E-okul diploma basımı

Kodla Büyü

b0145829

Site Gezgini
Arkadaşlar e-okul dan diplomaları yazdırdınız mı? Miili eğitimin gönderdiği
diplomalar hangi boyutta yazıcıya sığdıramıyoruz
Siz nasıl yaptınız fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

bizim okulda fotokopi makinasındn yaptık hocam...ayarlar kısmında değerleri girdik ve 1-2 denemedem sonra oldu...

b0145829' Alıntı:

Hocam yarın yapacağız biz de ama... Yazdır simgesine tıklayıp diploma bölümünü seçtiğinizde, sağa kaydır, sola kaydır gibi kısımlar var... Oradan hizalamayı denediniz mi?

Bizdeki diplomalar A4 boyutunda, o yüzden sığdırma konusunda bir sorun yaşanmıyor...

biz kirmizi cizgiden itibaren ust ve alt bosluklari kestik, yanlari kesmeye gerek yok
bu kesintilerden sonra A4un uzunluguyla ayni oluyo.

sol ve sag degerleri 10, asagi bos, yukari 15 girdik tam oturdu yerlerine.

Ben bugün yazdırdım. Okulun arşivinden star marka şeritli yazıcılardan bir tanesini aldım. Bir diploma feda ettim. Deneme amaçlı. Yerini ayarladım. Yazdırdım.

memo' Alıntı:
bizim okulda fotokopi makinasındn yaptık hocam...ayarlar kısmında değerleri girdik ve 1-2 denemedem sonra oldu...

Hocam bizde de tpshiba S2000 fotokopi makinesi var ona nasıl yerleştirdiniz diplomaları
kenarları kesip mi yerleştirdiniz?
Diplomalr A4 boyutunda deil çünkü
bi de değerleri ne girdiniz?

biz de bugün çıkardık

sol boşluk 2000 alt boşluk 18 yaptık diğer kısımlara değer girmedik

gayet hoş oldu

tavsiye ederim

bizde kenarları kestirdik . samsung lazer yazıcıda deniyorum . ama öğrenim süresini benim elimdeki diplomaya göre farklı yerde cıkarıyor, bir basamak aşagıda cıkıyor. herkeste öyle mi acaba ?

buldum arkadaslar. yeni satır eklendi rapor kısmında 2008 için orada dogru yerde cıkıyor mezuniyet yılı.

Biz de kenarları kestirerek A4 boyutuna getirdik!... Sonra tıpkıçekimle (fotokopiyle) çoğaltıp hizalama çalışmalarının sonucunda galip geldik!... :lol: :lol:

bizde hp 1010 var . Kestirdik diplomaları.sonra ayarlardan sola 250, aşağı 9 yaptık tam oldu arkadaşlar,

en iyisi fotokopi makinası arkadaşlar..bideki fotokopi makinası yazıcı işlevinide görüyor..tıkır tıkır hallettim yarım saatte

kenarları kesmeyiniz. fotokopide yazınız. :idea: şimdi kolay kısmına gelelim diploma yazdırma kısmında rapor alalım yazdırın heme yanında simge var ona tıklayalım diplomaya yazdıracaklarımızı worde aktaralım. istediğiniz düzeltmeleri yapın sonra yazdırın. kolay gelsin ben yarım saatte halletti efem.......... 8)

halid03' Alıntı:
bizde kenarları kestirdik . samsung lazer yazıcıda deniyorum . ama öğrenim süresini benim elimdeki diplomaya göre farklı yerde cıkarıyor, bir basamak aşagıda cıkıyor. herkeste öyle mi acaba ?

Hocam rapor ekranın da ikitane çıktı bölümü var en alttaki diplama bölümünde diploma numarası ile öğretim yılı yan yana diğerinde ise geçme notu ile öğrenim yılı yan yana ona dikkat ederseniz düzelir

b0145829' Alıntı:

sağından solundan biraz kırptıkk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ama öylede kabak gibi bir görüntü ortaya çıktı.Ayarları tutturana kadar kaçtane kağıdıımız gitti. :x :x :(

Geri