyecektir!)
4.Tekrar JAVA’yı kurunuz.
5.Tekrar restart ediniz.
6.Web sayfamızdan Akis 2.5’ü tekrar kurunuz. Bu aşamada sorunların çözülmüş olması gerekiyor.
7.Kart okuyucu sürücüsü aynen kalabilir.

Bunlara rağmen sorun çözülmez ise JRE yerine JDK kurmanız sorunu çözecektir.
1-Okulumuzdaki çalışan kart okuyuculara benim sim kartı taktığımda çalışmıyor.
2-Benim kart okuyucuya diğer sim kartları taktığımda kart okuyucu çalışmıyor.
Yani ne kart okuyucu ne sim kart çalışıyor
java proğ sildim kurdum yine olmadı
bir tek seçenek JDK kur diyorlar bu proğramda paralı fikri olan var mı

Hocam yükledim yeniden başlattım yine aynı işletim sistemi Windows 7-64 bit
Başka öneriniz var mı

e-imza sorunu nu anladım.
denemelerim sonucunda kart okuyucunun okumadıgını buldum ,akis sim kartı başka okuyucu kartta çalıştı
kart okuyucu alacağım

Geri