e-kurs modülü açılmıyor.

Kodla Büyü

iskorbit_x

Site Gezgini
Arkadaşlar e-kurs.eba.gov.tr adresi Fatih Projesi fiber internet bağlanan okullarda açılmıyor. Herhangi bir uyarı da vermiyor öylece boş sayfa dönüyor duruyor.
Sadece e-kurs da değil açılmayan. diğer eba.gov.tr sayfaları da açılmıyor. Bilgisi olan varsa nasıl düzeltebilirim.Teşekkür ederim.

Allah Allah. Bizde neden açılmıyor acaba. yalnız www.eba.gov.tr açılıyor. Ama cbs.eba.gov.tr, e-kurs.eba.gov.tr vs.. açılmıyor bizde hafta başından bu yana. Tabi bizim okulda 100Mbit fatih projesi fiber interneti mevcut.
Dns falan yazdım(ttnet,google vs.) ama yinede bir değişiklik olmadı.

Bizde sorun yok kursları girdim. Meb hattı ama fatih proj. hattı değil.
Hocam netten kaynaklı sıkıntı varsa şimdilik işinizi farklı bir netten görün sonra düzelir muhtemelen.

Hız sorunu yok hocam. Hız denemesi yapıyorum 97-98Mbit çıkıyor. Farklı siteleri açıyor ama eba modülleri açılmıyor.Acaba bu işle ilgilenen kim ki onları rahatsız etsek de düzeltseler bir an önce.

hocam sabah 10-12 arası sitede sorun vardı açılmıyordu, daha sonrasında sistem çalışmaya başladı.

Sorunun erişimden kaynalı olması lazım. Okullara bağlanan hatlardaki VPN'nin bu gün devreye alınacaktı. Belkide sorun çözülmüştür.

e-kurs bizim okulda da açılmıyordu, muhtemelen fiber bağlantıyla alakalı bir durum.
Ben de okul kurs planlamasını evden yapmak zorunda kaldım.

Ben de evden girdim. Öğretmen girişleri 14-25 Eylül, Öğrenci girişleri de 21 Eylül-2 Ekim arası olacak...

e-kursa giriş yapabildim ama cbs.eba.gov.tr ye bi türlü giriş yapamıyorum

arkadaşlar ttnet anlaşma gereği fiber bağlantılarda erişimi oldukça kısıtlıyor. dns ayarlarını 195.175.39.39 ve 195.175.39.40 yaparsanız epeyce sorun çözülüyor.

Biz de de Fiber bağlandı internet hızlandı ama aynı sıkıntılar Bizdede var é-kurs modülüne girilmiyor ama özel bir hatla girince açılıyor... Nedendir acaba

iskorbit_x' Alıntı:
Arkadaşlar e-kurs.eba.gov.tr adresi Fatih Projesi fiber internet bağlanan okullarda açılmıyor. Herhangi bir uyarı da vermiyor öylece boş sayfa dönüyor duruyor.
Sadece e-kurs da değil açılmayan. diğer eba.gov.tr sayfaları da açılmıyor. Bilgisi olan varsa nasıl düzeltebilirim.Teşekkür ederim.
Öğretmenler için 16 Eylülden itibaren açılacaktır..

xoseng' Alıntı:
iskorbit_x' Alıntı:
Öğretmenler için 16 Eylülden itibaren açılacaktır..

Hocam öğretmenler için değil sadece okul için de açılmıyor özel internetten açılıyor ama meb fiberden bağlanmıyor.

Arkadaşlar bu e-kurs modülüne hala girilmiyor dns falan yazdım ama hiç faydası olmuyor. Bu sıkıntıyı nasıl aşacağız

Arkadaslar, kurs vermek isteyen ogretmenlerin isteklerini idareye bildirmeleri icin son gun ne zamandi? 17 Eylul'de sagolsun is bitirici mudurumuz beni salladi, 22sinde mudur yardimcisi gec kalindigini soyledi.
Bir de, istanbulda ortaokulda bilgisayar kursu acan var mi?

Şu an e-kurs.eb.gov.tr adresine bir türlü ulaşamadı. Farklı tarayıcılardan denedim, antivirüsü kapattım, dns değiştirdim olmadı. cepten açılıyor , pc den açılmıyor.. varmı fikri olan .

fbaltacioglu' Alıntı:
Şu an e-kurs.eb.gov.tr adresine bir türlü ulaşamadı. Farklı tarayıcılardan denedim, antivirüsü kapattım, dns değiştirdim olmadı. cepten açılıyor , pc den açılmıyor.. varmı fikri olan .
Başlarda meb adsl de açılıyordu. meb fiber de açılmıyordu. şuan meb fiber de açılıyor. ama arasıra 504 gateway hatası veriyor yoğunluktan dolayı

evet hocam sorunum fatih altyapısı ile kurulan fiber ağ kaynaklı. sadece fibere bağlı pc ler bağlantı kuramadı e-kurs modülüne. telefonla eba yetkililerine ulaşamadım.

ÇÖZÜMÜ:

1-DNS ler otomaik olarak ayarlı kalmalı.

2-Şayet DNS ayarınız otomatik ise ve halen giremiyorsanız; erisim@eba.gov.tr adresine giremediğiniz sitenin adresi, statik ip adresiniz, okulunuzun bilgileri ile iletişim bilgilerinizi gönderiniz.

http://www.ipnedir.com adresinden ip numaranızı öğrenebilirsiniz.

E-Kurs(e-kurs.eba.gov.tr) ile ilgili erişim problemi yaşayan Fatih Projesi kapmsanındaki okullar erisim@eba.gov.tr adresine bilgi vermeleri durumunda sorunları çözülecektir. Öncelikle DNS ayarlarını otomatik olarak ayarlamaları gerekmektedir. Bilgilerinize.İyi çalışmalar

Geri