E-okul Fotoğraf Çekimi

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar müdür bey 8. sınıfların LGS ye girecekleri için ve 6-7 lerin de e-okul fotoğraflarını benim çekmemi söyledi. Sorum şu bizim BTR olarak böyle bir görevimiz var mı ? Böyle bir görevi yerine getirmezsem ne gibi bir yaptırımla karşılaşabilirim. (idareyle aram iyi değil) Artık her olayda görev almaktan bıktım, afiş hazırla, dergi hazırla , fotoğraf çek, yazıcıya bak tahtalara bak bilgisayarlara bak internet koptu. Yeminle meslekten soğudum. Bir çıkar yol bulamıyorum. Siz bu görev verme durumlarında ne yapıyorsunuz lütfen bir akıl verin. Öğretmenliğimi yapamamaktan bıktım artık.

hocam böyle bir görevimiz olsa bizim eokul şifremizle halledebilirdik diye düşünüyorum. müdür yardımcısının yapması gereken bir iş ama genelde btr lere sen yap diyorlar ve kendi şifrelerini veriyorlar.

çok sıkıntı edilecek bir durum değil, E-okul foto google play uygulaması var. sadece arka fonu ayarlıyorsunuz , ben akıllı tahtanın beyaz kısmını silip çekiyordum. müdür yardımcısı sınıf listeleriyle eşlik ederse sabit durup çekerseniz aynı anda 1 ders saatinde 3 sınıf çekebiliyorsunuz (25 mevcutlu sınıf için).

Hocam, idare yetki verirse sınıf öğretmenleri de çekip yükleyebilir. Direk çekip, sınıf öğretmenleri ortalayip küçültme dönüştürme eokul kendi içinde yapıyor. Güncellenmiş sistemi.

Dönem başında söylendi,benim telefon hafızam o kadar yok dedim. Her sınıf öğretmeni çekip yüklesin ben kontrol edeyim dedim. Kabul edildi,bazı öğrenciler yüzü çok karanlıkti. Onları ya öğretmen yada ben çektim.

robores 3.0 programı ile yüz tarama yapıp otomatik olarak eokul boyutuna getirin. her sınıfı sınıf öğretmenine verin. onlar yüklesin. bence çekmek çok zaman almıyor. ama yüklemesi çok zaman alıyor. tabi müdürün sınıf öğretmenlerine fotoğraf yükleme yetkisi vermesi lazım e-okuldan.

çok sıkıntı edilecek bir durum değil, E-okul foto google play uygulaması var. sadece arka fonu ayarlıyorsunuz , ben akıllı tahtanın beyaz kısmını silip çekiyordum. müdür yardımcısı sınıf listeleriyle eşlik ederse sabit durup çekerseniz aynı anda 1 ders saatinde 3 sınıf çekebiliyorsunuz (25 mevcutlu sınıf için).
Şuan denedim güzel uygulama... Reklamlardan kurtulmak istiyorum. Ücreti nedir nasıl satın alınır bulamadım bir türlü...2000 öğrenci var ve çok işime yarayacak bu uygulama...

13 yıldır ben yapıyorum, çok dert edilecek bir olay değil. Sadece e okulu yüklemede sistem sorun çıkarabiliyor bazen.

Arkadaşlar müdür bey 8. sınıfların LGS ye girecekleri için ve 6-7 lerin de e-okul fotoğraflarını benim çekmemi söyledi. Sorum şu bizim BTR olarak böyle bir görevimiz var mı ? Böyle bir görevi yerine getirmezsem ne gibi bir yaptırımla karşılaşabilirim. (idareyle aram iyi değil) Artık her olayda görev almaktan bıktım, afiş hazırla, dergi hazırla , fotoğraf çek, yazıcıya bak tahtalara bak bilgisayarlara bak internet koptu. Yeminle meslekten soğudum. Bir çıkar yol bulamıyorum. Siz bu görev verme durumlarında ne yapıyorsunuz lütfen bir akıl verin. Öğretmenliğimi yapamamaktan bıktım artık.
Hocam görevin olmayan konularda hayır demeyi öğrenmen gerekiyor. Herkes kendi görevini yapacak!

Hocam görevin olmayan konularda hayır demeyi öğrenmen gerekiyor. Herkes kendi görevini yapacak!
Hocam hayır dediğimiz zaman çeşitli sıkıntılar olacağını biliyorsunuzdur. Yoksa hayır demek kolay. Ayrıca üstteki arkadaşlara baktığınız zaman bizim branştaşlar verilen her görevi yapmayı iş addettikleri için. ben yapmasam bile diğer okullardaki BTR ler yapıyor sen niye yapmıyorsun diye tepki alacağımı biliyorum.

Hocam hayır dediğimiz zaman çeşitli sıkıntılar olacağını biliyorsunuzdur. Yoksa hayır demek kolay. Ayrıca üstteki arkadaşlara baktığınız zaman bizim branştaşlar verilen her görevi yapmayı iş addettikleri için. ben yapmasam bile diğer okullardaki BTR ler yapıyor sen niye yapmıyorsun diye tepki alacağımı biliyorum.
Hocam bir sefer hayır demeyi öğrendiğinizde anlayacaksınız ki bence hayır demek zor, kolay değil. Herkes kendisinden sorumlu, yapan arkadaşların durumu benim durumum, çalıştığım okul vs. bir sürü değişken var.

10 yılda 4 5 kere ben yükledim zor bişey değil ama idare ile aranız yoksa yapmamak en doğal hakkınız son senelerde pek yüklemedim sistem öğretmene yüklemeye izin veriyorsa öğretmenede görev verebilirler sizede görev verebilirler o zaman. Ben sevmediğim idareyle çalışmıyorum. Geçen dönem idareci ben zor biriyim dedi yok halk eğitimden kurs aç filan vs vs. bu dönem başka okuldayım kendi bilir :D şimdi arkamdan arıyorlar

E-okul foto programı gerçekten çok kullanışlı
Androidde sürekli kullanırdım. IOS a geçince sıkıntı oldu. IOS için varım bunun benzeri uygulama.

Geri