E-Okul Fotoğraf işleri- Portre Fotoğraf çekim programı

Kodla Büyü
Re: E-Okul Fotoğraf işleri- Portre Fotof çekim programı (Soft-Ge

sunny' Alıntı:
inse indirip bakacağız da inmiyor işte :D
sorun yok hocam
tam dosyayı güncellerken indirmeye çalıştınız sanırım şu an problem yok

allerci' Alıntı:
hocam buna daha önceden çekilmiş fotografları ekleyip düzenleme özelliği eklemeyi düşünüyormusunuz? o zaman sanırım bu program tam fonksiyonlu olur. teşekkürler çalışmanız için.
:+1:

ademola' Alıntı:
allerci' Alıntı:
hocam buna daha önceden çekilmiş fotografları ekleyip düzenleme özelliği eklemeyi düşünüyormusunuz? o zaman sanırım bu program tam fonksiyonlu olur. teşekkürler çalışmanız için.

bu özellik zaten mevcut hocam,
resim dönüştürme diye var.başka programlarla boyutları büyük fotoğrafları dönüştürmek için.
ama kastetdiğiniz fotoğraf düzenleme ise.
program aksine amacından çıkar.zaten piyasada bu işi yapan birçok ücretsiz yazılım var.
amaç web kamerası ile hızlıca çekim yapmak

faideli paylaşım :+1:

allerci' Alıntı:
celikumit' Alıntı:
ademola' Alıntı:
allerci' Alıntı:

bu özellik zaten mevcut hocam,
resim dönüştürme diye var.başka programlarla boyutları büyük fotoğrafları dönüştürmek için.
ama kastetdiğiniz fotoğraf düzenleme ise.
program aksine amacından çıkar.zaten piyasada bu işi yapan birçok ücretsiz yazılım var.
amaç web kamerası ile hızlıca çekim yapmak
tam olarak demek istediğim kamera ile çekilmiş fotoğrafları boyutlandırıyor bu program. diyelimki başka bi kameradan çekilmiş yada elimizdeki herhangi bir fotografı kamera ile çekilmiş gibi ekleyerek düzenleyebilsek demek istedim ;) mesela bende öğrenci fotoları var flash diskte beaşka bi yerde çekmiştim şimdi onları kamera ile bu programla çekmediğime göre kırpıp nasıl düzenleyeceğim?
anladım hocam, bunun için önce bir boyutlandırma yapması gerekecek ve ardından kameradan çek yerine dosyadan yükle bir özellik olabilir.
fırsat bulunca o tür bir çalışma daha yapabilirim. ama siz zaten işin zor kısmını yapmışsınız.

hocam ellerinize sağlık işimi çok kolaylaştırdınız

duygunds' Alıntı:
hocam ellerinize sağlık işimi çok kolaylaştırdınız
rica ederim hocam, birilerine faydalı olabilyorsak ne mutlu

Eline sağlık sevgili dostum. Çok yararlı bi program olmuş, kullandım ve beğendim... :+1: :alkis:

faruk55' Alıntı:
Eline sağlık sevgili dostum. Çok yararlı bi program olmuş, kullandım ve beğendim... :+1: :alkis:
teeşkkürler faruk,
pascalı bıraktım bu vb6 da, vb6 yı da bıraktım ya.
görüşürüz inş.

teşekkürler... :alkis: :alkis: :alkis:

IDM ile bir türlü indiremedim :( ...
Emeği geçen arkadaşın elleri dert görmesin:))

socrates_21' Alıntı:
IDM ile bir türlü indiremedim :( ...
Emeği geçen arkadaşın elleri dert görmesin:))
teşekkürler hocam
hocam indirme yöneticisi kullanmadan indirmeyi deneyin

@celikumit hocamın programından sonra artık e-okul resimlerini çekmek çok daha kolay ve zevkli, iras gerçekten sıkıcıydı...gözlerinden öpüyorum hocam beynine sağlık

**melike**' Alıntı:
windows 7de çalışmıyor mu ben mi çalıştıramadım :/
hocam win7 de çalışıyor bir probelem yok yaşadığın sıkıntıyı tam olarak yazarsan yardımcı olabilirim

**melike**' Alıntı:
program webcami görmüyor arkadaşlar neden olabilir?

hocam webcami görmüyorsa gelişmiş kamerayı dene,

ama denemek için dizüstü bilgisayarının webcamini kullanıyorsa bazı dizüstülerde görünmüyor,
birçoğundaki sıkıntıyı giderdim ama elime görmediği bir laptop geçerde test fırsatım olursa onları da çözeceğim inş.
gelelim konuya

çekimleri zaten harici kamera ile yapacağınızdan harici kameralarda bir problem yok şu anda tümünü görüyor.

elrond' Alıntı:
@celikumit hocamın programından sonra artık e-okul resimlerini çekmek çok daha kolay ve zevkli, iras gerçekten sıkıcıydı...gözlerinden öpüyorum hocam beynine sağlık

rica ederim hocam yardımcı olabildiysem ne mutlu

yaşadığınız sıkıntıları pm de yazabilirsiniz başlık bazen gözden kaçıyor geç cevap yazabiliyorum

böyle bir hatayla karşılaştım..

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    23 KB · Görüntüleme: 1,566
klebe' Alıntı:
böyle bir hatayla karşılaştım..

celikumit' Alıntı:
bazı arkadaşlar yaşadıkları problemi özelden yolladıkarı gibi buradada baylaşırlarsa aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşlarda uğraşmazlar.
o yüzdem pm den gelen sorunun cevabını burayada yazıyorum
Merhaba Hocam, öncelikle program için çok teşekkürler, pratik bir kullanımı olsa gerek. Lakin ben kurdum, çalıştıramadım. Şu hatayı verdi

hataj.png

Webcam'ın sürücüsü güncel ve sorunsuz çalışıyor. Programda çalıştırabilmek için ne yapmam gerek?
hocam windows vista veya 7 kullanıyorsan yönetici olrak kurulum yap. picclp32.ocx resim düzenleme için kullanılan bileşendir
bu bileşen kurulum sırasında sisteme kurulmamış
ellede yapabilirsin
hatadaki dosyayı system32 klasörüne kopyalayıp
başlat çalıştır regsvr32 dosyaadı şeklinde yazarsan
bu ve benzer sorunlar düzelir.
ama muhtemelen yönetici olrak kurulu yapmamandan dolayı hocam

karşılaışan problemleri ilk mesajda toplamaya çalışıyorum,
indirme problem çözme için ilk mesajlara bakınız

Program için teşekkürler.. Yalnız şöyle bir sorun oluştu.. Çöz. ayarlarını 210-240 yapınca kapandı program.. bir daha da açılmadı.. Kaldırıp tekrar kurduğum halde tepki vermiyor.. Eksik mi kaldırıyorum acaba.Ss

Geri