E- Okul Öğrenci Belgesi Sorunu

Kodla Büyü

Diyavol

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ortaokulda müdür yardımcısıyım. Bir öğrencime öğrenci belgesi gerekti bugün. E- okula girdim, oradan öğrenci bilgilerine ardından yazdırma seçeneğine girdiğimde sadece öğrenim bilgileri yazdırma seçeneği çıktı. Raporlarla ilgili detaylı araştırma yaptığımda İlkokul ve Ortaokullarda öğrenci belgesi seçeneğinin hiç olmadığını fark ettim. Okul öncesi ve ortaöğretim kurumlarının rapor yani yazdırma seçeneklerinde öğrenci belgesi mevcut. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Öğrenim belgesi ile öğrenci belgesi farklı şeyler. Sanırım MEB bu detayı unutmuş :)

Sayın Hocam,

E-Okul raporlarında öğrenci belgesi kaldırılmıştır. Öğrenci belgesi yerine Öğrenim Belgesi (Ek-3) verilecektir. Öğrenim belgesinin altında aktif öğrenciler için "okulun öğrencisi olması" seçeneği seçilmesi gerekmektedir.

Mebin kaçırdığı bir şey yok. İKY'ye göre düzenleme yapılmıştır.

İyi çalışmalar.

Sayın hocam,

Okulun öğrencisi olma diye bir seçenek çıkmıyor. Matbu bir metin yer alıyor çıktı da. Gereksiz yerleri çizmek verekiyor. Başka bir yolu var mıdır?

DotCom' Alıntı:
Sayın hocam,

Okulun öğrencisi olma diye bir seçenek çıkmıyor. Matbu bir metin yer alıyor çıktı da. Gereksiz yerleri çizmek verekiyor. Başka bir yolu var mıdır?
Maalesef Hocam.

Bakanlıkla görüşme sonucu böyle olacağını söylediler.

e-okul dan öğrenci belgesi yerine ek-3 öğrenim belgesi vereceğiz. ancak sayfa boş çıkıyor.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ nin onuncu bölümünde madde 73 diyorki,
Belgelerin düzenlenmesi

MADDE 73 –

(3) Öğrenim belgeleri e-Okul sistemindeki kayıtlar esas alınarak düzenlenir. Her öğrenim belgesine, e-Okul sistemi tarafından güvenlik numarası verilir. Öğrenim belgesini ilgili müdür yardımcısı ile okul müdürü imzalar. Müdür yardımcısı bulunmayan okullarda ise belge okul müdürünce görevlendirilen bir öğretmen tarafından imzalanır.

sistem herhangi bir numara vermiyor mu benim ekranda mı sorun var acaba?
gene bir beceriksizlikle mi karşı karşıya kalıyorum?

Herhangi bir güvenlik numarası vermiyordu. Belki onu da değiştirirler

EK-3 Öğrenim Belgesini aldığımız yerde parantez içinde öğrenci belgesi ve YENİ ibaresi var. Bundan sonra buradan verilecek sanırım?

ek3 belgesı almak ıstedıgımızde belge bos olarak gelıyor nasıl yapılacagını bılen var mı acaba

hocam
ortaokul Öğrenci işlemleri ==> öğrencinin tc nosu ile arama yapın yazıcı simgesini tıklayın gelen ekranda ==>Öğrenim Belgesi (Ek1) (Geçmiş Dönemler) i göreceksiniz bu şekilde yol izlerseniz bilglier dolu geliyor öğrenci nosundan yola çıkarsanız bilgileri boş geliyor ( niye ise ?)

not: hızlı öğrenci arama kutucuğundan da tc no ile arama yaparsanız boş geliyor

merhaba arkadaşlar aynı sorunu sizin bahsettiğiniz yontemle denedik. ancak ne TC no ile nede okul no ile değişen bir şey yok. aynı boş sayfa. boş sayfada soyle bir ibare var. "bilgiler goruntulenemiyor öğrencinin kayıtlı olduğu sınıfın ders programını kontrol ediniz". bunu kontrol ettik sınıfa ders programı da ayarladık. sonuç aynı. elden öğrenci belgesi vermek dışında çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. herkese iyi aksamlar :+1:

hocam benim dediğim gibi yapacaksın aynı sorunu bende yasadım not yazdıgım duruma dikkat ederek tc no ile arama yaparsanız gelecektir. ben onları yazarken kontrol ederek adım adım yazdım

tamam hocam sizin dediğiniz gibi yapınca dolu geldi. ancak ikisi arasında alttakı yazılarda farklılıklar var. boş geldiğinde kendi isteği üzerine/öğrenimi tamamlaması vs.. verilmiştir yazıyor. dolu oldugunda öğrenim çağı dışına çıktıgından kendisine verilmiştir şeklinde yazıyor. hayırlısı olsun hocam. teşekkur ederım. :+1:

hocam bir yol daha var öğrenci şlemleri >>öğrenci not bilglieri>>>>rapor alma >>>>öğrenim belgesi 1 geçmiş dönemler >>> tc no gir

Arkadaşlar, öğrenci işleri bölümünden herhangi bir öğrenciyi numarasıyla çağırıp TC numarasını kopyalayın. Sonra ana menü ve tekrar öğrenci işleri bölümüne girin. Öğrenci çağırmadan sayfa boşken yazıcı simgesine tıklayın ve öğrenim belgesi geçmiş dönem ek-1 yazan kısmı tıklayın. Açılan bölüme öğrenci TC numarasını yapıştırın ve onaylayın. Geçen yıla ait bilgilerle öğrenim belgesi dolu olarak gelecektir. Sadece sınıfını değiştirmeniz yeterli.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

E-Okul raporlarında öğrenci belgesi kaldırılmıştır. Öğrenci belgesi yerine Öğrenim Belgesi (Ek-3) verilecektir. Öğrenim belgesinin altında aktif öğrenciler için "okulun öğrencisi olması" seçeneği seçilmesi gerekmektedir.

Mebin kaçırdığı bir şey yok. İKY'ye göre düzenleme yapılmıştır.

İyi çalışmalar.

Hocam, ders programlarını kaydedemiyoruz. Seçmeliler açılmadı. Neden bu kadar beklendi. Bir sıkıntı mı var?

Haftalık ders programında ve seçmeli ders seçme ekranında kaydetme düğmesi pasif arkadaşlar neden olabilir acaba

Geri